Smiltenes vēstures grāmatas izdošana aizkavēsies 1

Pagaidām uz nenoteiktu laiku ir atlikta smiltenieša Jura Zušmaņa vēstures grāmatas "Smiltene. Laiki un Likteņi" krājumu papildināšana ar jauniem eksemplāriem.

 

Izdevējs SIA "Smiltenes TV" īpašnieks Gunārs Liedags informē, ka grāmatas atjaunota izdošana aizkavēsies finansiālu apsvērumu dēļ.

 

Vasaras vidū parādījās informācija par nepieciešamību papildināt J. Zušmaņa vēstures grāmatas krājumus, kuri pēc 2004. gada pirmpublicējuma ir izsmelti.

 

Grāmatu bija iecerēts papildināt ar 16 lappusēm par pēdējos četros gados Smiltenē notikušo, kā arī izdot atsevišķu brošūru uz 16 lappusēm.

 

Smiltenes grāmatu veikala vadītāja Aija Reņģe informē, ka papildinātajam izdevumam saņemti aptuveni 30 pasūtījumi. "Grāmatu "Smiltene. Laiki un Likteņi" veikalā nevar nopirkt jau kādu gadu. Joprojām ir cilvēki, kuri vēlas šo izdevumu. Ļoti daudzi vēlas iegādāties papildinājumu brošūras veidā," saka A. Reņģe. Aptuveni 50 eksemplārus izdevējam pasūtījuši pilsētas uzņēmumi.

 

Nodomu par grāmatas papildināšanu likuši mainīt grūtie laiki ekonomikā. "Pašvaldība, kurai grāmata ir ļoti nepieciešama pilsētas prezentācijai, atteikusies no iegādes finansiālu apsvērumu dēļ.

 

 

Protams, grāmatu var izdot arī 100 eksemplāros, taču tad tās viena eksemplāra pašizmaksa būs ļoti augsta. Pasūtījumam vajadzētu jābūt vismaz 500 eksemplāriem, lai vienas grāmatas cenu noturētu nedaudz virs 10 latiem," skaidro G. Liedags.

 

Tālab grāmatas papildu eksemplāru izdošana tiek atlikta, iespējams, līdz Smiltenes ģimnāzijas jubilejai, kas notiks nākamgad maijā.

Komentāri 1

bērnība

vai tad tiešām Smiltenē nevar atrast dažus sponsorus, kas palīdzētu izdot Zušmaņa kunga mūža darbu ??!! Pēc izdošanas taču naudu varēs saņemt atpakaļ.Kauns, smiltenes uzņēmēji un "biezie" !

pirms 12 gadiem, 2008.11.26 17:10

Smiltene