Smiltenieši no Rīgas kapračiem vēlas sagaidīt profesionālu darbu 39

Smiltenes pagasta Kalnamuižā atvērts jauns uzņēmums - Rīgas apbedīšanas aģentūras "Miloserdije" Smiltenes filiāle. Iespējams, tās nosaukumu vēlāk pārdēvēs par "Smiltaini".

 

Filiāles vadītājs smiltenietis Normunds Kangro cer, ka papildu apbedīšanas pederumu pakalpojumu sniegšanai izdosies ierīkot arī saldētavu un tiesu medicīniskās ekspertīzes zāli.

Smiltenē līdz šim apbedīšanas piederumu un pakalpojumu jomā strādāja tikai vietējais individuālais uzņēmums "Mirklis", kas pilsētā darbojas no 1996. gada.

IU "Mirklis" vadītāja Astrīda Freiberga jauna uzņēmuma uzrašanos uzņem ar sapratni. Viņa min piemēru, ka Smiltenē ir arī daudz ziedu veikalu vai aptieku, un visiem ir savi klienti. Konkurence ikvienā jomā veicina tikai attīstību un pilnveidošanos.

A. Freiberga gan uzsver, ka apbedīšanas pakalpojumu jomā vārds "konkurence" neiederas. "Varbūt kāds šo emocionālo darbu uztver kā naudas pelnīšanu un biznesu, taču mums ir cits moto. Darbā, kas saistīts ar bērēm, ir vajadzīga sapratne un sirds siltums," viņa uzsver un piebilst, ka ļoti būtisks nosacījums ir arī kvalitāte.

 

Par ieceri informē policijuApbedīšanas aģentūras "Miloserdije" Smiltenes filiālei šī ir otrā darba nedēļa. Piedāvājumu vadīt filiāli N. Kangro saņēma no aģentūrā strādājošiem paziņām un piekrita. "Saskatīju iespēju, jo kaut kas ir jādara. Finanses visiem tagad ir vajadzīgas." Pirms tam N. Kangro strādāja metāllūžņu savākšanas firmā, kur vēl joprojām saglabājis darbu uz pusslodzi.

Aģentūras filiālei telpas atrastas Smiltenes pagasta Kalnamuižā, bijušās degvielas uzpildes stacijas teritorijā, kur "Miloserdije" īrē ēkas un zemi no smiltenieša Āra Miezīša.

Jaunie īrnieki sākuši sakārtot teritoriju un jau sakopuši koku aleju, kas ved uz aģentūras filiāli. Pavasarī ir iecere sākt remontēt ēku, kurā plānots atvērt saldētavu un tiesu medicīniskās ekspertīzes zāli. Projekts tam jau top.

No tiesu medicīniskās ekspertīzes zāles atvēršanas iegūtu policija, jo ietaupītu degvielu.

Par projektu informēta arī Valkas rajona Policijas pārvalde. Tās amatpersonas atbalsta ieceri ar piebildi, ka vēl ejams tāls ceļš, lai to visu sakārtotu no juridiskā un tehniskā viedokļa. Taču, ņemot vērā novadu veidošanu, tā ir nākotne, uz ko jātiecas. Tiesu medicīnisko ekspertīzi veic cilvēkiem, kuri nav miruši dabīgā nāvē.

Savukārt viena saldētava pilsētā jau ir pilsētas kapličā, ko apsaimnieko pašvaldības uzņēmums "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde".

 

Bērēs grib lietpratīgus kapračusŠobrīd "Miloserdije" Smiltenes filiāle piedāvā bēru rīkošanai zārkus, krustus, kapu sedziņas un citus piederumus, kā arī sēru ceremonijas vadītājas pakalpojumus. Kaprači pagaidām ieradīsies no Rīgas, iekams vēl nav atrasti visi vietējie strādnieki.

Smiltenes filiāle līdz šim nevienu bēru ceremoniju nav rīkojusi. To aizvadītajā nedēļā Smiltenes pilsētas kapsētā darīja Rīgas aģentūra "Miloserdije", apglabājot pansionātā mirušu sievieti.

Par aģentūras kapraču darbu "Ziemeļlatvija" uzklausīja vairāku bēru viesu iebildumus, jo viņiem šķitis, ka strādniekiem ir maza pieredze. "Nepatika, ka zemi pārāk izšķērdīgi un pavirši bēra uz visām debess pusēm, un beigās tās pietrūka. Tad vēl lāpsta iekrita kapa bedrē, un viens strādnieks kāpa tai pakaļ," stāsta smilteniete Anna.

Tad vēl kapu kopiņu kaprači neesot pratuši izveidot, kā vajag, un problēmas bijušas arī ar krusta novietošanu.

Komentāri 39

Zuze

nu atradies istais vaditajs kangro piedzeries klondaika dala visiem savas vizitkartes un piedavaja ekskluzivu iespeju zarka nobildaties tas ir zaimojosi

pirms 12 gadiem, 2009.02.19 10:05

anda

nevajag stastit ka vel nav viniem bijusas beres tas bija piektdien tas bija sausmigi ka varizkrist lapsta no rokam un iekrist kapa tad mierigi uzlec uz zarka un iznem tas bija sokejosi vini dara kaunu musu pasu smiltenes firmai

pirms 12 gadiem, 2009.02.19 10:11

Caca

Tas jau skaisti.....Paulīnas tante jau arī gribēja tā smuki zārkā nobildēties....un rezultātā kāzas.Kas zin varbūt tur var ierīkot foto .Tāda biznesa vēl Smiltenē nav!

pirms 12 gadiem, 2009.02.19 10:32

leedija

kas nestraadaa tam nekas negadaas,kaapeec neviens nepiemin to reizi kad otiem ssii darba dariitaajiem cilveeks pats iekrit bedree,kam negadaas,lai cilveeki straadaa,jums laikam zzeel,naakossaa reize buus labaaka.ja tik gudri piesakieties darbaa,vinjiem vajadziigi straadnieki...

pirms 12 gadiem, 2009.02.19 12:41

aga

zuze ,,vai tik taa nebiji tu kam izteica piedaavaajumu?vai arii tevi neizveeleejaas.

pirms 12 gadiem, 2009.02.19 12:43

Ingus

zuze, apvainot kādu cilvēku ir viegli, tu pati pie rokas pieķēri!!!!
anda!!! Nekļūdās tas, kas neko nedara!!! ES personīgi biju šajās bērītēs, neviens nekādu kaunu nevienam neradīja, man jau vairāk šķiet, ka tu esi otrās apbedīsanas firmas pusē, centies vienu nomelnot otru pataisīt par labiņu!!!

pirms 12 gadiem, 2009.02.19 12:52

mi

Skats no malas: sākās cīņa par izdzīvošanu, vietējais monopols iet ārā no rokām. Jūs nemākiet veikt veselīgu biznesu, un lai nestāsta, ka šai rakstā nav piepalīdzējuši IU darbinieki nomelnot jauno apbedīšanas biroju. Tas jau acīm redzami.

pirms 12 gadiem, 2009.02.19 13:04

Janka

smilteniešiem daudz būtu ko pamācīties no Valkā esošās abedīšanas firmas "Elston", taču tas protams ir zem viņu goda. Cik ir sanācis būt bērēs, tuvākās un tālākās Latvijas vietās, tad viennozīmīgi varu teikt, ka Valkas "Elston" ir viena no profesionālākajām abedīšanas firmām netikai Vidzemē.

pirms 12 gadiem, 2009.02.19 13:16

***

Gadījies pabūt dažās bērēs,kurās darbu veic Smiltenes firma.Perfekti,solīdi,saskaņoti.Kapu dārzinš pirms un pēc apbedīšanas kārtīgs un sakopts.Arī mani pazibās no Latvijas otras malas bija patīkami pārsteigti par smilteniešu kvalitatīvo,saska.noto darbu.Ta'turpināt !

pirms 12 gadiem, 2009.02.19 14:39

normunds kangro

no kludam macas bet reizem gudraks ir tas kas pakluse.

pirms 12 gadiem, 2009.02.19 16:28

ppp

cik liela pieredze ir smilteniessiem? kaadas bija vinju pirmaas beeres?vai kaads var pateikt? kaapeec taadas klaigas?vieniigais iemesls konkurenti.savaadaak buut nevar.esmu runaajis ar jauno iestaades darbinjieku,jauki laipni civeeki,prieks runaat,ko nevar teikt par citu uzvediidu,saskaabussas sejas veikalaa,neapmierinaatiiba.

pirms 12 gadiem, 2009.02.19 17:17

normunds kangro

zuze tici man kad piedzeries es tev iegalvosu kad tu esi vieniga neatkartojama zuziska zuze pasaule bet skaidra man nau ar tevi ko runat

pirms 12 gadiem, 2009.02.19 19:18

www

Vispār pirmais, kas man ienāca prātā, kāpēc tādā latviskā pilsētā kā Smiltene, vajag apbedīšanas firmu ar tādu nosaukumu- "miloserdije". Man nav nekas pret krievu valodu, bet tomēr......

pirms 12 gadiem, 2009.02.19 19:31

normunds kangro

www jau ari nau latviesu burti bet miloserdie ir uzrakstits ar latviesu burtiem

pirms 12 gadiem, 2009.02.19 19:56

Smiltenietis

Ko Jūs visi tā aizsvilstaties?Es arī biju Klondaikā un to skatu visu gan dzirdēju,gan redzēju un par bērēm jau tika zināts tajā pašā dienā,tādas neveiklas situācijas izplatās ātri!!!Nu tas fotografēšanās piedāvājums ir kaut kas šokējošs,tā nu tas ir,tāpēc nevajag attaisnoties un melot tur,kur visiem tāpat ir zināma īstenība.

pirms 12 gadiem, 2009.02.19 22:30

www, es redzu, ka esi baigais latviešu valodas patriots, daudz mums ir devusi Latvijā tā pareizība, ka ar traktoriem ir jābrauc streikot:) Nav jau svarīgi nosaukums, bet izcenojumi! Jautājums tev, ja būtu nosaukums "A" un izcenojumi 3 reizes lētāk : tu ietu uz firmu, kur galvenais būtu latviešu valodā nosaukums un dārgāk , vai kur zemākas cenas! Ļoti apšaubu! Smiltenē ir daudz firmu ar svešu valstu valodas nosaukumiem. Ko tad runāt par banku nosaukumiem, vai kredītiestādēm:))

pirms 12 gadiem, 2009.02.19 22:55

Ingus

www, es redzu, ka esi baigais latviešu valodas patriots, daudz mums ir devusi Latvijā tā pareizība, ka ar traktoriem ir jābrauc streikot:) Nav jau svarīgi nosaukums, bet izcenojumi! Jautājums tev, ja būtu nosaukums "A" un izcenojumi 3 reizes lētāk : tu ietu uz firmu, kur galvenais būtu latviešu valodā nosaukums un dārgāk , vai kur zemākas cenas! Ļoti apšaubu! Smiltenē ir daudz firmu ar svešu valstu valodas nosaukumiem. Ko tad runāt par banku nosaukumiem, vai kredītiestādēm:))

pirms 12 gadiem, 2009.02.19 22:56

Ingus

Normund Kangro novēlu nepadoties tām visām tenku vācelēm un provokācijām no tā sauktās "konkurentu firmas" ar latviešu valodas nosaukumu. Kā no slīkstoša kuga žurkas mūk prom, tā viņi jūt spēcīgu triecienu savā budžetā, tāpēc ar lētiem paņēmieniem un tekstiem tavu jauno firmu ceņšas nomelnot.

Tiem visiem gudriniekiem , kam ir tā lielā pieredze par bērēm, un kas šeit ļoti izsaka savus nosodījumus, pateikšu vienu: ne tikai kapavietas izrakšna un aizrakšana ir bēres. Tas ir vesels darba apjomīgs kompleks, sākot ar apbedīšanas pakalpojumiem un beidzot ar kvalitatīviem apbedišanas piederumiem.

pirms 12 gadiem, 2009.02.19 23:32

mi

Labi teikts par latviešu nosaukumiem. Pie mums Smiltenē izveido jaunu uzpildes staciju " Statoil", tad nezin kapēc visi tur pildās, kam mums tāda, nav taču latvisks nosaukums:))))

pirms 12 gadiem, 2009.02.19 23:43

Smiltene