Smiltenes pilsētas ielās uzrodas koši baltas svītras un krāsaini stendi 3

Šīs nedēļas sākumā Smiltenē firma "Mikor" atsvaidzināja un ceļu satiksmei drošākas padarīja vairākas ielas.

Pēc Smiltenes novada domes pasūtījuma strādnieki pilsētā atjaunoja horizontālā apzīmējuma krāsojumu 14 gājēju pārejām, kā arī braukšanas joslas sadalošās līnijas vairākās ielās. Vēl atlikuši automašīnu stāvlaukuma apzīmējumi Baznīcas laukumā.

"Tas ir darbs, ko pilsētā darām vismaz reizi gadā, bet nepieciešamības gadījumā biežāk," skaidro Smiltenes novada domes tehniskais direktors Uldis Rudzītis.

Savukārt Atmodas un Raiņa ielā un tām piegulošajās ielās horizontālos apzīmējumus krāsos vēlāk, šo ielu kompleksās rekonstrukcijas projekta laikā.

Daudzi smiltenieši šonedēļ bija patīkami pārsteigti par atjaunotajiem ielu un gājēju pāreju apzīmējumiem. Jaunā māmiņa Ilona Petrova spriež, ka tagad ielu pa gājēju pāreju varēs šķērsot drošāk, jo spilgti baltās svītras liks autovadītājiem piebremzēt.

"Starp citu, jaunieši šoferi daudz biežāk apstājas pie gājēju pārejām, nekā gados vecāki cilvēki. Viņu vidū ir tādi šoferi, kuri dusmīgi pīpina, kad šķērsoju ielu, stumjot bērnu ratiņus," stāsta I. Petrova. Taču kopumā viņa Smiltenē uz gājēju pārejas jūtas droši.

Gandrīz vienlaikus ar svītrām ielās Smiltenē šīs nedēļas sākumā uzradušies arī trīs lieli, tūristiem paredzēti informatīvi stendi, kas izvietoti cita projekta ietvaros un kuros iezīmēts velomaršruts "Tour de LatEst". Tas izveidots Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projektā "Ar velo pa Vidzemi un Dienvidigauniju" un šķērso arī Smilteni.

Stendā izlikta liela Smiltenes un apkārtnes karte ar papildu informāciju un minētā velomaršruta shēma, kā arī skaistas fotogrāfijas un apraksti par apskates objektiem Smiltenes novadā. Arī smiltenieši un novada iedzīvotāji tur var iegūt noderīgu un jaunu informāciju, kur atpūsties savā pusē.

U. Rudzītis informē, ka stendi izvietoti stāvlaukumā starp Dārza un Atmodas ielu, Rīgas un Raiņa ielas krustojuma malā pie Cērtenes dzirnavu ezera un stāvlaukumā Dakteru ielas galā pie Tepera ezera.

Komentāri 3

smilteniete

Sen jau vajadzēja zīmes pie gājēju pārejām kā citās pilsētās!
Tā pati prolēma jau paliks ziemā!

pirms 10 gadiem, 2010.07.08 12:27

Austere

Rudzītim atkal otaks ienāk, jo nākošgad atkal krāsos.

Vai tad nevar paņemt dārgāku, bet izturīgāku tehnoloģiju?

pirms 10 gadiem, 2010.07.08 13:34

to Austere

var paņemt arī izturīgāku tehnoloģiju tāču otaks vēl lielāks

pirms 10 gadiem, 2010.07.09 15:05

Smiltene