Studenti tiksies vienkopus „Līderu Forumā ‘09” 2

Klāt astotais „Līderu Forums". Tā ir vieta, kur tiekas Latvijas studentu līderi no visas Latvijas, lai raisītu jaunas diskusijas par augstākās izglītības sistēmas jautājumiem, izglītotos un palielinātu motivāciju cīnīties par studentu interesēm. Forums notiks netālu no Smiltenes - lauku mājā „Kalbakas".

Latvijas Studentu apvienība (LSA) vēl pirms jaunā mācību gada vienkopus pulcēs spēcīgākos studentu līderus seminārā „Līderu Forums ‘09" . Tajā LSA centīsies rast iespējas stiprināt studentu kustību.

Projekta vadītājs Miks Muižarājs uzsver, ka „Līderu Forums ‘09" ir platforma augsta līmeņa studējošo pašpārvalžu līderiem, topošajiem un esošajiem studējošo pašpārvalžu vadītājiem, studentu viedokļu aizstāvjiem un pārstāvjiem.

„Tas ir laiks, kad tiek stiprināti pamatakmeņi studentu kustībai un studentu interešu aizstāvībai, veicināta studentu līderu izaugsme un tiktu risinātas aktuālākās studentu problēmas, tiekoties un diskutējot ar augstākās izglītības sistēmas veidotājiem," stāsta M. Muižarājs.

LSA informē, ka šogad foruma centrālais notikums būs paneļdiskusija „Augstākās izglītības sociālā dimensija". Šajā diskusijā sola piedalīties Izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe, Latvijas Universitātes profesors Ivars Lācis un vēl citi.

Latvijas Studentu apvienības Viceprezidente smilteniete Dace Grante uzsver, ka šogad seminārs tiek veidots ar pavisam savādāku struktūru un mērķi, jo ļoti liels uzsvars tiek likts uz rezultātu. "Foruma galvenais uzdevums ir radīt vidi, kur tiekas tie studējošo līderi, kuri atbild par studējošo kustības un tās tēla veidošanu, ar mērķi rast risinājumus studējošo kustības stiprināšanai, centrējot savu darbību uz kvalitatīvu interešu aizstāvību.

Šogad vieta apzināti tika izvēlēta Smiltene, jo es pati nāku no šīs puses, un tas ir veids kā akcentēt augstākās izglītības nozīmi arī Vidzemes pusē," saka D. Grante.

Forums norisināsies no 20. līdz 23. augustam lauku mājā „Kalbakas". Šo dienu laikā notiks dažādas aktivitātes. Dažas no tām: „Līderība. Tās nozīme SP", „Līderu radio", darbs grupās ar moderatoriem, „Augstākās izglītības finansēšana Latvijā un sociālās garantijas".

Vēl līdz 14. augustam studenti var pieteikties forumam, aizpildot pieteikuma anketu http://lf.lsa.lv/. Dalība forumā ir bez maksas, bet vietu skaits ir ierobežots.

„Tāpēc īpaši tiks vērtēta potenciālo dalībnieku motivācija, izpratne par studējošo pārstāvniecību, iepriekšējā līdzdalība studentijas interešu aizstāvībā," saka LSA projekta komunikāciju virziena vadītāja Anete Enikova.

Komentāri 2

Juris

Lasot rakstu rodas jautājums vai tiešām Dace Grante jeb tomēr Zane...

pirms 12 gadiem, 2009.08.14 14:23

Redakcija

Rakstā viedokli patiešām sniedz Dace Grante, kura jau vairākus gadus aktīvi Latvijas Studentu apvienbā.

pirms 12 gadiem, 2009.08.14 16:05

Smiltene