Tirgotāji par ierašanos Smiltenē vēl domā

Smiltenes pilsētas dome saņēmusi pirmos tirgotāju pieteikumus, kuri vēlas pārdot savu preci ziemas gadatirgū 20. decembrī. Šogad tirgus norisē būs izmaiņas.

 

"Tirgotājiem iepriekš jāpiesakās Smiltenes pilsētas domē, kā to paredz pieteikuma veidlapa. Tirgotājiem vietas tiek rezervētas. Ir mainīts pašvaldības nodevas apmērs," informē Smiltenes pilsētas domes ekonomiste Sintija Averāte.

 

Pirmos pieteikumus pašvaldība saņēmusi no rūpniecības preču pārdevējiem. Par ziemas gadatirgu Smiltenē interesējas arī amatnieki.

 

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka savukārt no 12. līdz 31. decembrim Smiltenes centrā Ziemassvētku gadatirgu plāno rīkot firma "Baltijas izsoļu nams".

 

Firmas valdes loceklis Sarmis Zauska informē, ka tirgotāji par šo gadatirgu interesējas, taču pieteikties nesteidzas. "Izpētot Smiltenes pilsētas domes cenrādi par tirdzniecības nodevu, cilvēki raizējas, vai viņu ienākumi būs tik lieli, lai šo nodevu segtu," stāsta S. Zauska.

 

Piemēram, pašvaldības nodeva par nepārtikas pašražotu preču vai pašaudzētas produkcijas pārdošanu dienā Smiltenē ir trīs lati par tirdzniecības vietu sešu kvadrātmetru platībā.

 

Nākot pretī tirgotājiem, uzņēmējs viņiem prasa mazu samaksu par tirdzniecības pakalpojumu nodrošināšanu.

Smiltene