Vakar Smiltenes novadā dzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks

Aizvadītajā diennaktī, no 18.jūlija plkst. 6.30 līdz 19. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma astoņus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu un piecus uz glābšanas darbiem. Vakar plkst. 10.44 tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Blomes pagastu. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg saimniecības ēkas jumts 300m 2 platībā. Šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 15.19.

Vakar plkst. 16.48 tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Launkalnes pagastu, kur dega meža zemsedze 5000m 2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji uzsāka dzēšanas darbus un ierobežoja ugunsgrēku. Plkst. 20.52 ugunsdzēsēji glābēji darbu pabeidza, bet notikuma vietā palika Valsts mežu

dienesta darbinieki, kuri turpināja dzēšanas darbus. Ņemot vērā sauso laiku un ugunsbīstamību mežos, VUGD atgādina, ka mežu ugunsgrēki ir ļoti neprognozējami un bīstami. Aicinām iedzīvotājus šajā ugunsbīstamā periodā būt īpaši uzmanīgiem dodoties ogot un sēņot. Savukārt, ja redzat mežu ugunsgrēku – neapdraudēt savu veselību un dzīvību un netuvoties ugunsgrēka vietai. VUGD uzsver, ja iedzīvotāji redz, ka ir izcēlies ugunsgrēks, aicinām nekavējoties zvanīt uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukuma numuru 112. 

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Alūksnes novada Malienas pagastā, kur dega sausā zāle 1000m 2 platībā un zaru kaudze 5m 2 platībā.

Palīdzot nelaimē nonākušies dzīvniekiem, vakar Madonas novada Barkavas pagastā ugunsdzēsēji glābēji no kanalizācijas akas izcēla tur iekritušu govi.

Smiltene