Smiltenes Vecajā parkā “sēnītei” būs jauns izskats

Tikai viens projekts saņemts biedrības "Abulas lauku partnerība" atkārtoti izsludinātajā konkursā biedrībām un iedzīvotāju grupām vides sakopšanai.

 

Smiltenes jauniešu dome iesniedza projektu par lapenītes atjaunošanu un tās apkārtnes sakopšanu Smiltenes Vecajā parkā.

 

"Atkārtoti izsludinātajā projektu konkursā saņēmām tikai šo vienu projektu. Žēl, ka konkursā nestartēja vairāki pagasti un nepaņēma naudu savas teritorijas vides sakopšanai," par cilvēku pasivitāti nopūšas biedrības "Abulas lauku partnerība" (ALP) vadītāja Sveta Rozīte.

 

Konkursā varēja piedalīties Bilskas, Brantu, Blomes, Launkalnes, Palsmanes, Smiltenes un Variņu pagastu un Smiltenes pilsētu pārstāvošas biedrības vai iedzīvotāju grupas. Finansējumu - 200 latus katram minētajam pagastam un Smiltenei - bija plānojusi piešķirt Valkas rajona padome.

 

Projekti saņemti tikai no Variņu, Palsmanes un Smiltenes pagasta un Smiltenes pilsētas. S. Rozīte informē, ka naudu iegūs visi projektu iesniedzēji.

 

 

Sakops arī apkārtniTas nozīmē, ka, pateicoties Smiltenes jauniešu domes uzņēmībai, Vecajā parkā atjaunos lapeni jeb koka nojumi, tautā sauktu par "sēnīti". Jaunieši plāno to špaktelēt un pārkrāsot, kā arī sakopt lapenes apkārtni un celiņu un izzāģēt krūmus.

 

 

"Lapene mums ienāca prātā tāpēc, ka tā ir aizmirsta vieta, kuru vajadzētu atjaunot," saka Smiltenes jauniešu domes prezidente Inga Ērgle.

 

Savukārt S. Rozīte secina, ka biedrība "Abuls" turpmāk uzmanību pievērsīs, lai projektu būtu mazāk, bet par lielāku summu.

Smiltene