Smiltenieši atkal varēs šķirot sadzīves atkritumus 8

Šonedēļ Smiltenē plānots nogādāt sadzīves atkritumu šķirošanai paredzētos dzeltenos konteinerus, kurus to īpašniece Rīgas firma "Eko Reverss" no pilsētas aizveda oktobra nogalē.

 

Smiltenes pilsētas pašvaldības uzņēmums "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde" (NKUP) panācis sadarbības turpināšanu ar firmu "Eko Reverss", piekrītot segt visus atkritumu transportēšanas izdevumus.

 

SIA "Eko Reverss" galvenais pamatdarbības virziens ir otrreizējo izejvielu iegūšana un vairumtirdzniecība. Firmas uzstādītajās dzeltenajās tvertnēs ikviens iedzīvotājs bez maksas varēja izmest izlietotu iepakojumu: stiklu, plastmasu, papīru, kartonu vai metāla bundžas.

Nav paredzēti pārtikas atkritumiem

 

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka uzņēmums "Eko Reverss" šoruden noņēma atkritumu šķirošanai paredzētos konteinerus visās vietās, kuras atrodas tālāk par 60 kilometriem no Rīgas. Tam iemesls galvenokārt bija transporta izdevumu sadārdzināšanās un Smiltenes gadījumā vēl tas, ka iedzīvotāji šajās tvertnēs meta arī nešķirotus sadzīves atkritumus.

 

Visi 14 dzeltenie konteineri šonedēļ atkal tiks izvietoti Smiltenē. Lai tie pilsētā paliktu arī turpmāk, R. Melderis aicina iedzīvotājus nemest šajās tvertnēs pārtikas atkritumus. Tādam nolūkam tās nav paredzētas.

 

"Ļoti lūdzu cilvēkus ievērot, ka dzeltenie konteineri ir paredzēti tikai šķirotiem atkritumiem. Tajos nedrīkst izmest burkas ar gurķiem, ievārījuma paliekām un tamlīdzīgi, jo citādi konteineru saturs būs sadzīves atkritumi, un mums būs jāmaksā par to izvešanu cita, lielāka cena. Tad tie būs mūsu zaudējumi," skaidro R. Melderis.

 

Paredzēts, ka dzeltenos konteinerus izvietos to agrākajās atrašanās vietās pie daudzdzīvokļu mājām. Stikla tarai tagad būs atsevišķs dzeltenais konteiners. Par tā izmantošanas mērķi norādīs uzlīme.

Visi vēl nav izskoloti

 

R. Melderis skaidro, ka dzelteno konteineru izvešanas biežums būs atkarīgs no ekonomiskās situācijas valstī un no tā, vai smiltenieši ievēros nosacījumu nemest šajās tvertnēs nešķirotus sadzīves atkritumus. "Ja cilvēki to neievēros, tad dzeltenos konteinerus Smiltenei noņems," viņš brīdina.

 

Sadzīves atkritumus regulāri šķiro smilteniete Velta Tauriņa, tāpēc viņa priecājas, ka dzeltenās zvanveida tvertnes atkal atgriezīsies Smiltenē. "Bija grūti bez tām iztikt, bet cerēju, ka reiz konteineri būs atpakaļ. Tikmēr sašķiroju tukšās pudeles maisiņos un glabāju dzīvoklī," saka V. Tauriņa.

 

Pensionāre secina, ka visi cilvēki tomēr vēl nav izskoloti atkritumu šķirošanā. Viņa dzīvo daudzdzīvokļu mājā un uzsver, ka tad, ja mājas iedzīvotāji visus atkritumus samet kopējā konteinerā, par to izvešanu visiem jāmaksā dārgāk.

Komentāri 8

DI

Man prieks par šo ziņu.Tikai turpmāk šo konteineru pastāvēšana būs atkarīga no cilvēku apzinīguma,prāta spējām un slinkuma pakāpes. Varbūt der padomāt par to, kā labāk un vairāk informēt iedzīvotājus, veikt izskaidrošanu.Diemžēl ir daļa cilvēku, kuriem, lai saprastu vajadzīgas lietas, viss ir "jāielej ar karotīti".Viss sākas ar galvu.

pirms 12 gadiem, 2008.11.24 13:07

mjā

Jācer, ka tomēr cilvēki metīs slinkumu pie malas un šķiros, jo pretējā gadījumā būs tā, ka konteineru nebūs. Tie kam ir vienalga, lai neskādē tiem, kam tomēr nav vienalga. Tiešām daudz prāta nevajag, lai iemestu nešķirotus sadzīves atkritumus vienalga kur.

pirms 12 gadiem, 2008.11.24 17:31

*

Vajag iedziivotaajus vairaak informeet, piemeeram ,piegaadaat informativu lapinju katrai maajsaimnieciibai! es saprotu , ka taadaa konteinerii var iemest tukshas dzeerienu pudeles, bet kas skaitaas iesainjojums- vai pie plastmasaam var mest plastmasas kaarbinju, kuraa bijis kreejums? jeb ko dariit ar plastmasas maisinjiem, kuraa ir bijushi kaadi slapji paartikas produkti( jeela galja)? tukshas shampuuna pudeles arii ir iesainjojums... Vajag nianseeti izskaidrot un nav runas par praata speejaam - cilveeki vienkaarshi nezin! es arii - gribu zinaat!

pirms 12 gadiem, 2008.11.24 22:26

DI

Par tām prāta spējām - domāju tos nekauņas, kuri tīšām savus atkritumus izmet tur, kur pagadās, kur vieglāk (ka tik no savas mājas laukā, tālāk kaut ūdens plūdi).
Bet par to, ka cilvēki nezin, to jau teicu, ka vajag vairāk informācijas.Pilnīgi piekrītu!

pirms 12 gadiem, 2008.11.24 23:30

Akmens

Nu ko var gribēt, ne visi saprot par tiem atkritumiem. Piemēram viena tehnikuma skolotāja Smiltenē, dzeltenajās tvertnēs met mierīgi kefīra pakas. Uz aizrādījumu, ka tur taču pārtikas atlikums arī, atbildēja, bet paka taču no kartona un saspiesta!Un ne vienu reizi vien ir redzēts, ka viņa turpina tā darīt. Arī neizmazgātus salātu trauciņus no plastmasas met. Un tāda māca studentus par viesnīcu apsaimniekošanu!

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 10:28

Margrietiņa

Ne tikai māca, bet arī pieprasa lielāku algu. Interesanti, par ko, vai par pašas šauro pierīti?

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 12:48

par pārtikas atlikumiem:

Es krējuma trauciņus un tetrapakas vispirms izskaloju, pirms metu konteinerā.
Jautājums, tikai, cik ūdens neiziet skalošanai...

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 12:23

lenii

"R. Melderis skaidro, ka dzelteno konteineru izvešanas biežums būs atkarīgs no ekonomiskās situācijas valstī":

Tātad bada laikos būs jāslīkst atkritumu kalnos?
Jāņem vērā, ka, ja cilvēkiem ir mazāk naudas, atkritumu jau tāpat ir mazāk.
Izvest vajag tiklīdz kā konteineri pilni!

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 12:25

Smiltene