Smiltenieši joprojām cer, ka šomēnes varēs iepirkties Ziemassvētku gadatirgū 1

Ziemassvētku gadatirgum Smiltenes centrā laukums ir sagatavots. Izlikti koka galdi un soli, un uzcelta nojume tirdzinieku ērtībām. Taču pārdevēju vakar tur nebija.

Jau sestdien smiltenieši, iedami pa pilsētas centru, skatījās, kas notiek tirgum atvēlētajā teritorijā aiz veikala "Elektronams" un krodziņa "Akmens vārti".

Todien rīta pusē savus rokdarbus tur pārdeva smiltenietes Ilze Lukstiņa un Selga Skrastiņa. Pensionāre Maiga piedāvāja adītus dūraiņus. Tas arī bija viss.

Jau samaksājuši par vietuOficiāli Ziemassvētku gadatirgus Smiltenē, Baznīcas laukumā 8, ir atvērts katru dienu, sākot no piektdienas, 12. decembra. Taču pagaidām potenciālie pārdevēji savas preces nesteidz piedāvāt. Daži tirgotāji stāv ielas otrā pusē, izlikuši pārdodamo produkciju uz galdiem, kuru īpašnieks un apsaimniekotājs ir tirdzniecības centrs "Centrs".

Vakar pie "Centra" varēja nopirkt medu, bišu vaska sveces, skābētus kāpostus, dzērvenes, ķiplokus, sīpolus un adījumus. Pārdevējas stāsta, ka jau samaksājušas par savu tirdzniecības vietu līdz 25. decembrim, tāpēc uz jauno tirgu nedodas.

Viena no pārdevējām launkalniete Aija spriež, ka citu tirdzinieku tur nav tāpēc, ka Ziemassvētku gadatirgus ir par maz reklamēts. "Un kas tad ir Ziemassvētku preces, ko pārdot? Ar zeķītēm cilvēki tepat pastāv. Daudziem tirgotājiem bija arī nesaprašana par samaksu. Tur it kā būtu jāmaksā saimniekam un pilsētas domei," saka Aija.

Sola pārskatīt pašvaldības nodevuZiemassvētku gadatirgu līdz 31. decembrim organizē Smiltenes firma SIA "Baltijas izsoļu nams". Pārdevējiem, kuri grib tur tirgoties, ir jāsamaksā pašvaldības nodeva Smiltenes pilsētas domē. Tās apmērs noteikts pašvaldības saistošajos noteikumos "Smiltenes pilsētas nodeva par tirdzniecību publiskās vietās".

Tos izlasījušie tirgotāji secina, ka pašvaldības nodeva ir salīdzinoši liela, ja to maksā katru dienu. Smiltenes pilsētas domes ekonomiste Sintija Averāte skaidro, ka cenrādis ir izstrādāts pašvaldības rīkotajiem lielajiem vienas dienas gadatirgiem. Lai to mainītu, saistošie noteikumi jāsūta izskatīšanai valdībā, un tas ir ilgs process. "Šajā jautājumā ir jāievieš izmaiņas," tagad secina S. Averāte. Savukārt tirgus īpašnieks prasa simbolisku samaksu par tirgus pakalpojumiem,

Smilteniete Gunta Kranāte, tāpat kā daudzi apvaicātie iedzīvotāji, cer, ka šomēnes Ziemassvētku gadatirgū pārdevēji saradīsies. Viņa labprāt tur nopirktu burkānus, bietes, skābus kāpostus.

Piemēram, šovasar Smiltenes tirdziņā bijis maz tupeņu, un tirdzinieki stāstījuši, ka "daļa cilvēku jau izgājuši no tirgus aprites, jo kartupeļus vairs neaudzē".

Komentāri 1

vietējais

žēl ka tirgus ir tukšs , neprotam mēs latvieši ne sagaidīt svētkus ne svinēt!
Tur tagad varēja smaržot pēc piparkūkām un karstvīna , bet nekā!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.12.17 10:43

Smiltene