Studentu un bāriņtiesas rīkotajā Ziemassvētku labdarības akcijā var iesaistīties ikviens

"Dāvāsim sapni!", - ar šādu aicinājumu pie ikviena no mums vēršas Baltijas Starptautiskās akadēmijas Smiltenes filiāles uzņēmējdarbības vadības 3. kursa studenti un Smiltenes pilsētas bāriņtiesa.

 

Viņi rīko labdarības akciju ar mērķi īsi pirms Ziemassvētkiem iepriecināt Smiltenē dzīvojošos bērnus no maznodrošinātajām ģimenēm un bērnus invalīdus.

 

Pēc bāriņtiesas datiem, pilsētā šādu bērnu ir gandrīz 100. Akcijas norisi atbalsta Smiltenes pilsētas dome.

 

Mazturīgo smilteniešu ģimeņu bērniem svētku sajūtu var radīt ikviens iedzīvotājs, uzņēmums vai iestāde, atbalstot studentus un bāriņtiesu, kuri uzņēmušies rūpes par akcijas norisi. Labu cilvēku sarūpētās dāvanas bērniem studenti pasniegs Ziemassvētku eglītes sarīkojumā, kas notiks Valkas rajona bērnu un ģimenes atbalsta centrā Smiltenē 13. decembrī.

 

Dāvanas līdz tam var nogādāt Smiltenes pilsētas bāriņtiesā Dārza ielā 3, iepriekš sazinoties ar bāriņtiesas priekšsēdētāju Auriku Zīveri, vai arī atstāt dāvanu kastē tirdzniecības centrā Baznīcas laukumā. Tur kasti plānots novietot pēc pilsētas egles iedegšanas 6. decembrī.

 

Baltijas Starptautiskās akadēmijas (BSA) 3. kursa vecākais Juris Pacēvičs lūdz dāvināt bērniem mācībām skolā derīgas kancelejas preces; higiēnas piederumus, piemēram, šampūnu; grāmatas, tai skaitā vārdnīcas; spēles vai rotaļlietas mazākajiem bērniem. Akcijas rīkotāju īpašs lūgums ir dāvināt jaunas mantas, nevis lietotas.

 

Labdarības akcija jau ir sākusies, jo BSA 3. kursa studenti vērsušies pēc atbalsta pie 50 Smiltenes un apkārtnes uzņēmumiem. Ziedot labdarībai līdz šim piekrituši 12.

 

Kaut arī līdzdalība akcijas "Dāvāsim sapni!" rīkošanā ir papildus slodze mācībās un ikdienas darbā aizņemtajiem BSA studentiem, iespēja iepriecināt bērnus Ziemassvētkos viņiem rada pacilājošu noskaņojumu. Uz sarunu ar "Ziemeļlatviju" atnākuši septiņi no gandrīz trīsdesmit BSA 3. kursa studentiem: Juris Pacēvičs, Līga Grīnberga, Aivija Sirmā, Una Dukule, Dainis Sakalausks, Aigars Ozoliņš un Pēteris Bojārs. Viņi stāsta, ka akciju palīdz organizēt visi 3. kursa studenti. Katram ir savs pienākums.

 

Studenti turpina labdarības akcijas tradīciju, ko pērn Smiltenē iesāka cits BSA kurss, un aicina iesaistīties visus, kuriem tas iespējams. "Ikvienam Ziemassvētkos gribas saņemt kādu mīļu dāvanu no tuviniekiem. Taču mazturīgajām ģimenēm dāvanas saviem bērniem sarūpēt nav viegli, it īpaši ekonomikai tik grūtā laikā, kāds Latvijā ir šobrīd," saka J. Pacēvičs.

 

Par studentu palīdzību priecājas Smiltenes bāriņtiesas priekšsēdētāja Aurika Zīvere. Viņa atgādina, ka daudzās ģimenēs bērniem ir ierobežotas materiālās iespējas, lai attīstītu pilnvērtīgi savus talantus un spējas. Daudziem bērniem trūkst elementāru ikdienas lietu viņu attīstībai.

 

"Ikviens, kaut arī mazs atbalsts šīm ģimenēm ļaus uz brīdi aizmirst rūpes par ikdienu un svētkos priecāties līdz ar citiem," saka A. Zīvere.

Smiltene