Smiltenes un Strenču novadā noslēgumam tuvojas ģerboņa apspriešana 7

Vēl tikai pirmdien, 15. martā, iedzīvotāji var balsot par sev tīkamāko Smiltenes novada ģerboņa un logo skici. Pulksten 17.00 balsojumu lapiņām paredzēto kasti noņems un apkopos sabiedrības vērtējumu.

"Cilvēki savu viedokli izsaka aktīvi. Regulāri papildinām lapiņas, uz kurām jāraksta izvēlētā darba kārtas numurs," saka Dagnija Kalniņa, Smiltenes novada domes tūrisma speciāliste. Pavisam novada domes izsludinātajā konkursā tika iesniegti 32 darbi.

Ģerboņa un logo skiču varianti publiskai apskatei izlikti tikai novada centrā, pašvaldības ēkas zālē Smiltenē, Dārza ielā 3.

"Mūsu pašvaldības mājas lapa internetā ir tehniski novecojusi, tāpēc tajā nav iespējams ievietot skices, lai tās varētu ērti apskatīt un nobalsot," skaidro Smiltenes novada tūrisma informācijas centra vadītāja Sanda Akmentiņa, kāpēc skices nevar aplūkot novada pagastos.

Ja darbi būtu ievietoti internetā, tad laucinieki varētu tam piekļūt arī savu pagastu bibliotēkās un apskatīt, kādas skices konkursā iesūtītas.

Trešdien, 17. martā, kopā sanāks ģerboņa vērtēšanas komisija, lai lemtu, kuru ģerboņa un logo skici ieteikt novada domei apstiprināšanai kā Smiltenes novada simbolikai piemērotāko.

Komisijas pārstāvis, Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis secina, ka bija vērts izsludināt jaunu konkursu par novada simbolikas izveidi. Iepriekšējos konkursos iesniegtos darbus vērtēšanas komisija noraidīja.

"Tagad konkursā darbu ir iesniegts vairāk, un tie ir pārdomātāki. Ir jaunas, oriģinālas idejas, ko neesmu redzējis citu pilsētu, pagastu vai novadu ģerboņos. Arī darbu koncepcijas uzrakstītas interesanti," saka A. Mežulis.

Komisija ņems vērā arī iedzīvotāju balsojumu, it īpaši gadījumā, ja par diviem vai vairāk darbiem būs vienāds komisijas locekļu balsu skaits.

Iesniegto ģerboņu un logo skiču pamatā autori kā Smiltenes novada simbolu izraudzījušies gan četrlapu āboliņu, gan rudzupuķes ziedu, ceļus, vārpas, sauli, vanagus, laika ratu, ozollapas, ievziedus un citas, viņuprāt, novadu un tā uzplaukumu raksturojošas lietas.

Smiltenietei Irmai Buldurei iepatikusies skice ar āboliņa lapām. "Tas ir laimes simbols. Citas lietas, kas būtu kopīgas visam novadam, nesaskatu. Man šķiet, ka no apvienošanās vispār nav nekādas jēgas, jo katrā pagastā cilvēki tāpat paliek. Izmainās tikai nosaukums," spriež jauniete.

Līdz trešdienai, 17. martam, par vienu no četrām iesniegtajām Strenču novada ģerboņa skicēm vēl var balsot Strenču novada iedzīvotāji.

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka vairāki Strenču novada iedzīvotāji vēlas redzēt visus konkursā iesniegtos gandrīz 60 darbus, nevis tikai tās četras skices, kuras izraudzījās ģerboņa vērtēšanas komisija.

"Procesā neko neesam apturējuši. Kad 17. martā noslēgsies publiskā apspriešana, tad domāsim, kā tālāk rīkoties," informē komisijas pārstāve, Strenču novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte.

Komentāri 7

???

Kāpēc tikai smilteniešiem iespēja vērtēt skices, kur paliek pagastu iedzīvotāji, taču vienā novadā esam? Iespējas jau netrūkst kā varēja parādīt skices visiem, lai balso, tad arī būtu taisnīgāk izlemts.

pirms 10 gadiem, 2010.03.15 11:12

Ak, vai...

Piekrītu iepriekšējam, jo nevar aizbildināties ar novecojušām mājas lapām, sen bija jāatjauno ja tā ir. Un nesakiet ka nebūtu lauku cilvēku interese par skicēm, tik daudziem ir personīgie datori un interesantāk vien būtu, šī jautājuma plašāka izlemšana.

pirms 10 gadiem, 2010.03.15 11:17

Kādas kļūdas!

Jā, ar to Smiltenes mājas lapu ir kā ir...
Bet vismaz info varēja sarakstīt pareizu!
Gribētos zināt kā var nosūtīt e-pastu uz šādiem e-pastiem, ja tie nav e-pasti, piemēram www.blome.lv un www.palsmane.lv :D Vismaz darbiniekam, kas šos datus savadīja vajadzētu saprast kas ir e-pasts un kas mājas lapa!
E-pasta adresē jābūt @ !!!!!!!
Un ja nē, tas tabulas augšgalā varēja nenorādīt vismaz, ka tas ir e-pasts.

Paskatieties paši!: http://www.smiltene.lv/?id=1107969179&idb=18&ids=0

pirms 10 gadiem, 2010.03.15 22:28

T-REX

vispār jau balsot varēja ikviens novada iedzīvotājs, vienkārši skices varēja aplūkot Smiltenē, kas ir likumsakarīgi... taču lai būtu ērtāk visiem bija ši ideja par skiču ievietošanu internetā, bet diemžēl novecojusī mājas lapa to neļāva izdarīt...

nezinu gan par to ābollapiņu... simbolam jau nav ne vainas, taču tas jau ir mazpulku simbols...

http://www.mazpulki.lv/

šaubos vai tas būtu labākais variants, vajadzētu tomēr izvēlēties ko unikālāku...

pirms 10 gadiem, 2010.03.16 07:04

Smilteniete

Es arī gribēju aplūkot sikces. Nesanāca:(
Jo es arī strādāju darbdienās līdz pieciem un ātrāk par pussešiem Smiltenē nokļūt nevaru. Un tad iekšā zālē vairs neielaiž!
Kāpēc tad nevarēja izlikt Smiltenes un visu pagastu bibliotēkās?!
Mums ir TIESĪBAS ZINĀT!
Un veca mājaslapa nav attaisnojums!!!
Budžets jau novadam šogad esot samērā labs...

pirms 10 gadiem, 2010.03.16 09:09

Patiesā...

Smieklīgs komentārs par novecojošu mājas lapa.....Vai tad cilvēks, kas ar to nodarbojas un saņem algu, nemāk ar programmēšanas komandām to uzlabot!

Cik "baumas klīst" tad par to atbild Mežuļa jaunākais dēls? Tad paliek jautājums, cik kompetents var būt šis vidusskolas skolnieks, kas atbild par svarīgu novada mārketinga instrumentu!!!

Ai ai ai.... nekas jau nemainās un nemainīsies.....

pirms 10 gadiem, 2010.03.17 13:03

Smiltene