Trīs izcilības balvas

Atzīmējot izcilus notikumus, pasākumu organizatorus, uzņēmumus, radošos un tehniskos risinājumus un norises vietas pasākumu jomā, Latvijas Pasākumu forums pasniedzis “Izcilības balvas 2020”. Smiltenes simts gadu jubilejai īpaši veidotā nakts pastaigu taka “Teiksma par gaismas bruņinieku” uzvarējusi trīs kategorijās, kļūstot par aizvadītā gada “Izcilāko pastaigu taku – izgaismojumu”, “Izcilāko notikumu Vidzemē” un “Labākajiem pilsētas svētkiem”.

Izcilības balva atzīmēs izcilu darbību pasākumu jomā, balvas saņēmēju vidū iekļaujot izcilākos nozares profesionāļus – privātā un publiskā sektora pārstāvjus, valsts un pašvaldību pasākumu jomas iestādes, pasākumu organizētājus, producentus, pasākumu norišu vietas, nozares pakalpojumu sniedzējus un piegādātājus, kā arī citus pasākumu nozares uzņēmumus un iestādes.

Balvas nominantus noteica nozares profesionāļu žūrija, bet balvas saņēmējus – visu Latvijas Pasākumu foruma dalībnieku aizklāts balsojums.

“Teiksma par gaismas bruņinieku” bija iespaidīgs mākslas darbs, kurā apvienota gaismu māksla, proza, dramaturģija, mūzika, aktiermāksla, scenogrāfija, video un skaņu režija, ko tūkstošiem cilvēku piedzīvoja, ejot cauri Vecajam parkam. Pastaigu nakts režisors ir smiltenietis Kārlis Anitens. 

“Godīgi, vienu brīdi jau biju aizmirsis par šo notikumu, jo pēdējais gads ir bijis garš, raibs un  sarežģīts. Protams, mani pārņem liels prieks, ne savtīgs un personīgs. Prieks, ka mēs, maza pilsētiņa, pierādījām visai Latvijai, ka bez diplomiem un atzinībām varam veidot svētkus citādāk un tie ir labi valstiskā līmenī. Patiesībā tolaik bijām pirmie Latvijā, kas, ievērojot visus tobrīd valstī noteiktos ierobežojumus, radījām ko grandiozu. Radošajā ziņā katrs projekts ir izaicinājums, tomēr šis bija ļoti īpaši, jo pirmo reizi publiskā pasākumā bija jāmācas sadzīvot ar striktajiem ierobežojumiem. Pastaigu taku apmeklēja ap četrdesmit tūkstošiem cilvēku un nebija neviena aizrādījuma, ka kāds no apmeklētājiem būtu tos pārkāpis. Šis gads ir iemācījis, ja gribam, lai kaut kas notiktu, mums ir jāklausa ierobežojumiem,” laikrakstam stāsta nakts pastaigu takas “Teiksma par gaismas bruņinieku” režisors K. Anitens.
Viņu aizkustina ne vien nozares profesionāļu novērtējums, bet arī smilteniešu atsauksmes, kuri stāsta, ka “Teiksma par gaismas bruņinieku” Vecajam parkam piešķir pavisam citu vērtību šodien.

Par trīs balvām patīkami pārsteigta ir Smiltenes novada Kultūras, sporta un mūžizglītības pārvaldes vadītāja Velga Mālkalne. “Ārkārtīgi patīkami, ka žūrija, kurā ietilpst profesionāļi, ir novērtējusi mūsu svētkus trīs kategorijās. Tās ir pozitīvas emocijas un pārdzīvojums, atceroties todien piedzīvoto Vecajā parkā. Šīs balvas mums ir vēl kā maza dāvana aizvadītajā Smiltenes simtgadē. Nakts pastaigu taka noteikti mums ir devusi atpazīstamību, jau saņemam jautājumus par nākotnes plāniem. Man pašai visnozīmīgākā nominācija ir “Labākie pilsētas svētki”, jo tos radījām īsā laika periodā no nulles. Tie izdevās, pateicoties visiem iesaistītajiem cilvēkiem, elastībai un atsaucībai. Mēs parādījām, ka svētki var izdoties arī, ja tos rīko citādāk,» saka V. Mālkalne.

Smiltene