Tur nebūs izgāztuves

“Ziemeļlatvija” šonedēļ saņēma lūgumu noskaidrot, vai Smiltenē, Kaikas ielas malā (uz zemes gabala starp Kaikas un Rīgas ielu), kas ir atklāta, no malas labi pārredzama teritorija, tiek veidota būvgružu izgāztuve vai arī tur atrodas būvlaukums.

Kaikas ielā satiksme ir samērā intensīva, jo aiz tās ved ceļš uz Smiltenes pagasta Ilgām, kur smilteniešiem ir dārzi, tāpēc daudzi garāmbraucēji pamanījuši šopavasar radušās pārmaiņas ainavā.

Būvgruži ir redzami arī no Rīgas ielas puses. Jāpiekrīt, ka skats  nav pievilcīgs, tāpēc smiltenieši interesējas, vai tiešām tur būs izgāztuve.
“Ziemeļlatvija” noskaidroja, ka cilvēku bažām nav pamata. Zemes gabals, uz kura izbērti būvatkritumi no vairākiem Smiltenes pilsētas būvobjektiem, pieder vietējam uzņēmumam “Dzērves Nami”. Uzņēmums šajā teritorijā būvgružus uzkrājis apzināti, lai jau šogad tos izlīdzinātu un izveidotu pamatu purvainajai, nestabilajai gruntij un tālāk sakoptu šo savu īpašumu un radītu tur vietu uzņēmējdarbības paplašināšanai.

Turpat netālu Kaikas ielas malā atrodas 2017. gada sākumā atklātais SIA “Dzērves Nami” piederošais vieglo un kravas auto rezerves daļu veikals un serviss “RZ Autocentrs”. 

Šo objektu uzņēmums uzcēla  krūmiem aizaugušā, purvainā vietā, sakārtojot Smiltenē vēl vienu industriālās zonas teritoriju un radot jaunas darba vietas.

Arī autoservisam blakus esošais zemes gabals, uz kura šobrīd atrodas būvgruži, tiks sakopts, skaidro  SIA “Dzērves Nami” īpašnieks Ansis Dzērve. “Kad būvgružus izlīdzinās, tur būs tāds pats augstuma līmenis kā autoservisa laukumā. Smiltenes novada dome jau izsludinājusi iepirkumu par Kaikas ielas pārbūvi, un kad tā notiks, virsū būvgružu kārtai vēl uzbērs Kaikas ielas pārbūvē demontēto šķembu kārtu, kas atrodas zem asfalta,” piebilst A. Dzērve.

Uzņēmējs arī norāda, ka šāda sadarbība ir abpusēji izdevīga. Tiem uzņēmumiem, kuri nojauc kādu objektu, kā, piemēram, nesen darīja SIA “Lauku apgāds un meliorācija” Smiltenē, Daugavas ielas malā, ir kur likt būvgružus un nav jāmaksā par to noglabāšanu ZAAO. 
Jāpiebilst, ka tad, kad tiks pārbūvēta Kaikas iela, pašvaldībai būtu vēlams atrast īpašnieku kādai citai, jau gadiem ilgi pamestai būvgružu kaudzei ielas malā blakus “TROLL Smiltene” ražotnei un panākt, lai kaudze tiku aizvākta, jo skats ir nepievilcīgs.

Smiltene