Svētkos stāstīs smilteniešu dzīvi 1

Ikviens laipni aicināts trešdien, 17. novembrī, apmeklēt Latvijas valsts svētkiem veltīto sarīkojumu Smiltenes kultūras un sporta centrā: koncertuzvedumu un balli. Ieeja uz abiem pasākumiem ir bez maksas.

Tur pulksten 19.00 sāksies Smiltenes pilsētas 90 gadiem veltīts koncertuzvedums "Kā gan tie latvieši dzīvojuši" un Smiltenes novada domes apbalvojumu pasniegšana.

"Koncertuzvedumā caur fotogrāfijām un video projekcijām izdzīvosim stāstu, kā gan tie smiltenieši dzīvojuši un kā viņu dzīvi ietekmējuši notikumi Latvijā un pasaulē. Sāksim no tā laika, kad Smilteni pasludināja par pilsētu," stāsta uzveduma scenārija autore Pārsla Jansone. Viņa teic lielu paldies Smiltenes vēstures pētniekam Jurim Zušmanim par sniegto palīdzību.

Stāsta varoņi būs gan pašdarbības kolektīvi, gan cilvēki ar saviem dzīves stāstiem. Koncertuzvedumā piedalīsies: jauktais koris "Vidzemīte", Smiltenes Tautas teātris, ģimnāzijas jauniešu koris "Lido", bērnu tautas deju kolektīvs "Dadzīši" (visi - no Smiltenes), Blomes amatierteātris, Palsmanes vidējās paaudzes deju kopa "Cīrulis", Grundzāles dziedošo sieviešu apvienība "Grundzāles ziedi", Jānis Žagariņš, Dina Kaupe, Arvīds Kaupe, Pēteris Kassalietis un danču muzikanti.

Pēc koncertuzveduma pulksten 21.00 sāksies svētku balle. Muzicēs grupa "Velves".

Ceturtdien, 18. novembrī, pulksten 11.00 Smiltenes luterāņu baznīcas tornī skanēs Latvijas valsts himna pūtēju izpildījumā.

Komentāri 1

Ilona

VALSTS SVĒTKI IR 18 NOVEMBRIS un tad arī svētki ir jāsvin, strādāju Rīga tatad uz svētkiem netieku.

pirms 10 gadiem, 2010.11.13 13:38

Smiltene