Vai kādam ir jācieš, lai namu apsaimniekotāji sāktu rīkoties? 13

Kļūstot siltākam, Smiltenes namu jumti sāk apdraudēt cilvēku veselību. "Ziemeļlatvija" novēroja, ka pilsētas centrā tikai retais ēku īpašnieks un apsaimniekotājs pienācīgi pilda savus pienākumus, atbrīvojot jumtus no sniega un lāstekām.

Smiltenē daudzviet uz jumtiem izveidojusies bieza sniega kārta, kas vienā mirklī var nokrist uz ietves. Pie vairākām iestādēm, paverot skatienu augšup, redzamas arī lāstekas.

"Tagad cauri centram iet ir diezgan bīstami. Visvairāk biedē lāstekas. Visu laiku jāskatās augšup, baidoties, vai kaut kas neuzkritīs uz galvas vai arī jāiet pa otru ietves pusi. Gandrīz neviens jumts nav tīrīts," stāsta smilteniete Ārija.

Viņu satrauc namu pārvaldnieku neizdarība, jo apdraudēta ir ikviena dzīvība. "Vai tiešām visi gaidīs pavasari, kad saulīte pati izkausēs lāstekas un sniegu?" vaicā sieviete. Viņasprāt, vismaz lāstekas būtu jānolauž, jo, ja ledus gabals kritīs, tad sekas var būt neprognozējamas.

Īpašnieki brīdinātiSmiltenes novada domē ik nedēļu nodaļu vadītājiem notiek sanāksmes. "Šonedēļ skaidri un gaiši tika pateikts, ka iestāžu vadītājiem ir jāseko līdzi savu namu jumtu stāvoklim, lai nerastos gadījumi, kad tiek apdraudēta cilvēku dzīvība.

Ir jādomā, kā notīrīt jumtus - ar lāpstām vai pacēlāju palīdzību. Katrā ziņā visus nemaz nav tik vienkārši notīrīt, tāpēc bīstamās vietas pie ēkām jānorobežo ar lentēm. Ja gājējs tās neievēro, pats ir vainīgs," saka Smiltenes novada domes tehniskais direktors Uldis Rudzītis.

Esiet uzmanīgi!"Ziemeļlatvijas" uzrunātais smiltenieties Andrejs ir pārliecināts, ka problēmas pašas no sevis neatrisināsies un ar piesardzību vien nebūs līdzēts. "Nemanu, ka pilsētā būtu novilkta kaut viena lente pie veikaliem. Un ko arī tā dos? Ja velsies sniega blāķis, tad arī nāks virsū, nevis smuki gar mājas sienu. Nav jau arī kur sprukt, jo ielu malās ir lielie sniega vaļņi," ir satraucies vīrietis.

Viņš mudina ikvienu pievērst pastiprinātu uzmanību māju jumtiem, lai pēkšņi nesagaidītu nepatīkamu pārsteigumu.

Atliek vien cerēt, ka namu apsaimniekotāji ieklausīsies un izpildīs iedzīvotāju lūgumu un pilsētas centrs atkal būs drošs gājējiem.

Komentāri 13

inese

Protams-lāstekas neapšaubāmi apdraud mūsu dzīvības!Bet,vai tas,ka zem mājas,kurā atrodas pilsētas bibliotēka,jumta konstrukcijas, jau vairākus gadus karājas kāds mājas apdares dēlis,nevienu nesatrauc?Vai tiešām jāgaida nelaime,lai šo ķibeli varētu novērst!!!

pirms 10 gadiem, 2010.02.04 12:34

to nedara vairakus gadus un nedaris kamer kadam kas notiks

pirms 10 gadiem, 2010.02.04 14:49

Elmers

Varbūt kādu no tiem baznīcas sētas stutētājiem noraks ;-)
Bet, ja nopietni - vajag tikai nelielu atkusnīti, lai tā sniega masa pa to slideno bleķa jumtu nāktu lejā! Cik tonnas tur ir - mēģiniet uzminēt ;-)

pirms 10 gadiem, 2010.02.04 15:04

hi hi

Sapulces katru nedēļu ir laba lieta.......hi hi.Būtu tik redzams rezultāts!hihi

pirms 10 gadiem, 2010.02.04 15:15

Elmers

Smiltenes novada dome, gluži kā tāda bezzobaina, sirma māmuļa, sklerozes samocīta, tā arī skaidri nezinādama, ka ziemas laikā mēdz uzsnigt sniegs, vārgi nošļupstēja - "Šonedēļ skaidri un gaiši tika pateikts, ka iestāžu vadītājiem ir jāseko līdzi savu namu jumtu stāvoklim...". Ko nozīmē: Skaidri un gaiši tika pateikts??? He - es vakar skaidri un gaiši pateicu, ka uz pasaules jāvalda mieram ;-)
Ir jāpieņem novada domes saistošie noteikumi, par to, ka par laikā nenotīrītu jumtu būs konkrēts naudas sods. Rezultātā būs vai nu notīrīti jumti, vai arī domes kasē nauda. Ārzemēs jau sen sabiedrība būtu sabraukusi augumā pilsētas mērijai par šādu neizdarību.
Būtu jāpadomā arī par sniega izvešanu no pilsētas. Es saprotu, ka tas nav lēts pasākums, bet vismaz Smiltenes svarīgāko tranzītielu krustojumos tos sniega vaļņus varēja pa naktīm izvest, jo tie traucē pārredzēt krustojumu, saprast vai kāda mašīna tuvojas vai nē. Vārdu sakot - pazemina satiksmes drošību.
Un te jau neizdarību uzskaitījumu vēl varētu turpināt...
Dome - domājiet! Tāpēc jau Jūs sauc par Domi, lai Jūs kaut ko lietderīgu izdomātu!

pirms 10 gadiem, 2010.02.04 16:29

Ne negatīvais

Palasot šad tad ZL un komentārus,nākas secināt,ka pārsvarā tiek akcentēts negatīvais.Faktiski uz to pat provocē portāla veidotāji un daži autori,jo,laikam,gribot celt savu popularitāti ,apzināti iet dzeltenās tenku preses līmenī.Vajadzētu būt kritiskākiem pret sevi, jo pavirši,steigā sagatavoti,tendenciozi raksteļi un tiem sekojošie komentāri ,pat tad ja par konkrēto tēmu nekādas saparatnes nav,negatīvismu tikai veicina. Paiet nevar,slidens,par daudz sniega,lāstekas,sniegs uz jumtiem,it kā nevar pāredzēt krustojumu ,kaut kas notiks...ar tādu attieksmi, varbūt, labāk nemaz neiziet no sava mitekļa,ar auto arī nebraukt,kaut gan arī tad ,var pēkšņi elektrība vai siltums pazust:) Bet ir taču reāla ,skaista ziema ar pamatīgu sniegu,dzīve nav apstājusies.Jā,ir arī atbilstošas problēmas,bet tās nav tik fatālas vai nozīmīgas ,ka pa tām nevarētu pasmaidīt:)

pirms 10 gadiem, 2010.02.04 17:12

Ne negativajam

Pamegini pats skersot gajeju pareju pie gvida vai kulturas nama, tur neviens tevi neredz, reali kupenas trauce.

pirms 10 gadiem, 2010.02.04 19:20

Piekrītu ne negatīvajam, bojā tik labo tēlu un slavu, neiedziļinoties, jo par kaut ko jau jāraksta.

pirms 10 gadiem, 2010.02.04 20:00

reālais

Kad tev ne negatīvais, piemēram, pie aptiekas vai Gvido veikala uznāks uz galvas tā sniega tonna, tad paklausīsimies, kas paliks pāri no tava pozitīvisma,ja vispār no paša kaut kas pāri paliks!!Apskaties kāda izskatās pienotavas kantora ēkas jumta mala un kāds spēks un svars ir sniegam. tur viss blāķis nogāzās nevienam netraucējot, bet mazliet ar galvu ir jādraudzējas māju īpašniekiem :((((

pirms 10 gadiem, 2010.02.04 20:31

Kad kaut kas notiks(tfu,tfu,tfu) tas nebūs negatīvi?

pirms 10 gadiem, 2010.02.04 20:33

?!

Par tām pārejām,kas minētas komentārā 19:20, gan ir pārspīlēts.Kādas kupenas?

pirms 10 gadiem, 2010.02.05 08:01

Smiltene