Uz Silvas avotu tagad var nokļūt sausām kājām 4

"Agrāk varēja kājas izlauzt vai kurpes piesmelt. Tagad ir ļoti labi," saka smiltenietis Juris Zaķis, priecīgi pārsteigts par Launkalnes pagasta Silvas avota apkārtnē ieraudzīto.

 

Uz publiski pieejamo ūdens ņemšanas vietu vecās dēļu takas vietā šonedēļ ierīkots plats, grantēts gājēju celiņš. Vēl iztīrīts pamežs takas abās pusēs un grāvis.

Avots virszemē iztek privātīpašumā, kas pieder launkalnietim uzņēmējam Jānim Cīrulim. Viņš ne tikai ļauj ūdeni smelt ikvienam, neprasot samaksu, bet arī katru gadu iegulda savus līdzekļus avotiņa apkārtnes labiekārtošanā.

 

Sola pat uz rokām nēsātSilvas avotiņa labo ūdeni iecienījuši ļaudis no tuvienes un tālienes. J. Zaķis strādā par šoferi tālbraucēju un avota ūdens krājumus ved līdzi reisā. Pat tad, ja ūdens plastmasas traukā glabājoties mēnesi, garša nemainoties.

"Mums Silvā apgrozās mazāk cilvēku, nekā pie avotiņa. Citreiz pēc ūdens jāstāv rindā. Cilvēki brauc no visurienes, pat no Rīgas," stāsta strādnieks Juris Zetmanis. Viņš visu šo nedēļu viens pats strādā avotiņa apkārtnes labiekārtošanā: ar ķerru stumj un līdzina granti, izcērt krūmus un dedzina zarus un vecos dēļus, salasa izmestos sadzīves atkritumus.Par paveikto strādnieks gandrīz nepārtraukti uzklausa avota ūdens smēlēju uzslavas. Daži pat sakot, ka par tik labu darbu vajag uz rokām nēsāt.

 

Ziedo kopējai lietai"Agrāk bija traki ziemā, jo varēja paslīdēt uz ledus. Tagad uz avotiņu ir ceļš, kā šoseja," priecājas arī rauzēnietis Valts. Pusmūža vīrietis pēc Silvas avota ūdens brauc reizi nedēļā, apvienojot to ar iepirkšanos Smiltenes veikalos.

Arī J. Cīrulis piekrīt, ka ziemā, kad dēļi apledoja, ceļš pa purvaino zemi līdz avotam bija diezgan bīstams. Viņš nospriedis, ka labākais veids, kā cilvēkiem piekļūt avotam, nenosmērējot kājas vai nebaidoties nokrist, ir grantēts celiņš.

"Avotu uz manas zemes izmanto gandrīz visa Smiltene, tāpēc sakopšanu šoruden veicam sadarbībā ar pašvaldību. Mans ieguldījums ir materiāli kā bezmaksas ziedojums kopējai lietai, bet pašvaldība iedevusi strādnieku. Palīdz arī mans draugs Andris Lacbergs," piebilst uzņēmējs.

Vēl šoruden tiks labiekārtota pati ūdens ņemšanas vieta. Pie avota noliks dēļu laipas.

 

Komentāri 4

Stefanija

Jauki, liels paldies Jānim Cīrulim un visiem, kas tur piedalās. Prieks, kad tādi cilvēki arī ir.

pirms 11 gadiem, 2009.11.27 16:30

Diāna

Paldies J. Cīruļa kungam. Cienījamie ūdens ņemšanas vietas apmeklētāji būsim kārtīgi un savus sabojātos traukus un trauku atlūzas neatstāsim pie avotiņa cienīsim viens otru.Vēlreiz paldie visiem kas piedalījās labiekārtošanas darbos.

pirms 11 gadiem, 2009.11.27 17:28

G.G.

Mana ģimene, nu jau ilgus gadus, dzeršanai lieto Sautiņu avotu ūdeni. Paldies Cīruļa k-gam par nesavtīgajām rūpēm. Cerams, ka avotiņa apmeklētāji ( lietotāji) novērtēs padarīto un turpmāk avotiņa apkaimi vairs nepiesārņos. Pagājūšā rudenī "Sakopsim Latviju "talkas dienā mēs ar dzīves biedri avotiņa tuvākajā apkārtnē savācām divus maisus ar atkritumiem un pēc tam novērojām , ka avotiņa lietotāji uzvedās daudz pieklājīgāk . Tagad noteikti būs vēl labāk ! Vēlreiz paldies Cīruļa k-gam un tiešajiem darba darītājiem.

pirms 11 gadiem, 2009.11.28 17:08

Ivars

Atceros kā viens tur ar stafilakokiem aizgāja uz avotiņu.

pirms 11 gadiem, 2009.11.30 13:45

Smiltene