Svētku dievkalpojumu Smiltenē pagodina arhibīskaps 5

Svētdien rīta pusē garāmgājēju uzmanību pievērsa iedegtas lāpas Smiltenes luterāņu baznīcas dārzā. Baznīcas pašreizējā ēka svinēja jubileju, jo ir sasniegusi 150. dzimšanas dienu.

 

Ļaužu pilnajā baznīcā svētku dievkalpojumu vadīja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags. Dievkalpojumā amatā ieveda Smiltenes luterāņu draudzes jauno mācītāju Jāni Cepurīti.

Baznīcēnu vidū bija manāmas visas paaudzes, sākot no maziem bērniem līdz pensionāriem, turklāt dažādu draudžu cilvēki. Ļaudis vēlējās dzirdēt arhibīskapa sprediķi, redzēt Smiltenes draudzes jauno mācītāju un pēc dievkalpojuma klausīties koncertu, kurā uzstājās solists Ingus Pētersons, Aivars Kalējs (ērģeles), Rīgas jauniešu brāsbends un ērģelniece Inga Rācene.

"Nebijām gaidījuši tik daudz cilvēku," patīkami pārsteigts par pilno baznīcu ir J. Cepurītis. "Cilvēki redzēja, ka arī šajos grūtajos laikos, kad daudziem nav viegli, varam svinēt svētkus. Vajag tikai atvērtu sirdi un attieksmi, ka ne viss ir nopērkams par naudu," saka mācītājs.Smiltenietei Maijai Lakinai un arī citiem draudzes locekļiem tie turklāt bija īpaši svētki gan baznīcas jubilejas, gan jaunā mācītāja amatā ievešanas dēļ.

M. Lakinu ļoti uzrunājis arhibīskapa J. Vanaga sprediķis. "No viņa plūda tāds miers un mīlestība, ka visi varēja saņemt kaut ko īpašu. Pieļauju, ka daudzi cilvēki uz dievkalpojumu atnāca arī tādēļ, lai no arhibīskapa rokām saņemtu Svēto vakarēdienu," saka M. Lakina.

Pirms sprediķa arhibīskaps apsveica visus ar Smiltenes dievnama 150 gadiem, paužot prieku, ka tas joprojām kalpo gan pilsētas, gan apkārtnes iedzīvotājiem, un pateicās visiem, kuri kalpojuši un piedalījušies Smiltenes baznīcas uzturēšanā.

Sprediķī J. Vanags aicināja reālo ikdienas dzīvi saskaņot ar kristīgo mācību un šajā krīzes laikā atbalstīt citam citu, jo "kopā ir vieglāk pārdzīvot grūtus laikus". Arhibīskaps uzsvēra, ka ārējie apstākļi tik drīz nemainīsies, taču cilvēks var mainīt attieksmi pret lietām un līdz ar to var izmainīties visa viņa dzīve.

Par godu jubilejai dievnamā bija izlikta Smiltenes mākslas skolas audzēkņu un draudzes Svētdienas skolas audzēkņu zīmējumu izstāde un mākslas skolas audzēkņu apgleznotie šķīvji. Neiztrūka arī svētku torte, ar ko mielojās draudze un viņu viesi.

Komentāri 5

Smiltenietis

Dzirdēju, ka pats Jānis Pāvils 2 arī esot bijis.

pirms 11 gadiem, 2009.10.19 14:18

Marija

Ļoti jauks gaišs,pasākums.Lai Dieva spēks ,izsturība jaunam mācītājam ,mācītāj kundzei un viņu draudzei.Dieva miers ar Jums visiem.

pirms 11 gadiem, 2009.10.19 23:14

Ļoti jauka bija gatavošanās šim pasākumam.Mācītājs ir labs organizators un enerģisks,prot aizraut līdzdarboties.Pārdomāti ,labi sagatavot iun izteiksmīgi norunāti sprediķi raksturo mācītāja personību.Lielais ziedu klēpis mācītāja rokās apliecina,ka smiltenieši uzticas un vēl veiksmi kalpošanā Smiltenes un Palsmanes draudzēs.

pirms 11 gadiem, 2009.10.20 14:52

Smilteniete

Smiltenietis kaut ko būs sajaucis. Pāvils 2 jau sen kā pie Pētera atpūšas. Bet joks bija labs.

pirms 11 gadiem, 2009.10.20 21:18

Smiltene