Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Talkas kulminācijā – laivu brauciens (Papildināts ar FOTO!) 1

Šodien tūkstošiem cilvēku visā Latvijā tīrīs, kops un labiekārtos sabiedrībai un vietējām kopienām nozīmīgas vietas, tādējādi padarot valsti vēl tīrāku pasaules kartē.

Lielās talkas koordinatore Smiltenes novadā Agija Kukaine stāsta, ka šopavasar būs pavisam cita norises vieta un citi mērķi. “Man ļoti patīk strādāt kopā ar citiem cilvēkiem, ģimeni vai kolēģiem, jo tad var izjust kopā būšanas spēku. Tikai kopā izdodas paveikt labus un lielus darbus, nozīmīgus savam pagastam, pilsētai un sabiedrībai. Gatavojoties šā gada Lielajai talkai, izjutu vienotību. Iedzīvotāji un vietējie uzņēmēji piesakās palīdzēt, nāk ar savām idejām un gatavi dāvināt savai pilsētai. Šogad viennozīmīgi Smiltenē Lielā talka būs vērienīgāka kā pagājušajā gadā,” teic A. Kukaine.


Strādāt Lielajā talkā Smiltenē pieteikusies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, pilsētā esošā uzņēmuma “Artex” darbinieki kopā ar savām ģimenēm, “Klondaikas” kolektīvs, Emīls Kalējs kopā ar saviem draugiem, SIA “KM building”, SIA “Vidzemes koki”, “8CBR”, Smiltenes koks un vēl citi uzņēmēji. “Ja reiz mums jau tik daudz cilvēku piesakās un grib palīdzēt, tad ir jāpaveic kas ievērojamāks un paliekošs pilsētai. Bāzes vieta mums būs pie Tepera hokeja laukuma. Talciniekus aicinu ņemt līdzi cimdus, grābekļus, zāģus, kam tādi ir, ļoti noderīgas būs lāpstas. Iecerētie darbi ir apjomīgi. Esam parūpējušies arī par pašiem mazākajiem talciniekiem, kuri Smiltenes jauniešu domes vadībā varēs izgatavot putnu būrīšus. Tie bērniem paliks kā dāvana un varēs ņemt līdzi uz mājām,” stāsta Lielās talkas koordinatore Smiltenes novadā.


Pasākums balstās uz brīvprātības principa un tāpēc tajā aicināts ikviens, kurš vēlas sniegt savu artavu Smiltenes pilsētai vai novada pagastiem. Smiltenē talciniekus šogad sagaida kāds īpašs pārsteigums. Par to ne viens vien sapņojis daudzus gadus. Tiks atvērti Tepera ezera hidrobūves ūdens izlaišanas ventiļi un drosmīgākajiem būs vienreizēja iespēja piedzīvot braucienu ar laivu pa Abula upi. Izmēģinājuma brauciens jau notika pirms vairākām dienām, ko ikviens var aplūkot youtube kanālā, meklētājā ierakstot – Palaid puķīti pa dambi Smiltenē.


Talkošanas vietas Smiltenes novadā

Smiltenes pilsētā: pulcēšanās pulksten 9.30 pie hokeja laukuma līdzās  Tepera ezeram, kur ikvienu sagaidīs talkas pasākuma vadītājs. Talcinieki varēs sasildīties ar siltu tēju, iestiprināties ar gardu pīrāgu un doties strādāt.  Lielās talkas ietvaros paredzēts ierīkot vietu apstādījumiem un stādīt apstādījumus Vecajā parkā, attīrīt, izzāģēt Vidusezera nogāzi tehnikuma pusē no kritušiem, sausiem kokiem un atkritumiem, kā arī grābt lapas Tepera ezera stāvlaukuma apkārtnē un Vecajā parkā. No pulksten 10 līdz 11 bērni talko kopā ar vecākiem. Bērni pulksten 11 būs gaidīti gatavot putnu būrīšus hokeja laukumā un piedalīties vēl citās aktivitātēs. No pulksten 11.30 līdz 14.15 pusdienas kopā ar latvju saimnieci “Donu” Ilzi Briedi. Pulksten 14.15 pie Tepera ezera hidrobūves ūdens izlaišanas ventiļu atvēršana ar laivu nobraucienu. 


Blomes pagastā: pulcēšanās pulksten 9 pie Blomes pagasta pārvaldes ēkas. Turpināsies sakopšanas darbi pie Jeberlejas estrādes.Bilskas pagastā: pulcēšanās pulksten 10 pie Bilskas ezermalas ar dažādiem darbarīkiem, kur tiks kopta labiekārtotā ezermala un vēl tiks lasīti arī atkritumi gar ceļa malām.


Grundzāles pagastā: pulcēšanās pulksten 9 pie Grundzāles kultūras nama, turpināsies tīrīšanas darbi gar Palsas upes dabas taku, sakops jaunizveidoto piemiņas vietu, kā arī lasīs atkritumus gar ceļa malām. Visi talcinieki tiks pabaroti ar garšīgu putru.


Launkalnes pagastā: pulcēšanās pulksten 10 pie Launkalnes pagasta pārvaldes un pulksten 10 arī  Silvā pie Austrumvidzemes mežsaimniecības ēkas, tiks veikti dažādi pagasta sakopšanas darbi.


Palsmanes pagastā: pulcēšanās pulksten 9 pie kultūras nama. Palsmanē tiks kopta teritorija aiz autoostas un Mīlestības skvērs.


Variņu pagastā: Pulcēšanas pulksten 9 pie Variņu tautas nama, tiks lasīti atkritumi ceļmalās, Palsas upes krastos un citviet pagasta centrā.


Brantu un Smiltenes pagastos:  Līdz Lielās talkas dienai abos pagastos tiek tīrītas ceļmalas un sakoptas vēl citas teritorijas. Tuvākā laikā plānots arī atjaunot Purvīša pieminekļa pamatni un sakopt tā apkārtni. Savukārt talkas dienā pagasta pārvalde aicina iedzīvotājus, zemniekus un iestādes sakopt savas sētas piegulošo teritoriju, uz ko jau vairāki ir atsaukušies.

Komentāri 1

talavietis

Paldies par jauko reportāžu!
Portreti-emocijas, atrasti skaisti momenti, spriedze, notikumi, pat '''baļķis ir ieraudzīts'' :))
...nav palaisti garām pat sīkumi, puķītes, cimdi, kas kopumā veido skaistu kopainu!
Galvenais, manuprāt, ir nebaidīties ieskatīties fotografējamajam sejā, vai nu noķerot tā dabīgās emocijas vai ļaujot tam pakoķetēt, un te nu Santai ir izdevies!

pirms 2 gadiem, 2016.04.23 22:46

Smiltene