Tradīcijām ir nemainīgs spēks pat ārkārtējā situācijā

Šī nedēļa iesākās ar Starptautisko sieviešu dienu, ko daudzviet pasaulē atzīmē 8. martā. Ierobežoti šos svētkus cilvēki atzīmēja pirmo reizi, jo Latvijā joprojām spēkā ir ārkārtējā situācija. Kā tā ietekmē ziedu tirgotājus gan svētku laikā, gan ikdienā gada griezumā, “Ziemeļlatvijai” stāsta ziedu veikala “Laura” vadītāja Eva Mince Smiltenē.

“Man ir vēlme akcentēt pozitīvo aspektu mūsu sfērā – nav pilnīga aizlieguma strādāt. Un tas jau ir labi. Protams, izmaiņas ir apjomos, prognozēt nevar neko, līdz ar to darbs ir ļoti saspringts, jo ziedu pasūtījumi Holandes tirgus platformās jāveic nedēļu agrāk, pirms tie tiek atvesti uz veikalu. Emocionālā puse ir, maigi izsakoties, dīvaina – nav svētku, sēru pasākumu. Jo ziedi ir tieši saistīti ar būšanu kopā. Šobrīd vairāk nekā jebkad ir aktīvs ziedu piegādes process, kur kopā būšanas sajūtas cenšamies nodot ar ziedu palīdzību. Tas ir aizkustinoši un skumji vienlaicīgi, jo ziedu saņēmēji bieži pauž ilgas pēc saviem tuvajiem, kopīga svētku galda, lai arī cik ziedi būtu skaisti,” atklāj ziedu veikala “Laura” vadītāja.

Jautājot, kurš pandēmijas laikā ir bijis grūtākais posms veikalam, E. Mince atbild: “Nav tāda grūta posma, tik vien, ka jāstrādā ir vēl vairāk. Vēl vairāk jāizjūt katrs klients, vēlmes un, jā, tirgus situācija kopumā. Šobrīd kā jebkad kļūdīties nav vēlams, īpaši paredzot katru jaunu darba nedēļu un to, kādas izmaiņas ieviesīs politiskā un epidemioloģiskā situācija valstī.”

Neskatoties uz apstākļiem, kādos dzīvojam, tradīcijām ir nemainīgs spēks, un nevienai ārkārtējai situācijai nav varas to mainīt. Arī šis 8. marts “Laurā” bija pozitīvo emociju festivāls. “Mums šīs dienas paskrien nemanot, jo vīrieši kā pircēji ir ļoti viegli, patiesi un operatīvi. Kaprīzes šajās dienās veikalā nejūtam. Ziedi tiek pirkti visām ģimenes sievietēm un kolēģēm. Īpaši uzteicami ir pastāvīgie klienti, kuri laicīgi pasūta ziedu kompozīcijas un, ierodoties pasūtījumus izņemt, apsveic arī mūs. Tas tiešām ir patīkams uzmanības žests. Jau daudzu gadu garumā šajās dienās uzpošamies arī mēs, tā ir neatņemama svētku sastāvdaļa, radot prieku gan pašām, gan pircējiem,” stāsta E. Mince.

Viņa varētu gari un plaši runāt par ziediem, jo tajos ir tik daudz interesanta, noslēpumaina, dabiski skaista šajā trauslajā dabas brīnumā. Ziedi ir tik skaisti, cik skaistus mēs tos redzam. “Tik vienkārši! Vienam ir vajadzīgs milzīgs ziedu klēpis, lai acis iemirdzētos, citam viens zieds izraisa sajūsmu. Dažādi esam, un tas jau ir tas īpašais. Taču galvenais ziedu uzdevums ir radīt emocijas,  un mans darba uzdevums ir sajust, radīt tādu ziedu akordu, lai saņēmēja sirds gavilē. Ir brīži, kad, veidojot ziedu kompozīciju, iespiedzos aiz prieka, skaistuma, kas rokās veidojas. Laimes sajūta pāri visam! Jā, tieši šādas sajūtas man rada ziedi,” saka ziedu veikala vadītāja.
E. Mince marta svētkos mums, sievietēm, vēl pašām radīt savu noskaņojumu – neatkarīgi no laika prognozes, horoskopa vai ziņu kanālu satura. Tā mēs vienmēr būsim skaistas, veiksmīgas un laimīgas.

Smiltene