Ugunsdzēsēji iztīra Tepera ezera peldvietu 7

Iespējams, vainīgās tomēr ir gliemenes, nevis stikla lauskas, secina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Smiltenes posteņa darbinieki pēc kārtējās Tepera ezera peldvietu gultnes tīrīšanas.

Uzklausot cilvēku sūdzības par Teperī savainotām kājām, noskaidrot situāciju šo ceturtdien devās Smiltenes posteņa darbinieki Aivars Bahurs un Jānis Medejsis.

Peldvietas dibenā starp abiem tiltiem un to tuvumā viņi atrada stikla un plastmasas pudeles un dažādas citas mantas - stikla lauskas, matu sprādzes, matu stīpas, zeķes, apavus (visus pa vienam no pāra), šķiltavas un vēl citus priekšmetus. Visvairāk drazu ūdenī bija samests pie abiem Tepera peldvietas tiltiem.

"Kaut arī cilvēki stāsta, ka sagriež kājas uz stikliem, izsecinājām, ka vainīgie ir gliemeži. To peldvietas dibenā ir ļoti daudz un tieši ar asajiem vāku šķēlumiem uz augšu, it īpaši zem tilta, no kura cilvēki lec ūdenī," stāsta J. Medejsis.

Arī peldvietā sastaptajam 11 gadus vecajam Mārim bērnu peldvietā Teperī reiz gadījies sagriezt kāju uz gliemenes vāka. Tas esot bijis sāpīgi.

Pusaudze Laura Akmentiņa zina stāstīt, ka viņas draudzene toties stipri savainojusi kāju uz stikla lauskas, brienot ūdenī lielajā peldvietā. Tur ugunsdzēsēju posteņa darbinieki dūņās atrada arī stāvus nogrimušu stikla pudeli ar nošķeltu kaklu. Ja kāds uz tādas uzkāptu, noteikti savainotu pēdu.

Ugunsdzēsēji arī secina, ka vajag salabot metāla kāpnes, pa kurām var izkāpt no Tepera peldvietas kanāla uz tiltiņa. Pavasarī kāpnes viņi atrada iekritušas ūdenī, ar galiem uz augšu. "Arī tagad kāpnes nav kārtīgi piestiprinātas. Šī problēma velkas jau kādus divus vai trīs gadus. Kāpņu galus vajadzētu piemetināt, lai tās turētos stingri," rosina A. Bahurs un J. Medejsis.

"Ziemeļlatvija" par viņu priekšlikumu informēja Smiltenes novada domes tehnisko direktoru Uldi Rudzīti.

Komentāri 7

atpūtnieks

Cilvēki ar katru gadu paliek arvien šmucīgāki. To pierāda šīs izvilktās drazas, un tas, ko redzam daudzviet pie atpūtas vietām upju un dažādu citu ezeru krastos.

NEVAJAG vainot pašvaldības, ka tās neuzliek atkritumu urnas, katram cilvēkam jābūt apziņai, ka pēc sevis jāsavāc savi atkritumi. Pagaidām diemžēl viss ir pretēji, ja ir līdzi paņemts sešpaks, tad visa tara paliks turpat smilšu zonā, vai ielidināta mežā, vai ūdenī... Nožēlojams līmenis.

Cilvēki ir reāli izlaidušies. To vien zina, kā zākāt citus. Bet paskatieties uz sevi vispirms! KAUNS!

pirms 10 gadiem, 2010.07.23 09:56

un vareetu arii ieteik lai pašus tiltus bikiit pielabo!!!

pirms 10 gadiem, 2010.07.23 09:57

un vareetu arii ieteik lai pašus tiltus bikiit pielabo!!!

pirms 10 gadiem, 2010.07.23 09:57

Niknais

Tieši tā,lai katrs idiots,kas piešmucē Teperi un Niedrāju vispirms paskatās uz sevi

Kurš normāls met stikla pudeles ar nosistu kakliņu ezerā-tikai lohi un deģīši.

pirms 10 gadiem, 2010.07.23 10:02

Laila

Paldies puišiem,kas dara labu darbu,lai citu drazas iztīrītu.

nākamo reizi pašus iedzīt,lai tīra.

pirms 10 gadiem, 2010.07.23 10:03

Varde

Pēc pieredzes varu teikt, ka parasti tie, kas met pudeles kur pagadās, un piecūko pēc sevis, ir jaunieši. Viņu prāti vēl nav attīstījušies, bet urīns galvā jau sakāpis. Viņiem liekas, kas viss ir atļauts, visi ir stulbi. Viņi vieni ir gudri, kruti un sazin kādi vēl ne. Bet prāta viņiem nav nemaz, tāpat kā mugurkaula.

pirms 10 gadiem, 2010.07.23 18:04

īgņa

Kā būtu, ja tiktu arī salabotas ģērbkabīnes un tilts, kā arī ieeja pelddētavā no zemā tilta?

pirms 10 gadiem, 2010.07.26 22:17

Smiltene