Uztraucas par bērnu drošību Smiltenē 14

"Ziemeļlatvija" saņēma Smiltenes Centra vidusskolas jaunāko klašu skolēna mammas zvanu. Viņu ziemas laikā satrauc bērnu drošība pie skolas Atmodas ielas nobrauktuvē. Viņasprāt, īsi pirms astoņiem no rīta tur rodoties bīstamas situācijas.

"Pie mazās skoliņas no rītiem notiek trakas lietas. Mazajā ieliņā gar ceļa braucamo daļu izveidojušās kupenas. No rītiem, kad visi ved bērnus uz skolu, mašīnas nevar izmainīties. Tad vēl par vidu spraucas bērni. Kad bija lielais sniegs, bērni kupenās līdz ceļiem. Mani kā mammu notiekošais satrauc," saka skolnieka mamma.

Mudina pašvaldību rīkotiesViņa "Ziemeļlatvijā" lasījusi rakstu par sniega tīrīšanu un izvešanu no pilsētas centra un bīstamākajām vietām. "Protams, priecē, ka sniegs pazudis no centra un krustojuma pie kultūras nama un sporta skolas. Bet, vai tiešām pašvaldībai nav iespējams parūpēties par šo mazo ielu turpat pilsētas centrā? Bieži arī ietves Atmodas ielas nobrauktuves posmā pie skoliņas nav notīrītas.

Domāju, ka arī citiem vecākiem sirds būtu mierīgāka, ja sniega kupenas netraucētu ne gājējiem, ne autovadītājiem," stāsta sieviete. Viņa vēl neizprot to, kāpēc uz ielas nav nevienas ceļa zīmes, kas norādītu par skolas esamību.

Ielu sagaida pārmaiņasPar skolēna mammas zvanu un satraukumu informējām Smiltenes novada domes tehnisko direktoru Uldi Rudzīti. Ar iepriekš minēto situāciju viņš sola iepazīties. Ja patiešām būšot nepieciešams atbrīvot Atmodas ielas nobrauktuvi no sniega vaļņiem, tas tikšot darīts.

U. Rudzītis arī pastāstīja, ka martā atsāksies Atmodas ielas un pieslēguma ielu kompleksās rekonstrukcijas darbi, kuru ietvaros būtiskas izmaiņas skars arī nobrauktuvi. "Arī šajā posmā pilnībā tiks sakārtots ceļa segums, ietves, izglītības iestādei pretējā pusē nebūs atļauts novietot automašīnas.

Mašīnu stāvvietu paredzēts izveidot ceļa posmā pretim Sašķeltajai ģimenei," atklāj domes tehniskais direktors. Atmodas ielās piebrauktuvē būs arī ātruma ierobežojums - maksimālais braukšanas ātrums būs 30 kilometri stundā.

Problēmu nesaskataSmiltenes Centra vidusskolas sākumskolas skolotājas šobrīd nekādu problēmu ieliņā nesaskata. "Nedrošāk bija tad, kad uz lielās ielas notika remontdarbi. Tad mašīnas brauca lielā ātrumā gar skolu. Bet tagad brauc tikai tie, kuriem patiešām te nepieciešams.

Lielākā kustība ir no rītiem, kad vecāki ved bērnus uz skolu. Lielas kupenas te nemaz nav bijušas, citviet pilsētā ir trakāk," saka Regīna Zariņa.

Viņas kolēģe Antra Alksne priecājas par kupenām, jo viņasprāt tās pat rada drošības sajūtu. "Ietvi no braucamās daļas norobežo kupena, kas aizsargā skolēnu uzskriešanas uz ceļa. Pati vairākas reizes esmu redzējusi, ka bērni krīt un atspiežas pret kupenu. Labi, ka tāda kupena ir," saka skolotāja.

Komentāri 14

smiltenietis

Patikami, ka smiltene sakartos ielas.

pirms 11 gadiem, 2010.02.18 20:01

petvair

Nu vispār tie smiltenieši ir viena traka tauta. Kur viņiem savulaik bija prāts un skaidrā saprašana ierīkot skolu pilsētā, kur regulāri notiek katastrofas, stihijas un apokalipses, ko sauc par ZIEMU, KURA RADA SNIEGA KUPENAS.
Manuprāt vispār būtu jāaizliedz ar likumu ierīkot skolas tajās Latvijas pilsētās un miestos, kur pēdējos 100 gados ir bijusi ziema.

pirms 11 gadiem, 2010.02.18 22:07

mamma

Paldies žurnālistei, kas tik operatīvi atsaucās uz lūgumu tuvāk izpētīt šo situāciju, jo uzskatu, ka no rītiem situācija uz šis mazās, nesakoptās ieliņas nav NORMĀLA. Mašinas brauc, kaut kur berni skrien pa vidu apgriezties vav iespējams, jo katram vecākam jau gribās arī to savu mazo skolnieku pavadit lidz skolas durvim un tādā gadījumā mašina ir jāatstāj uz ceļa. Ir Ok , tur kur ir trotuārs tikai laikam Ļ. cien skolotājas ir piemirsušas, ka tas ir aptuveni metrus 7 garš, jā tur ir doši, bet ceļš līdz trotuāram no centra puses ir NEKĀDS.

Vēlreiz paldies autorei, jo nez vai kāds no domes vispar atceretos, ka TĀ arī ir iela kura diemžēl arī ir jākopj.

pirms 11 gadiem, 2010.02.19 10:00

arī mamma

Runājot par bērnu drošību Smiltenē, līdzīga situācija veidojas arī pie Centra vidusskolas galvenās ēkas. Iepretīm bankai Dārza iela tiek nolaizīta, visi vaļņi aizvesti, bet pie skolas, kur bērnus vecāki laiž laukā no mašīnām valnis ielas malā kā kalns. Ja no rīta jābrauc pa Dārza ielu uz augšu nekad nevar zināt vai no ielas malā apstājušā auto neizkāps bērns un pa šauro beizeju neies pa brauktuvi, lai tiktu līdz ietvei...:((((

pirms 11 gadiem, 2010.02.19 12:50

:)

arī mammai-izlaid savu bērnu 20 metrus iepriekš aprakstītās vietas.Nevajag jauniešus audzēt par tādiem,kas nevar paiet arī ar kājām,citādi var sanākt, ka arī mammai paģērēs,lai skolnieks tiktu ievests tieši klasē:) Īstenībā tie vaļņi,kas ir piederīgi normālai ziemai kā šogad,drīzāk palielina drošību,jo nevar pa tiešo skolnieks izskriet ,vai , kā tas arī notiek,tikt pagrūsts uz ielas braucamās daļas.Mammām arī ieteikums uz ziemu skatīties pozitīvāk:)

pirms 11 gadiem, 2010.02.19 14:02

arī mamma

Mani bērni uz skolu iet kājām, bet mani uztrauc situācija, kad man jābrauc pa Dārza ielu, tā, ka man nav nekāda sakara ar bērnu laišanu no mašīnas ārā.

pirms 11 gadiem, 2010.02.19 14:08

es

JĀ lielie vaļņi sargā ;) aha, tad jau musu lielie kungi jūtas makten droši, ka pašiem durvjupriekša ar zobu birsti noslaucīta, bet mazi ķipari DROŠI brien līdz ceļiem sniegā :

"VAĻŅI SARGA" ja jau tur pie (mazās centra skoliņas -pretī Maximai) būtu vaļņi . Tur ir neizbraucams, neizbrienams sniega maisījums, par kuru vienlaicīgi kuļas mašinas un starp tām mēģina izdzīvot bērni ar vecākiem.

pirms 11 gadiem, 2010.02.19 14:16

mazais

Stihija ziema------- padoma, kas pa paļņas iespējām, lai noraksts atkal kādas 6 štukas un arī bērneļiem nebūs jābrien pa sniegu.

pirms 11 gadiem, 2010.02.19 14:17

braucējs

Nav tur tajā ieliņā tā bijis,ka nevar izbraukt.Arī šodien to var mierīgi izdarīt un ne jau ar džipu vien.Arī kāds ,kas "neizbridējs" tur nav redzēts.

pirms 11 gadiem, 2010.02.19 16:37

sīkā

Jā tiešām pie Centra vidusskolas ir šausmas, vai tas ir pilsētas ceļš, kapēc nekas netiek darīts....nu tāda ir tā ziema, nu nesanāks ielikt tik daudz kabatās, kā citas ziemas....sākat strādāt...

pirms 11 gadiem, 2010.02.21 12:11

tas mammām

mīļās mammas, kā jūs domājat vai par ceļu tīrību atbild skolotājas???Ja jumstās kupens traucē, ņemat lāpstas un rokat nost, bet nevajag uzreiz skolu vainot...

pirms 11 gadiem, 2010.02.25 03:31

???

Gribu atbildēt komentētājam --tas mammaam-- neviens jau skolotajas nevaino, kur jus to ravaaat??? ja verigak butu lasijusi, tad saprastu, ka pasvaldiba par tiram un netiram ielam atbild!

pirms 11 gadiem, 2010.02.25 07:08

Smiltene