Smiltenietis Edgars Šverns - Vislatvijas alus ātrdzeršanas čempions 2

23 gadus vecais smiltenietis Edgars Šverns, draugu mudināts, piedalījās LNT rīkotajā Vislatvijas alus ātrdzeršanas konkursā. Pērn viņš konkursā palika ceturtais, turpretī šogad kļuva par konkursa uzvarētāju, 0,6 litrus alus izdzerot tikai 4,6 sekundēs.

 

"Cēsīs vinnēju, necerēju, ka valstī arī. Pagājušajā gadā bija jādzer litrs, to izdarīju desmit sekundēs. Šogad bija viena pinte. Cēsīs, pinti alus izdzerot 6,4 sekundēs, šķita, ka būšu uzstādījis savu rekordu. Bet nē, izrādījās, ka varu vēl ātrāk," stāsta jaunietis. Vidzemes pusfinālā īpašu konkurentu viņam nebija. E. Šverns stāsta, ka 20. jūnijā, braucot uz finālu, bijis uztraukums, jo viens rīdzinieks bijis vēl veiklāks.

 

Uzreiz rodas jautājums, kā var iemācīties tik ātri iztukšot alus kausu. "Es iepriekš netrenējos. Ātrdzeršanu atklāju nejauši. Pirms pieciem gadiem aizbraucu līdzi draugam, kur notika Ķenša tirdziņš. Tur rīkoja arī alus ātrdzeršanas konkursu. Draugs mani pieteica. Tad arī atklāju, ka esmu ļoti ātrs," stāsta Edgars. Viņš teic, ka ikdienā netrenējoties ātrdzeršanā, tas vienkārši tā padodas. Rekordātrumā viņš var iztukšot arī tēju un ūdeni, protams, ja tas ir nepieciešams. 

 

Ikdienā Edgars strādā celtniecībā un spēlē teātrī Blomes pagastā. Aliņš viņam garšojot, bet īpaši ar to neaizraujoties. "Šad tad pa vakariem iztukšoju divas pudeles alus," atzīstas E. Šverns. Interesanti, ko tad puisis darīja ar Vislatvijas alus ātrdzeršanas konkursā iegūto balvu - 125 pintes jeb aptuveni 72 litriem Cēsu alus.

 

 

 Jāpiebilst, ka konkursa uzvarētājs ieguva arī divas biļetes uz festivālu "Positivus". "Alus ātri iztukšojās, jo pēkšni saradās daudz draugu. Pēc fināla, vakarā braucot uz mājām, bija iztukšotas jau divas kastes. Līgo vakarā vajadzēja piepirkt klāt. Pats pabrīnījos, kur tik ātri viss cauri," saka alus ātrdzeršanas čempions.

 

Jaunietis atklāj, ka viņam patīk būt aktīvam. Pirms pāris gadiem piedalījies sacensībās sievas nešanā, kur nostartējis godam. Bet tagad otro gadu Vislatvijas alus ātrdzeršanas konkursā. Viņam šādas lietas patīk un acīmredzot arī padodas.

 

Komentāri 2

ILONA

NU SUPER JAUKI-CERAMS KA TAS NEBŪS IKDIENAS PIERADUMS

pirms 12 gadiem, 2009.06.29 11:33

krokodile

Štrunts par aliņu, bet Edgars vēl labāk jūtas kā aktieris un bija interesanti skatīties viņa spēli lugā Ezermaļu krokodils. Malacis, tā turpināt un piedalīties arī alus tūrēs, lai tiek uzvara un ir ko draugus pacienāt, protams pašam arī lepnums, ka ir tāds āķis un var uzveikt resnuļus - alus dzērājus.

pirms 12 gadiem, 2009.07.08 11:19

Smiltene