Smiltenes pilsētas centra būvprojektu izstrāde ir liels izaicinājums 11

Jau rakstījām, ka norit darbs pie  Smiltenes pilsētas centra būvprojektu izstrādes, kas pašvaldībai viennozīmīgi ir liels izaicinājums, lai radītu labus apstākļus uzņēmējiem, pievilcīgu, sakoptu vidi pilsētas viesiem un lai vietējie iedzīvotāji ar savu pilsētu lepotos. 

Gan pašvaldības, gan portāla “Ziemeļlatvijas” veiktās aptaujas dati liecina, ka iedzīvotāji sagaida un uzskata, ka Smiltenes pilsētas centrā ir nepieciešamas pārmaiņas.  Smiltenes novada pašvaldība ir pateicīga gan uzņēmējiem, gan iedzīvotājiem par aktīvu iesaistīšanos un viedokļa izteikšanu par Smiltenes pilsētas centra būvprojekta izstrādi, katrs no tiem ir svarīgs, lai nonāktu pie kaut kāda vienota kopsaucēja.  

Vēlamies vēlreiz uzsvērt, ka arī būvprojekta “Uzņēmējdarbības attīstībai nepieciešamās infrastruktūras sakārtošana Smiltenes pilsētā” I kārtas izstrādātajā risinājumā var veikt plānojuma izmaiņas. Saņemtie uzņēmēju un iedzīvotāju viedokļi, kā arī argumenti tiek nodoti projekta izstrādātājiem izvērtēšanai un nepieciešamo risinājumu izmaiņu veikšanai. 


Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis saka paldies ikvienam par viedokļa izteikšanu, jo tas ir sabiedriskās apspriešanas galvenais mērķis: “Svarīgi izstrādāt tādu Smiltenes pilsētas centra tehnisko projektu, kurā maksimāli ir sabalansētas gan uzņēmēju, gan sabiedrības intereses un uzlabota drošība. Tehniskais projekts sadalīts divās kārtās, vienai ir paredzams struktūrfondu finansējums, kuru pašvaldība ir iesniegusi projekta līdzekļu saņemšanai, bet otrās kārtas realizēšanai finansējuma vēl nav. Abas kārtas ir cieši saistītas, lai saglabātos gan pilsētas centra kopējais  koncepts, gan funkcionalitāte. Darbs pie tehniskā projekta izstrādes turpinās abās kārtās, tāpēc pašvaldība ir atvērta ikvienai idejai, kuras aicinām iesniegt. Aicinu būt aktīviem un izteikt savus viedokļus!”

Iepazīties un izteikt savu viedokli, ierosinājumus, kādām būt Smiltenes pilsētas centra plānojumam, vēl var līdz 22.oktobrim interneta vietnē www.smiltene.lv sadaļā “Sabiedriskā apspriešana”; Smiltenes novada domē, Dārza ielā 3 un Pils ielā 2, kā arī Smiltenes pilsētas Kultūras centrā, Gaujas ielā 1. Aptaujas anketa drukātā veidā pieejama un aizpildāma vietās, kur izvietoti materiāli, kā arī elektroniski ŠEIT. Jautājumu gadījumā iedzīvotāji ir aicināti vērsties Smiltenes novada domē.

Komentāri 11

nazis.ass

Visi projekti paredz auto stāvvietu aizvākšanu no Baznīcas priekšas un izveidot tur kaut kādu multifunkcionālo telpu. Padomājiet labi, kāpēc Smiltenes centrs ir izveidojies gadsimtu laikā tāds, kāds tas ir izveidojies. Baznīcas laukums ir viens biezs āderu mudžeklis un tur nenotiks nekāda multifunkcionāla darbība. Tas ir noderīgs tirgus laukumam, autostāvvietai vai kādām nebūt fiziskām aktivitātēm ar zemu traumu risku. Cilvēki nesēž uz soliņiem pie baznīcas sētas un tie, kas tur sēž nesēž ilgi. Mašīnas Baznīcas laukumā brauc iekšā un ārā, bet neuzturas ilgi. Autostāvvieta jebkurā citā vietā būs jāprojektē vismaz ar dubultu ietilpību, jo palielināsies laiks līdz iebraucēji nokļūs līdz savam mērķim un atpakaļ, un vēl tā būs ļoti laba vieta, kur vienkārši pastāvēt, papļāpāt ar paziņām un atpūsties. bet baznīcas priekšā cilvēku nebūs, viņi tur labprāt neuzkavēsies. Nesabojājiet to, kas vairāku gadsimtu laikā ir dabiski izveidojies.

pirms 3 gadiem, 2017.10.20 15:56

kolibrri

Kur vēl citur Latvijas, Eiropas pilsētās kā pilsētas centrālais objekts ir redzēts liels automašīnu stāvlaukums un pie tam vēl baznīcas priekšā!
Sen jau centra plānojumā vajadzēja pārmaiņas! Vēsturiski arī tas nebija stāvlaukums, bet tirgus laukums! Te laikam daudziem slinkums pacelt dibenu un aiziet dažu minūšu attālumā uz kādu citu stāvvietu. Laikam pie vainas Top centra tuvums, visi pieraduši gandrīz vai iebraukt veikalā iekšā kā Rīgas lielveikalos.

pirms 3 gadiem, 2017.10.20 19:28

nazis.ass

Slinkums vai ērtības? Kāpēc vajadzīgs ūdensvads un centrālā apkure - slinkums uz aku aiziet vai krāsni iekurināt? Kāpēc šie cilvēki no apkārtējiem novadiem nebrauc uz Valku, Valmieru, Cēsīm, Gulbeni, kas viņiem būtu tuvāk un piedāvājums arī lielāks? Un Rīgas lielveikali, kuros es neiepērkos, kaut arī katru nedēļu esmu Rīgā, bet iepērkos mājās braucot Smiltenē, jo Smiltenē izdodas iepirkties ir vismaz trīs reizes ātrāk. Smiltenē ir tikai nedaudz vairāk par 5 tūkst. iedzīvotāju, Smiltenes novadā gandrīz 15 tūkst. un viņiem vajag automašīnu stāvvietas. Tikai ar pilsētniekiem šī pilsēta saruks par nožēlojamu miestu.

pirms 3 gadiem, 2017.10.20 20:32

bezugunsnavdumu

Valkā pie baznīcas uzcēla automazgātuvi, kur vēl Eiropā tas būtu iespējams? Smiltene vēl var izrāpties ja neieklausīsies populistos un andelētāju interesēs.

pirms 3 gadiem, 2017.10.20 21:54

bezugunsnavdumu

Ja Rīgā, Valmierā utt ir viss tik slikti, bet Smiltenē vairs nevarēs, nāksies mazohistiski braukt nepatīkamā pilsētā, vai atmetot lepnumu tomēr noparkoties tālāk un iet iemīlotās vietās?
Cilvēks pie visa pierod, pieradīs arī pie jauna stāvlaukuma un domās, ko es pretojos, ērti tak jaunā.

pirms 3 gadiem, 2017.10.20 21:57

nazis.ass

Un vēl. Brauktuvju sašaurināšana līdz 3m platumam ir sadisms pret autovadītājiem. Izbraukt var, bet vai vajag, vai tas uzlabo drošību, ja nav iespējami nekādi manevri ne pa labi, ne pa kreisi? Arhitekti visu skaisti zīmē vasarai, kas parasti ir 3 mēneši (šogad bija tikai 3 dienas), bet ziema var vilkties arī 6 mēnešu garumā, kā liecina mūsu nesenā pieredze, un sniega segas biezums var sasniegt arī 0,8 m. Uz šīm šaurajām brauktuvēm, kur gar malām būs sniega vaļņi (visu sniegu uzreiz neizvedīs un vai vajag), kas kusīs un pēc tam sasals, veidosies pamatīga slidotava. Cerēt, ka Smiltenē vairs nebūs ziemas, būtu muļķīgi.

pirms 3 gadiem, 2017.10.20 16:13

bezugunsnavdumu

Cilvēce izdomāja ierīces kas sniegu izvāc un izved, kupenas 2 metru augstumā ir pagātne.

pirms 3 gadiem, 2017.10.20 21:59

bezugunsnavdumu

Es ierosinātu piekto attīstības modeli. Lai no Daugavas ielas Dārza ielā varētu tikt tikai pa Gaujas, izmetot brauktuvi pie baznīcas. Tā vietā varētu izveidot stāvlaukumu ;egles; tipa. Laj jau slinkiem paliek iespēja netievēt un iet pēc jaunas paikas.

pirms 3 gadiem, 2017.10.20 22:02

bezugunsnavdumu

Bet ar laika un čeka likšanas logā pienākumu, lai visus kuri tur stāvēs ilgāk par stundu izvestu evakuātors.

pirms 3 gadiem, 2017.10.20 22:05

Andris Pauls-Pāvuls

Dzirdēju pastāstu par tiesiskās paļāvības principu, kuru Gintam Kukainim ir gaužam viegli pārbaudīt. Pirms TOP! lielveikala būvēšanas,Egils Butka Būvvaldei piedāvājis vairākus lielveikala ieceres variantus – vienu no tiem ar pazemes autostāvvietu zem visa lielveikala. Toreizējā Valkas rajona galvenā arhitekte Sarmīte Spuldzeniece variantu ar pazemes stāvvietu noraidījusi, kā absurdu, jo kurš tad Smiltenē uz veikalu ar mašīnu braucot, bet iebraucējiem mašīnām pietikšot ar Baznīcas laukumu.

pirms 3 gadiem, 2017.10.21 07:37

Andris Pauls-Pāvuls

Visvairāk nepieciešamā pārmaiņa Smiltenes centrā: https://www.facebook.com/groups/207267966460978/permalink/272789716575469/

pirms 3 gadiem, 2017.10.22 12:46

Smiltene