Smilteniešus uztrauc drošība Rīgas ielā

"Ziemeļlatvija" saņēmusi vairāku cilvēku sūdzības par savu un līdzcilvēku drošību Smiltenē, Rīgas ielā. Gājēju pāreja pie Valmieras ielas esot tik nepārredzama, ka, laikam kļūsot tumšākam, rodas bīstamas situācijas. Novada dome sola rīkoties, lai uzlabotu situāciju.

 

Satiksme Rīgas ielā kļuvusi intensīvāka, jo īpaši no rītiem, kad vecāki savus bērnus ved uz skolu un bērnudārzu. Tāpat arī vakarpusē, kad atvases tiek izņemtas no pirmsskolas izglītības iestādes. Daudzi šķērso Rīgas ielu pareizi, pār gājēju pāreju pie Valmieras ielas. Bet ne vienmēr tas izrādās droši.

 

Pāreja nav pārredzama

"Katru darba dienu vedu bērnu uz bērnudārzu. Ārā ir tumšs un gājēju pāreja ir ļoti nepārredzama. Tuvojoties pārejai vienmēr piebremzēju, jo apgrūtinoši saskatīt, vai kāds pār to iet. Ir tādi šoferīši, kuri nepalaiž gājējus un tad rodas visai bīstamas situācijas.

 

Uzskatu, ka atbildīgajām personām būtu jāuzlabo redzamība pie Valmieras un Rīgas ielas krustojuma. Ievēroju, ka ielas garumā apgaismojuma lampas ir dzeltenas un spožākas, bet tieši pie šīs pārejas ir baltās. Varbūt situācija uzlabotos, ja nomainītu baltās lampas," saka autovadītāja Kristīne.

 

Arī šoferi Andi satrauc iepriekš minētā gājēju pāreja. "Ja ir tumšs, neko nevar saskatīt. Pāreja ir tikpat kā tumsā. Gadījies, kad knapi paspēju nobremzēt pirms pārejas," tā smiltenietis. Viņš uzskata, ka autovadītājiem jābūt uzmanīgākiem, arī pašiem gājējiem jādomā par savu drošību un jānēsā atstarotājs.

 

 Savukārt atbildīgajiem vajadzētu rīkoties - padarīt spožāku apgaismojumu un paspilgtināt esošo gājēju pārejas zīmi. Ar to vīrietis bija domājis fluorescentas trešās klases gaismu atstarojošās virsmas. Tās pēc ceļa zīmes lietošanas noteikumiem atļauts lietot vadītāju uzmanības saasināšanai bīstamās vietās, kā kontrasta fonu ap atsevišķi uzstādītām ceļa zīmēm - numur 530 un 531 (gājēju pāreja).

 

Uzlabos apgaismojumu

Iespējams, ka ielu apgaismojuma ķermeņu nomaiņa būs viens no risinājumiem, kā padarīt šo gājēju pāreju redzamāku. Par to informējām Smiltenes novada domes tehnisko direktoru Uldi Rudzīti.

 

 "Kamēr ir tumšs un līņā daudzas vietas pilsētā nav pārredzamas. Šajā gadījumā patiešām jānomaina gaismas ķermeņi," stāsta U. Rudzītis.

 

Viņš atzīst, ka baltās lampas savu laiku ir nokalpojušas. Neesot problēmu nomainīt pret jaunām un spožākām. "Nākamās nedēļas sākumā brigāde, kas veic šos darbus, būs pilsētā. Pa nedēļu tiek apkopota informācija, tad brauc šie cilvēki un strādā," tā domes tehniskais direktors.

Smiltene