Smiltenes Tautas deju ansamblim “Ieviņa” - jauna vadītāja. 1

Jauno sezonu Smiltenē uzsāk bērnu un jauniešu deju kolektīvi. Tautas deju ansamblim "Ieviņa" un "Ieviņas" studijai būs jauna mākslinieciskā vadītāja. Smiltenieti Baibu Sokolovu šajā amatā nomainījusi rīdziniece Evita Kaķīte - Brasa.

 

Smiltenes kultūras un sporta centra direktore Gunita Ozoliņa informē, ka ar B. Sokolovu darba attiecības ir izbeigtas pēc abpusējās vienošanās.

 

"Baiba studē, dejo Jelgavas tautas deju ansamblī, un ir grūti izbraukāt no Rīgas uz mēģinājumiem Smiltenē," saka G. Ozoliņa. Viņa teic lielu paldies B. Sokolovai par ieguldīto darbu, aizvadītajā sezonā vadot "Ieviņu" un studiju.

 

Savukārt jaunu māksliniecisko vadītāju esot izdevies atrast nejauši, no paziņām uzzinot, ka uz dzīvi Smiltenes pusē pārcēlusies deju skolotāja.

 

E. Kaķīte - Brasa šonedēļ jau tikusies ar "Ieviņas" dejotājiem un ieguvusi labas atsauksmes. Oficiāli viņa uzsāks darbu no 1. septembra.

 

TDA "Ieviņa" un studijas jaunā vadītāja ir 26 gadus veca rīdziniece. Viņa kopā ar ģimeni pārcēlusies no galvaspilsētas uz dzīvi Smiltenes pagastā. Par sevi teic, ka tautiskās dejas dejojusi 22 gadus.

 

"Dejotājas gaitas uzsāku divarpus gadu vecumā Rīgā, kultūras namā "Rītausma". Tad sāku dejot TDA "Dzirkstelīte" līdz 1998. gadam un pēc tam - TDA "Liesma" līdz 2005 gadam. Iestājos Latvijas Kultūras akadēmijā mūsdienu deju horeogrāfijas nodaļā.

 

 

Pa vidu vienu gadu esmu mācījusies Latvijas Kultūras koledžā mūsdienu dejas horeogrāfiju. Vadīju sākumskolas deju kolektīvu. Pēdējos trīs gadus strādāju TDA "Dzirkstelīte" un "Liesma" par deju skolotāju," ar savi iepazīstina E. Kaķīte - Brasa.

 

TDA "Ieviņa" jau atsākusi mēģinājumus. Tie notiks pirmdienās un trešdienās pulksten 20.00, un sestdienās (laiks vēl tiek precizēts).

 

Studijas dejotāji mēģinās pirmdienās un trešdienās pulksten 18.00. Abos kolektīvos tiek gaidīti arī jauni dalībnieki, it īpaši puiši.

 

Sezonu drīz atsāks arī Smiltenes bērnu un jauniešu interešu izglītības centra bērnu deju kolektīvi "Knēvelīši" un "Dadzīši".

 

"Knēvelīšu" vadītāja Laura Reimane un pianiste Liesma Lore gaidīs līdzšinējos un jaunos dejotājus 2. septembrī Trīs pakalnu pamatskolas zālē pulksten 18.00. Mēģinājumi notiks pirmdienās un trešdienās. "Aicinām pirmsskolas vecuma bērnus, sākot no trīs gadu vecuma, un 1.- 4. klašu skolēnus. Ļoti gaidīsim zēnus," saka L. Reimane.

 

1. septembrī jauno sezonu uzsāks kolektīvs "Dadzīši", ko vada Māra Leja un Dagmāra Leja. Smiltenes kultūras un sporta centrā pulksten 17.00 vadītājas gaidīs 1. - 6. klašu skolēnus un viņu vecākus, bet pulksten 18.00 - trīs līdz sešus gadus vecus bērnus un viņu vecākus.

Komentāri 1

Smiltene