Strausi salā un sniegā pārziemo bez raizēm

Ar bargu salu un dziļu sniegu bagāto ziemu Launkalnes pagasta zemnieku saimniecībā "Ezerlejas" veiksmīgi pārlaiduši deviņi Dienvidāfrikas strausi.

Trīs lielie putni - divi Līgoņi un Jānis - un seši tikai pērn jūlijā izšķīlušies strausu pusaudži pat lielā aukstumā staigāja pa āra aplokiem un savā mājiņā iegāja tikai, lai pārnakšņotu.

"Ezerleju" saimniece Evita Jākobsone smej, ka viņu strausi jau kļuvuši par Latvijas iemītniekiem: "Putni te ir izšķīlušies un pieraduši pie Latvijas klimata. Pārziemoja viņi ļoti labi".

Bargais sals neatturēja spriņģot pa sniegu arī citus "Ezerleju" iemītniekus - trīs pundurkaziņas Grietu, Tomu un Janci, kuri izaudzējuši biezu kažoku.

Zemnieku saimniecībā ir arī fazānu voljērs. Saimnieki E. Jākobsone un Guntis Lauciņš pirmās fazānu olas gaida marta nogalē vai aprīļa sākumā. Olas rūpīgi tiks novietotas inkubatorā, jo "Ezerlejas" plāno palielināt šobrīd aptuveni 100 putnu lielo fazānu saimi.

"Pēc fazānu olām ir pieprasījums. Mums ir arī doma ar laiku piegādāt putnus mednieku kolektīviem komercmedībām," piebilst E. Jākobsone.

Pērn tūristus "Ezerleju" atpūtas mājiņās sāka uzņemt aprīļa nogalē. Jaunajai sezonai saimnieki gatavojas jau tagad un sāk labiekārtot teritoriju. Tiklīdz dīķos nokusīs ledus, makšķernieki, iespējams, varēs noķert kādu eksotisku lomu. Ir arī uzsāktas sarunas ar Igaunijas un Latvijas mini zoodārziem, un strausiem, kaziņām un fazāniem šogad "Ezerlejās" varētu piepulcēties vēl citi zvēri vai putni.

Smiltene