Svētdien Smiltenē svinēs baznīcas 150 gadu jubileju 2

Svētdien, 18. oktobrī, jubileja būs Smiltenes evaņģēliski luteriskās draudzes baznīcai. Kopš dievnama pašreizējās ēkas uzcelšanas pagājuši 150 gadi.

 

Svētku dievkalpojumu vadīs Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags. Dievkalpojumā amatā tiks ievests Smiltenes luterāņu draudzes jaunais mācītājs Jānis Cepurītis. Viņš Smiltenes un Palsmanes draudzēs kalpo no 1. jūlija.

 

Būs koncerts un kliņģerisDievkalpojums 18. oktobrī sāksies pulksten 11.00. Pēc tam pulksten 12.30 baznīcā būs koncerts. Uzstāsies solists Ingus Pētersons un Aivars Kalējs (ērģeles), kā arī Rīgas jauniešu brāsbends (vadītājs Boļeslavs Voļaks) un ērģelniece Inga Rācene.

 

 Koncerts notiks sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu. Ap pulksten 13.30 viesus cienās ar svētku kliņģeri.

Būt kopā pašreizējā dievnama 150 gadu jubilejas svinībās Smiltenes luterāņu draudzes vadība aicina ikvienu cilvēku.

"Kopš 1859. gada tagadējā baznīcas ēka pulcē ticīgos klausīties Dieva vārdu, un ir ticības patvērums no ikdienas steigas un apkārtējā trokšņa. Pusotra gadsimta garumā baznīca pārdzīvojusi dažādus laikus. Tā ir mīlēta un cienīta, nīsta un aizliegta. Tomēr, Dieva uzturēta, tā spējusi nest mieru un stiprinājumu ikvienam, kurš vēris baznīcas durvis," teic Smiltenes luterāņu draudzes mācītājs Jānis Cepurītis.

Viņš uzsver, ka baznīcas zvanu skaņas allaž ir vēstījušas par svarīgākajiem notikumiem cilvēka dzīvē, apliecinot ilgas pēc Dieva un vēlmi savu garīgo dzīvi izvirzīt ikdienas centrā.

 

Jubilāri poš svētkiemSmiltenes luterāņu draudze ar palīgiem jau cītīgi poš baznīcu jubilejai. Sestdien dievnama dārzā lapas grāba gan draudzes locekļi, gan arī Smiltenes Centra vidusskolas 1.- 4. klašu skolēni, kuri apmeklē kristīgās mācības fakultatīvās nodarbības, un to beidzēji.

"Vienojāmies, ka mums jāpalīdz sapucēt baznīcu 150 gadu jubilejai," kristīgās mācības skolotāja Baiba Norkus atklāj, ka paši pieteikušies strādāt dievnama labā.

Kad baznīcas dārzā sestdien pēc pulksten 10 ierodas "Ziemeļlatvija", skolēni talku jau pabeiguši. Zāliens ir tīrs. Cita aiz citas pie lielajiem kokiem rindojas lapu kaudzes.

"Sakasījām stundas laikā," par paveikto priecājas Alise Širaka un Lauma Melece no 4. klases. Meitenes spriež, ka varbūt ies arī uz baznīcas jubilejas dievkalpojumu kopā ar skolotāju. Mācītājs teic lielu paldies talciniekiem, jo lapas tika sagrābtas pēdējā brīdī. Jau vakar saulaino, silto, talkai piemēroto laiku nomainīja sniegs un slapjdraņķis.

Sestdien tika postas arī baznīcas telpas. Vīrieši tīrīja dievnama torni un zvana telpu.

Komentāri 2

Jā ,daudz laimes jubilārei!Tā ikdienā staigājot garām tam nepievērš uzmanību!

pirms 11 gadiem, 2009.10.12 12:16

Smiltene