Smiltenieti traucē izplūdes gāzes 3

Uz "Ziemeļlatvijas" redakciju bija atnākusi, kāda Kalna ielā 2 dzīvojoša smilteniete, kura vēlējās palikt anonīma. Sievietes māja atrodas tieši pretī Smiltenes autoostai, tādēļ nepārtraukti jāklausās autobusu rūkoņā. Pie tās viņa ir pieradusi, taču traucē autobusu radītās izplūdes gāzes.

 

Sieviete ir neizpratnē un stāsta: "Saprotu, ka autobusi tiek rūcināti ziemā, lai tos uzsildītu, taču kādēļ tas ir nepieciešams vasarā? Caurbraucošie autobusi iebrauc Smiltenē, un motors netiek izslēgts apmēram pusstundu, un vēl saka, ka jātaupa degviela.

 

 

Kad pūš vējš, tad vēl nekas, taču, kad vēja nav, tad uz balkona sanāk visas autobusu radītās izplūdes gāzes. Nevaru pat karstā vasaras dienā logu atvērt." Sieviete apgalvo, ka gan zvanījusi, gan gājusi uz autoostu, taču nekas nav mainījies.

 

Cita šīs mājas iedzīvotāja turpretim norāda, ka viņai nekādu problēmu nav. Viņa saka: "Mašīnas visu laiku rūc riņķī. Šī taču ir centra māja, nav jau lauki. Es ļoti bieži dzirdu, ka autobusi tiek rūcināti, bet, kas tad no tā? Aiztaisu ciet logu, un viss."

 

Smiltenes autoostas vadītāja Laila Špate norāda, ka konkrētu atbildi nevar sniegt, jo nepieciešams zināt gan autobusa numuru, gan laiku, kad tas noticis. Viņa informē, ka iekšējās kārtības noteikumi aizliedz darbināt dzinējus pārtraukumos, bet ir pieļaujams, ka siltos laika apstākļos drīkst darbināt dzinējus, lai darbotos kondicionieris un nodrošinātu mikroklimatu autobusos. Viņa norāda, ka sūdzības no iedzīvotājiem nav saņēmusi.

 

Arī autobusa šoferis Atis Leitis neko tādu autoostas teritorijā nav novērojis. Viņš norāda, ka starppilsētu maršrutu autobusu šoferi lieki dzinējus nedarbina, jo jātaupa degviela.

Komentāri 3

Dīzeļdegviela!

Jā lieki jau nedarbina,lai paši autobusu vadītāji vairāk varētu noliet un pārdot pa 0,45 ls litrā!

pirms 12 gadiem, 2009.06.05 07:08

realitāte

Ar ko tik cilvēki nav neapmierināti! Stulbums!

pirms 12 gadiem, 2009.06.09 12:08

dika

Ja jau tik zinoši esat par degvielas cenām, tad vismaz nosaucat kādu konkrēti. Citādi izklausās pēc neapmierinātu, padzīvojušu kundzīšu vāvuļošanas.

pirms 12 gadiem, 2009.06.11 09:34

Smiltene