Smiltenes Profesionālā vidusskola iegūst modernu, jaunu tehniku mācībām

"Izglītības sistēma vairs nav pabērna lomā," secina uzņēmuma "Kurt Koenig Celtniecības Mašīnas Latvija" valdes loceklis Gundars Krievs, nododot Smiltenes Profesionālās vidusskolas direktoram Dainim Moruzam jaunas, modernas tehnikas atslēgas.

 

Skolas audzēkņi - nākamie celtniecības un ceļu būves mašīnu mehāniķi - jaunajā mācību gadā praktiskajās nodarbībās mācīsies vadīt jaunu, Vācijā ražotu autogreideru un buldozeru.

 

Iepirkuma konkursā uzvarējusī firma "Kurt Koenig Celtniecības Mašīnas Latvija" tehniku jau nogādājusi Smiltenē.

 

Skolai tas ir vērtīgs ieguvums. Līdz šim nākamie ceļinieki skolā mācījās strādāt pārsvarā uz 15 līdz 20 gadus vecām mašīnām. G. Krievs domā, ka uz tik modernu autogreideru un buldozeru, kādi tagad ir Smiltenes Profesionālās vidusskolas rīcībā, Latvijas ceļu būvētāji un uzturētāji skatītos ar skaudību.

 

"Cik tad mums ir tās jaunās tehnikas? Tikai tagad, tāpat kā arodskolai, pirmās jaunās mašīnas parādās," piekrīt "Smiltenes ceļu rajona" mehānikas inženieris Laimonis Štāls. Ar vienu no tām - ekskavatoru - strādā Smiltenes Profesionālās vidusskolas absolvents. "Labi, ka uz uzņēmumiem nāk jaunie speciālisti, kuri zina, kā strādāt ar jaunu tehniku. Arodskolām ar to jāsāk pirmajām," uzsver L. Štāls.

 

Jauno buldozeru un autogreideru skola ieguva, pateicoties direktora Daiņa Moruza un direktora vietnieka Zigurda Purmaļa uzrakstītajam projektam "Ceļu būves mācību mašīnu iegāde Smiltenes 29. arodvidusskolā". Skolas projektam piešķirts Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Latvijas valsts finansējums - 231 124 lati.

 

Smiltenes Profesionālās vidusskolas nu jau ceturtā kursa audzēkņi smiltenietis Jānis Sembergs un zvārtavietis Mārtiņš Skudra ir vienisprātis: jaunās mašīnas viņiem palīdzēs iegūt vēl labāku profesionālo izglītību. "Skolas vecā tehnika ir ļoti novecojusi. Nevienā firmā tādas vairs nav. Ja aizej uz praksi uzņēmumā, tur ar vecām tehnoloģijām neviens neliek strādāt," saka J. Sembergs.

 

Smiltenes Profesionālās vidusskolas piedāvātā profesionālās vidējās izglītības programma, kura sagatavo celtniecības un ceļu būves mašīnu mehāniķus, ir pieprasīta. No 16. jūnija līdz 16. jūlijam skola uzņem jaunus audzēkņus.

 

 

Šobrīd minētajā specialitātē jau pieteikušies tik daudz jauniešu, ka visus uzņemt nevarēs. "Plānojam komplektēt divas grupas, taču jau šobrīd pieteikumu ir tik daudz, ka varētu atvērt arī trešo grupu. Taču to nevaram darīt, jo trūkst mācībspēku," atzīst skolas direktors Dainis Moruzs.

 

Skola līdz 16. jūlijam uzņem arī jaunus audzēkņus automehāniķu un mazumtirdzniecības komercdarbinieku specialitātē. Vēl daudz brīvu vietu ir mazumtirdzniecības komercdarbinieku grupā.

Smiltene