Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzsākta zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumu izstrāde Smiltenes novada Lizdoles ezeram

Šī gada aprīlī Zivju fonda padome atbalstīja projekta  „Zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumu izstrāde Smiltenes novada Lizdoles ezeram” realizāciju. Projekta mērķis ir veicināt zivsaimniecības attīstību Smiltenes novadā. Pašvaldība vēlas veicināt ezera potenciālo izmantošanu – makšķerēšanu, zivju resursu pavairošanu un vides aktīvā tūrisma attīstību. Tādēļ, lai veicinātu zivsaimniecības attīstību Smiltenes novadā, projekta ietvaros tiek izstrādāti zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumi Smiltenes novada Lizdoles ezeram. Izpēti veic Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR”. Augusta sākumā institūts “BIOR” veica Lizdoles ezera apsekošanu un uzsāka zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumu izstrādi. 

Līdz šim Lizdoles ezeram šāda veida izpēte nebija veikta, taču šādi noteikumi ir nepieciešami, jo ļauj izvērtēt esošo zivju krājumu daudzveidību un apjomu ūdenstilpē. Vadoties pēc izstrādātajiem noteikumiem būs iespēja veikt sekmīgu un lietderīgu zivju resursu atjaunošanu. Noteikumi pēc to apstiprināšanas būs pieejami pašvaldības mājas lapā.

Projekta realizācija kļuva iespējama piesaistot Zivju fonda līdzekļus. Projekta kopējās plānotās izmaksas ir 672,29 EUR (seši simti septiņdesmit divi eiro un 29 centi). Zivju fonda līdzfinansējums ir 100% jeb 602,59 EUR  no projekta attiecināmajām izmaksām. Pašvaldības līdzfinansējums ir 69,70 EUR


Projektu plānots īstenot līdz 2016.gada novembrim.


Smiltene