Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzdāvinot tubu, palīdz talantam 1

Gada nogalē piepildījās Smiltenes mūzikas skolas audzēkņa, vairāku konkursu laureāta Kaspara Šmita vēlme iegūt pašam savu tubu. 3600 latu, - tik dārgi maksā smiltenieša jaunais mūzikas instruments.

Smiltenes mūzikas skolas audzēknis, 15 gadu vecais Kaspars Šmits gada nogalē saņēmis īpašu dāvanu - jaunu tubu akcijā "Palīdzēsim talantam!".

Tie Latvijas televīzijas skatītāji, kuri otrajos Ziemassvētkos redzēja akcijas "Palīdzēsim talantam!" koncerta tiešraidi Latvijas Nacionālajā teātrī, ievēroja Kaspara prieku, viņam saņemot vērtīgo instrumentu.Akciju "Palīdzēsim talantam!" rīko Latvijas Televīzija sadarbībā ar Valsts kultūrizglītības centru un Muzikāli apdāvināto bērnu un jauniešu atbalsta biedrību, lai palīdzētu talantīgiem bērniem piepildīt viņu vēlmes. Kasparam tā bija jauna tuba. Akcijā viņu pieteica Smiltenes mūzikas skola.

Sava tuba dod citu sajūtuŠajā mācību gadā Kaspars absolvēs Smiltenes ģimnāzijas 9. klasi un grib turpināt mācības Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā. Panākumus gan starptautiskos, gan Latvijas mēroga konkursos jaunais, talantīgais mūziķis ieguvis, spēlējot tubu, kura ir Smiltenes mūzikas skolas īpašums. "Pašam sava tuba dod pavisam citu sajūtu. Tagad es varu mūzikā izlikt sevi visu," priecājas Kaspars.Divus tūkstošus latu viņa jaunajam mūzikas instrumentam savāca akcijā "Palīdzēsim talantam!". Atlikušo summu sarūpēja Kaspara tētis Dagnis Šmits. Jaunais mūziķis priecājas par tēva un arī vecvecāku atbalstu, jo apzinās, - bez ģimenes palīdzības nebūtu sasniedzis tik lielus panākumus.

Talants un darba spējasKaspara pedagogs Smiltenes mūzikas skolā Pēteris Vilks savu audzēkni raksturo kā vienu no pašreiz labākajiem tubistiem Latvijas bērnu mūzikas skolās. "Lai gūtu panākumus, ir vajadzīgs ne tikai talants, bet arī darba spējas, un Kaspars spēj strādāt daudz. Ir apņēmīgs un vajadzības brīdī spēj koncentrēties," savu audzēkni raksturo P. Vilks. Par iemācīto Kaspars ir pateicīgs saviem mūzikas skolas pedagogiem P. Vilkam, Guntai Pētersonei un koncertmeistarei Ingai Strazdiņai.

Komentāri 1

Dzintra

Malacis Kaspar! Turpini iesākto, ar neatlaidību var panākt daudz. Protams - paldies arī padagogiem, kuri mums ir vienkārši lieliski. Lai jums visiem veicas Jaunajā gadā!

pirms 12 gadiem, 2007.12.28 12:41

Smiltene