Vai Galdnieku iela Smiltenē ir piemērota apbraucamajam ceļam? 6

"Uz savas ielas ar visu šo remontu jūtos tā, it kā dzīvotu blakus Pleskavas šosejai. Vēl labāk - kā Juglā. Vienīgi atšķirība ir tā, ka Juglā ir asfalts, bet uz Galdnieku ielas to grūti nosaukt par ceļu," sajūtas pauž portāla lasītāja ar niku Ausma.

 

Jau rakstījām, ka Smiltenē pēc desmit gadus ilgas gaidīšanas beidzot reāla kļuvusi cerība tikt pie kvalitatīva dzeramā ūdens. Atmodas ielas malā sākušies ūdens atdzelzošanas stacijas būvdarbi, kas iedzīvotājiem rada neērtības. Šīs ielas posmā ir daļēji ierobežota satiksme, un vieglajām automašīnām ir izveidots apbraucamais ceļs pa Galdnieku ielu.

 

Par to aktīvi savu viedokli izsaka interneta portāla lasītāji. Viņi raksta par sajūtām, ko gājējiem nākas piedzīvot uz apbraucamā ceļa un to, kur prātīgāk pilsētā būtu novirzīt automašīnu plūsmu ūdens atdzelzošanas stacijas būvdarbu laikā.

 

"Vai tad gudrāk nebija apbraucamo ceļu veidot pa Dārza ielu, kur ir normāls asfalts, un visas mašīnas tīri normāli var braukt abos virzienos? Gan Galdnieku ielas iedzīvotāji neciestu no putekļiem, gan arī apbraucamais ceļš būtu īsāks un taisnāks," portālā par pilsētā notiekošo raksta lasītājs ar niku Elmers.

 

Savukārt Galdnieku ielas iedzīvotājam Aldim Lapiņam bažas rada smagās kravas automašīnas, kas mēdz izmantot apbraucamo ceļu, kaut arī tās drīkst braukt tāpat kā iepriekš - pa Atmodas ielu.

 

"Visbēdīgāk ir gājējiem, kur lai paliek, ja uz mazās ieliņas mēģina izmainīties smagais ar vieglo? Žēl noskatīties uz māmiņām ar ratiņiem. Uz smagajām automašīnām taču apbraucamais ceļš neattiecas," stāsta A. Lapiņš. Viņš uzskata, ka to vairāk vajadzētu kontrolēt policistiem.

 

Smiltenes pilsētas domes izpilddirektors Uldis Rudzītis stāsta, ka šī problēma jau sen bija apzināta, tikai sākotnējā shēma, kā virzīt transportlīdzekļu plūsmu būvdarbu laikā, ir mainīta.

 

"Pilsētas dome ar manu parakstu ir saskaņojusi citu shēmu. Atmodas ielā satiksmi vajadzētu regulēt luksoforam. Automašīnas pārvietotos vienā joslā," apgalvo U. Rudzītis.

 

Firma "JSJ Ūdensmeistars", kas veic darbus Atmodas ielā, ir atbildīga par uzstādītajām zīmēm un kārtību apbraucamajā ceļā. Diemžēl vēl arvien daudzi šīs zīmes ignorē.

 

U. Rudzītis stāsta, ka būvdarbu uzraudzības kompānijai ir likts pārskatīt pašreizējo apbraucamo ceļu. "Prātīgāk būtu, ja laikā, kad būvdarbi ir beigušies, un brīvdienās pagaidu ceļa zīmes tiktu aizklātas, un autovadītāji turpinātu braukt pa Atmodas ielu. Citādi daudzi maldās vai ignorē ceļu satiksmes noteikumus," uzskata domes izpilddirektors.

 

Sazinoties ar "Latvijas Valsts ceļu" Valkas rajona nodaļas ceļu būvinženieri Māri Mačuli, uzzinājām, ka apbraucamais ceļš veidots vieglajām automašīnām, jo intensīvās satiksmes dēļ tieši tās traucē būvdarbus. "Šajā situācijā citu variantu nemaz nav. Ar būvdarbu firmu vienojāmies, ka nav nepieciešams uzstādīt apbraucamā ceļa shēmu, jo nepieciešamās zīmes jau ir. "JSJ Ūdensmeistars" apgalvoja, ka, izveidojot apbraucamo ceļu vieglajām automašīnām, būvdarbi norisinātos ātrāk ," skaidro M. Mačulis.

 

"Protams, neērtības būs, tāpēc jārod veiksmīgāks risinājums apbraucamajam ceļam. Daļēji varētu piekrist idejai, ka vieglie transportlīdzekļi varētu braukt pa Dārza ielu. Bet kravas automašīnas vienā joslā pa Atmodas ielu," domā U. Rudzītis.

Viņš atzīst, ka Galdnieku iela nav tādā stāvoklī, lai to varētu veidot par apbraucamo ceļu, kā tas ir tagad.

 

Arī M. Mačulis uzskata, ka Galdnieku iela nav īsti piemērota apbraucamajam ceļam. "Tomēr tas ir labāk, nekā transporta plūsmu novirzīt pa Dārza ielu, jo tad gan rastos apjukums," viņš domā.

 

Darbus aizkavēs arī tas, ka 5. jūlijā Smiltenē notiks pilsētas kausa izcīņa kalnu skrituļošanā. Jāpiebilst, ka sacensības bija ieplānotas pirms gada.

 

Komentāri 6

bice

Labās lietas gribam baudīt, bet pie mazākajām neērtībām božamies kā eži.Tur kur patiesi būtu jāsatraucās (Latvija tiek izzagta un valdībai uz to nospļauties, visa ekonomika iet uz grunti),te nu tauta tik mierīgi stiep to nastu, kaut liecās arvien zemāk.Bet pāris nedēļu paciest transporta kustību gar degungalu, tas ir kas šaausmīgs.Ak tauta, tauta....tālāk par savu degungalu un interesēm negribam redzēt.

pirms 12 gadiem, 2008.07.04 22:30

blaumanis

ir jau kad kādam tās labās lietas tiks , bet citiem netiek tikkai sola -būss būss jums ūdensvads un kanalizācija:)))))) bet nu varētu jau braukt gan godīgāk vakar zils AUDI un vē citas mašīna pie zīmes dotiet ceļu pāri Blaumaņa ielai plēš pāri neskatoties- tas ir vienk. vāks...labāk būtu laiduši pa Dārza ielu uz augšu , un pa Atmodas uz leju un būtu 10x labāk

pirms 12 gadiem, 2008.07.05 07:26

es

Man "veicās" braukt pa apbraucamām ielām īpaši jaukā laikā, jo tajās laboja asfaltu. Ļoti piemērots brīdis darīt šādus neatliekamus darbus.

pirms 12 gadiem, 2008.07.05 20:59

TOE

to blaumanis un es
Ja kaut kas nav pa prātam tas nenozīmē ka uzreiz jāraksta idiotiski komentāri.Daudzi var teikt,ka nācies braukt,pie tam ne tikai Smiltenē vai Latvijā,pa ielām un ceļiem kurus arī remontē.Kā var nesajēgt,ka tas ir jādara.Un nav svarīgi to pielāgot kaut kāda es braucienam,kuram taču ir arī iespēja nebraukt pa turieni kur remontē principā.
blaumanim derētu atcerēties ka nekādi pasaku brīnumi nenotiek.Cik dzirdēts ,tad pilsētas projekti tiek veidoti tā lai ar laiku visiem ieinteresētajiem būtu iespēja pieslēgties pilsētas tīkliem.Bet paši pieslēgumi ir jāveic pēc konkrēto cilvēku pasūtītiem projektiem un darbiem.Tā vismaz līdz šim ir bijis un arī blaumanis vrēja painteresēties.
Neērtības ir pagaidu lieta un pieciešama,ieguvumi ir daudz būtiskāki:)

pirms 12 gadiem, 2008.07.05 21:52

blaumanis

to- toe
tu laikam esi tā zilā audi vaditājs ko es pieminēju?:))))))) es tad esmu vietējais un ar ļoti pozitīvu noskaņojumu , man nesagādā problēmas tā ļurbāšanās par apbraucamajiem ceļiem es zinu visas ielas Smiltenē uz izvēlos citu maršrutu, bet tas komentārs bija tādiem problemētiskiem cilvēkiem kā tev TOE :)) UN CITIEM KAS NEPAZĪST ZĪMES UN LIDO NEVIS BRAUC- un ja kas tad tu arī manu komentāru esi iztulkojis pa savam:)) un es zinu kārtību kā veic darbus ja pilsonis interesējas- priekšroka vienmēr būs VIP personām -tā nu tas ir mūsu lielvalstī un tā būs- es par to nemaz neesmu šokēts-ar smaidu uz lūpām jo zinu kad kārtību nedrīkst mainīt:)

pirms 12 gadiem, 2008.07.06 06:28

www

Man arī šonedēļ sanāca braukt pa minēto ielu. Vai tiešām nebija cita apbraucamā ceļa, kā tikai šis - šaurais, izdangātais, ar nobrukušām malām, uz kurām zemākas mašīnītes var uzsēsties?
Varēja kaut nedaudz salabot. Tā vismaz citur ir redzēts.

pirms 12 gadiem, 2008.07.11 12:00

Smiltene