Šonedēļ – Smiltenes pilsētas svētki 4

Šīs nedēļas nogalē Smiltenē svinēs pilsētas svētkus. No 18. līdz 20. jūlijam piedāvātos pasākumus organizatori piesaka ar devīzi "Trīs dienas Trīs pakalnu pilsētā".

 

"Pilsētas svētki Smiltenē katru gadu nebūs tik grandiozi, kā pērn. Taču arī šogad būs, ko darīt visiem, - bērniem, jauniešiem, vidējai un vecākai paaudzei," sola Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis. Pašvaldības vadītājs piebilst, ka šovasar pasākumi nebūs koncentrēti pilsētas centrā, kā notika iepriekšējā gadā.

 

Piektdien, 18. jūlijā, pulksten 19.00 Jāņu kalna estrādē mūzikas kompānija "Gailītis - G" aicina svinēt grupas "Apvedceļš" astoņu gadu jubileju kopā ar "Latvijas Radio 2". Muzicēs grupas: "Apvedceļš", "Klaidonis", "Zeļļi", "Dakota", "Flora", "Kantoris 04", "Kaimiņi", "Credo", "Velves", "Tilts", "Zvaigžņu lietus", Aldis Rullis & "Emburgas Zēni" un Linga. Festivālu vadīs Guntis Skrastiņš.

 

Sestdien, 19. jūlijā, Smiltenē būs, ko darīt bērniem, bet vakarā un naktī - jauniešiem. Pulksten 16.00 Baznīcas laukumā bērnus gaidīs sarīkojumā "Vinnija Pūka dārzs". Teātri rādīs un kopā ar viņiem rotaļāsies Leļļu teātra aktieri. Par maksu darbosies atrakcijas bērniem. Valmieras rajona firma SIA "Aurum Auto" turpat, centrā, demonstrēs automašīnas.

 

Pie Tepera ezera pulksten 10.30 notiks Smiltenes atklātais turnīrs smilšu volejbolā.Pulksten 21.00 Tepera ezera salā uz divām skatuvēm sāksies mūzikas festivāls "Sounds Gallery". Muzicēs: Deep Inc, Bogdan Taran, Crash, Antara&Lady Kri, Gustavito, Bazis, Live un citi saulaino ritmu meistari. Festivāla rīkotāja firma "Kamikadze" sola arī deju un lāzeru šovu un video performances.

 

"Tas būs eksperiments," par šo pasākumu, kura rīkošanai atļauju devusi Smiltenes pilsētas dome, atzīst A. Mežulis. Uz Tepera saliņas publisks izklaides pasākums notiks pirmo reizi.

 

 

Pašvaldība jau iepriekš atvainojas apkārtējo māju iedzīvotājiem, jo būs jāpacieš ar skaļumu saistītas neērtības. Sadarbībā ar policiju daudz tiek domāts par drošību pasākuma laikā. Par alkohola lietošanu publiskā vietā tūlīt tiks sastādīti administratīvie protokoli. Patrulēs arī ceļu policija.

 

Svētdien, 20. jūlijā, Smiltenē būs Kapu svētki: pulksten 11.00 - pilsētas kapos, pulksten 13.00 - Meža kapos. Savukārt pulksten 15.00 Jāņu kalna estrādē populārās mūzikas koncertu sniegs "Mirage jazz orchestra" Gunāra Rozenberga vadībā. Uzstāsies arī Andris Daņiļenko. Ieeja koncertā visiem būs par velti.

 

Smiltenes pilsētas svētkus finansiāli atbalsta SEB, "Hansabanka" un firma SIA "Agro Smiltene".

 

Smilteniete Mārīte Saldūksne paļaujas uz organizatoru piedāvāto programmu. "Kas būs, no tā kaut ko arī izmantošu," viņa saka un jau tagad zina, ka ies uz šlāgerfestivālu Jāņu kalnā.

 

"Gribētu, lai pilsētas svētki būtu tādi, kuros brīvdienā var izklaidēties visa ģimene un apmeklēt ne tikai kultūras pasākumus, bet arī baudīt izstādes. Pagājušajā gadā Smiltenes pilsētas svētki tādā ziņā bija neatkārtojami un vienreizēji," vēl tagad sajūsminās M. Saldūksne.

 

Smilteniete Ingūna Peneze savukārt izlēmusi apmeklēt mūzikas festivālu uz saliņas Teperī. Organizators Uģis Sirmais solījis, ka tur būs, ko darīt arī viņas vecuma cilvēkiem, proti, vidējai paaudzei. "Uz šlāgerfestivālu varētu iet tikai "Credo" dēļ, bet tur biļetes dārgākas," spriež I. Peneze.

Komentāri 4

alnis

kas par bildi!!!! pilseta nogribejies laacis, auru laiks klat gan!:D

pirms 12 gadiem, 2008.07.15 15:30

Ilze

Kaut kā nav sajūtams,ka Smiltenē svētki.Vai kāds var pateikt,kad un cikos ir svētku atklāšana?

pirms 12 gadiem, 2008.07.18 18:04

jānis

Labāk jau nu varēja sarīkot vienā dienā,bet ar vērienu.

pirms 12 gadiem, 2008.07.18 18:55

Sanita

Iebraucot Smiltenē nebija jūtama svētku sajūta! Tomēr piektdienas koncerts bija ļoti labs! :)

pirms 12 gadiem, 2008.07.21 15:45

Smiltene