Tēvs pret sabiedrību; trumpis - divu bērnu liktenis 17

Lai noskaidrotu, kuri cilvēki par viņu un viņa bērniem interneta portālā www.ziemellatvija.lv raksta komentārus, smiltenietis Aigars P. aizgāja uz novada Sociālo dienestu un lūdza parādīt internetā rakstīto. 51 gadu vecajam vīrietim mājās datora nav.

Šomēnes portāla ziemellatvija.lv forumā ļaudis aktīvi diskutē par Aigara bērnu dzīvi un secina, ka "bērni iet postā un paši ne tuvu nezina, kā ir dzīvot normālu cilvēku dzīvi". Viņi pārmet bezdarbību pašvaldības amatpersonām un ar sašutumu un neizpratni vaicā, kāpēc atbildīgās institūcijas pieļauj, ka abi bērni klaiņo pa Smilteni, cilvēkiem diedelēdami naudu. Ja kāds pieaugušais viņiem aizrādot, tad pretī uzklausot lamu vārdus.

Aigars ir pārliecināts, ka nevienam nav tiesību viņam atņemt bērnus. "Viņi ir apģērbti, tīri. Esmu bērnus audzinājis, par viņiem rūpējies. Nekad neesmu viņus atstājis. Kad viņu māte pirms daudziem gadiem vienu dienu pazuda, kādu mēnesi gaidīju, tad gāju uz bāriņtiesu, sakārtoju visus dokumentus un tā cīnos ar bērniem. Sāpēja sirds, bet es to neizrādu," saka vīrietis. Mazos toreiz palīdzējusi audzināt Aigara mamma, bet nu jau viņa ir viņsaulē. Īstā bērnu māte dzērumā šad un tad uzrodoties, bet meita un dēls viņu negribot redzēt. 

Plašāku interviju, kā arī sociālā dienesta un bāriņtiesas skaidrojumu lasiet sestdienas, 17. aprīļa laikrakstā "Ziemeļlatvija"!

Komentāri 17

Vai tiešām tēvs domā, ka ar viņa bērniem viss ir kārtībā? Te neiet runa par to, cik un kādas viņiem ir drēbes. Bērni centrā ubago naudu, puika pīpē un dzer. Lamājas tādiem vārdiem, ka kauns klausīties. Ja bērnu dzīvi var uzskatīt par normālu, tad par ko mēs vispār diskutējam.

pirms 10 gadiem, 2010.04.15 19:16

:)

Arī pats bērnu tēvs bieži redzams dzērumā un iereibušu cilvēku sabiedrībā. Vai tā ir bērnu audzināšana ja bērni regulāri diedelē naudu pilsētas centrā.Šāda situācija ir ilgstoša, kā saprotams atbildiegie dienesti ir vienaldzīgi un bezspēcīgi.

pirms 10 gadiem, 2010.04.15 20:17

Lija

Varbūt nav ticams, bet tēvs ir izteicis reālus draudus cilvēkiem, kas cenšas šo situāciju mainīt. :(

pirms 10 gadiem, 2010.04.15 20:21

G

Bet kāpēc trīs cilvēkiem būtu jādzīvo vienistabas dzīvoklī? Tieši šeit varētu palīdzēt dome.

pirms 10 gadiem, 2010.04.15 21:24

engelis

Es viņus diemžēl pazīstu, abi divi dzer.
Sandris apsaukājās un brūk cilvēkiem virsū. Aiga vel mierīga, viņai vajag mīlošu māti. Taču ņemat bērnus nost, lai audzina patversme, vai audžu ģimene, lai redz kā dzīvot labāk.

pirms 10 gadiem, 2010.04.15 21:36

ķirsis

Mani novērojami tādi, ka šis vīrietis lai gan šad tad dzer, lai gan bērniem varbūt nav tas labākais dzīves modulis, bet viņš tiešām savu iespēju robežās rūpējās par viņiem. Pat vairāk kā daža laba mamma, kas no ārpuses it kā ir appucēta un bērns arī, bet patiesībā rūpējās krietni mazāk, kā šis vīrietis.
Pilns spēļu laukums ar nepieskatītiem, tik pat kā pamestiem bērniem. Šī vīrieša bērni iekrituši acīs dažu uzkrītošāku faktoru pēc. Bet citādi atsķirības faktiski nav.
Es ticu un redzu, ka viņš savus bērnus mīl vairāk, kā daža laba pareizā ģimene, kas pat vēlā vakarā tā arī neinteresējās un nezin, kur viņu atvase ir.
Vai zinat daudz tēvus, kas vieni tomēr audzina DIVUS bērnus? !! Lielākā daļa pat ''veselīga piemēra'' ģimenēs vienkārši ''atkratās'' no tēva pienākumiem.

pirms 10 gadiem, 2010.04.15 21:56

Nemet nu ar akmeni !

Mīļie cilvēki! Nemētāsimies ar akmeņiem! Dzīves ceļi reizēm ir ļoti neprognozējami. Arī bērni no bagātām un pārtikušām ģimenēm bieži vien ir nepieskatīti , nemīlēti un bieži vien nevar atrast savu vietu dzīvē , padodoties dzeršanai un narkotikām. Tikai tad mēs to vērojam ar smīniņu - re kā " biezo" atvase uzvedās. Nevajag nosodīt! Es ceru , ka pašvaldības sociālais dienests strādā ar šo ģimeni un izskatās, ka arī tēvs n nav galīgi nolaidis rokas . Domāju , ka tā situācija nav tik bezcerīga.

pirms 10 gadiem, 2010.04.16 08:11

xxx

Tādas ir sekas ilgstošai sociālā dienesta un bāriņtiesas bezdarbīnai. Par sociālo jautājumu nevēlēšanos risināt ir bieži norādīts, bet pašvaldība uz norādījumiem vienkārši nereaģē. Pašvaldības atbildīgie darbinieki uzskata, ka viņu darbs ir kabinetā. Lai dievs dod, ka šādas ģimenes nerodas vairāk.

pirms 10 gadiem, 2010.04.16 08:34

ja

Bet šie bērni tiešām prasa naudu no garāmgājējiem....

pirms 10 gadiem, 2010.04.16 09:23

Austere

Mātei pa ausīm sadot.

Bērniem ar siksnu pa dibenu un marš uz skolas solu.

Darbs gan tikai varētu izārstēt.

pirms 10 gadiem, 2010.04.16 09:58

niknums

bet labi, ka sociālajiem darbiniekiem vismaz ir darbs - pamēģiniet kāds no jums nosēdēt visu laiku kabinetā - nav jau nemaz tik viegli kā jums varbūt liekas (sarkasms)

pirms 10 gadiem, 2010.04.16 10:50

nu

Vislabāk ja varētu attiecīgie dienesti noorganizēt šiem bērniem kādas jēdzīgas nodarbības, iesaistīt kādos pulciņos un apmaksāt ,ja tas nepieciešams. Tomēr visticamāk ,ka šobrīd ,kad sacelta ažiotāža, ne bērni ne vecāki nebūs gatavi jel kādiem priekšlikumiem.
Un psihologam arī būtu ko padarboties ar bērniem.
Bet tētis malacis, cīnās pa dzīvi kā māk . šmiga protams nav laba lieta.
Bet dzīvē katram savs liktens, ja lūdz -palīdzam, bet īpaši mācīt kā pareizi citiem dzīvot nevienu Dievs nav nozīmējis.

pirms 10 gadiem, 2010.04.17 13:09

Ja dzīvos bērnu namā, tad pēc tam, kad nokļūs savā dzīvē, tad būs vēl sliktāk. No kā pārtiks un vai tad būs nauda utt. Bērniem tomēr būs trauma, ka viņus atšķir no tēva utt. Vai kāds bērniem ir pajautājis vai viņiem ir labi kopā ar tēvu un vai viņi grib citu dzīvi? Un 5 cilvēki vienistabas dzīvoklī gan nav normāli. Zīdainis taču kaut kad raud un citiem traucē naktīs arī gulēt.

pirms 10 gadiem, 2010.04.17 16:14

Pēc bērnu nama vēl neviens nav nomiris. Tas nav tas sliktākais variants, lai augtu normālā vidē.

pirms 10 gadiem, 2010.04.18 12:38

čiekurs

Smiltenē bareņtiesa un sociālais dienests ir tukšas vietas strādā lai saņemtu algu ,ieinteresētības padarīt savu darbu labi nav nekādas, pat sarunas ar šim speciālistēm ir nepatīkamas, nav saprotams, ko no sevis ir iedomājušās. Šie darbinieki nav savās vietās ,kļūda profesijas izvēlē.

pirms 10 gadiem, 2010.04.20 17:32

KIKI

Ak Dievs cik vienkārš risinājums, atņemt vecākiem bērnus. Bet varbūt tā pati nosodošā sabiedrība var kaut kā palīdzēt ir taču psihologi, sociālais darbinieks kas darbojās ar ģimeni utt. iedalīt līdzekļus vienkāršam remontam,ir taču kas maina vecākas mēbeles uz jaunākām var taču piedāvāt,tai ģimenei. Nu jā mēs jau esam pieraduši ,kādu nosodīt nevis palīdzet. b Baumas, klačas mums ir pirmajā vietā, bet cilvēcīgais faktor,kur ir?

pirms 10 gadiem, 2010.04.22 10:55

Smiltene