Smiltenietes redzējumu par Latviju izklāstīs Briselē

Pavisam nejauši, piedaloties Eiropas Parlamenta izsludinātajā vēstuļu konkursā "Latvija Eiropas Savienībā", divas Valkas rajona pārstāves uzaicinātas piedalīties diskusijā un paust savu redzējumu par valsti Briselē.

 

"Vēstuļu konkurss nāca pavisam negaidīti. Gatavojoties Latvijas 90 gadu jubilejai bija izsludināti dažādi konkursi. Vienmēr tādus esmu laidusi garām. Bet reizēm ir cilvēki, kuri dod stimulu vai piespiež neturēt sveci zem pūra un iesaistīties aktivitātēs. Tāpēc es mudināju Variņu pagasta bērnus piedalīties domrakstu konkursā, kurā viņi uzvarēja. Tas bija stimuls arī man pašai ņemt dalību vēstuļu konkursā, kas saistīts ar Latviju Eiropas Savienībā," par negaidīto rīcību stāsta Variņu tautas nama vadītāja Lolita Balode.

 

Viņa nodomāja, kāpēc gan pati nevarētu paust savu redzējumu par to, kāda veidojas cilvēku dzīve Latvijā, cik laimīgi viņi ir savā zemē. Savas domas konkursā izklāstīja arī Smiltenes pilsētas domes tūrisma speciāliste Dagnija Kalniņa.

 

Sievietes vēstulēs rakstījušas par cilvēku problēmām, vēlmēm un bažām. "Vēstuli rakstīju saistībā ar Variņu pagastu, jo es tur strādāju un tas ir arī jaunākais Latvijā. Šis pagasts ir spējis pastāvēt, veidot savu infrastruktūru un būt pietiekami spēcīgs. Tomēr, veidojoties novadiem, rodas bažas, ka tas tā varētu vairs nebūt. Izteicu redzējumu par mazo Variņu pagastu Latvijā un Eiropā. Protams, vēlos, lai Latvijā cilvēki būtu laimīgi, lai arī cik grūti būtu," norūpējusies saka L. Balode. Savukārt D. Kalniņa rakstījusi par lietām, kas saistītas ar lauku tūrismu un tā iespējām.

 

Tūrisma speciāliste atklāj, ka sākumā nav noticējusi, ka viņai būs dota iespēja apmeklēt Eiropas Parlamentu un piedalīties debatēs par Eiropas Savienības lauksaimniecības politiku. "Kad man piezvanīja no deputāta Valda Dombrovska biroja, domāju, kurš mani tagad izjoko. Sākumā neuztvēru to nopietni. Tagad priecājos, ka būs iespēja apmeklēt Parlamentu. Gatavojoties lidojumam, apzvanu lauku uzņēmējus un apvaicāju, kas ir viņu lielākas problēmas," atklāj D. Kalniņa.

 

Abas sievietes spriež, ka viņu viedokļi varbūt būs tikai mazs piliens kopējā kausā. Toties viņas būs mēģinājušas kaut ko darīt sava pagasta, pilsētas un Latvijas labā. Valkas rajona pārstāves Briselē būs no 23. līdz 25. februārim.

 

Smiltene