Valsts Heraldikas komisija apstiprina jauno Smiltenes novada ģerboni

Valsts Heraldikas komisija apstiprinājusi Smiltenes novada ģerboni, un tas ir reģistrēts Kultūras ministrijā. Tas nozīmē, ka novada dome turpmāk oficiāli var izmantot savu jauno simboliku.

Ģerboni ar savu parakstu apliecinājuši Valsts prezidents Valdis Zatlers, kultūras ministrs Ints Dālderis un Valsts Heraldikas komisijas priekšsēdētājs Laimonis Šēnbergs.

Smiltenes ģerboņa pamats ir zelta krāsā. Uz tā ir zils rudzupuķes zieds ar deviņām ziedlapiņām, kas simbolizē visu novadu - Smiltenes pilsētu un astoņus apkārtējos pagastus. Ģerboņa heraldiskais apraksts ir: "Zelta laukā rudzupuķes zieds dabiskās krāsās".

Smiltenes novada domes Tūrisma informācijas centra vadītāja Sanda Akmentiņa piebilst, ka šai simbolikai ir pielāgots arī jauns Smiltenes novada logo un sauklis "Smiltenes novads - vieta, kur augt!". Ne viens vien autobraucējs jau ievērojis jauno ģerboni šoseju malās, kas ved uz Smiltenes novadu.

Novada domes izpilddirektors Kārlis Lapiņš informē, ka valsts nozīmes lielāko autoceļu malās vietās, kur sākas Smiltenes novads, izvietotas pavisam astoņas ceļa zīmes. Uz tām redzams novada jaunais ģerbonis un uzraksts "Smiltenes novads". Ceļa zīmju izvietošanu pašvaldība saskaņoja ar akciju sabiedrību "Latvijas valsts ceļi".

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka Smiltenes novada ģerboņa un logo autore ir vietējā māksliniece Ginta Špate. Viņas iesniegtā skice uzvarēja pašvaldības izsludinātajā konkursā. Mākslinieces izstrādātie skiču varianti vairākkārt tika saskaņoti Valsts Heraldikas komisijā, lai atbilstu heraldikas prasībām.

Gan ģerbonis, gan logo un sauklis ir unikālas Smiltenes novada atpazīstamības zīmes. S. Akmentiņa atgādina, ka Smiltenes novada teritorijā joprojām ir spēkā arī esošā simbolika - Smiltenes pilsētas un pagastu ģerboņi, kas iepriekš apstiprināti Valsts Heraldikas komisijā.

Smiltene