Valsts prezidents tiekas ar a/s “Smiltenes piens” valdi 2

Ņemot vērā pašreiz valstī notiekošo piena nozarē, Valsts prezidents Valdis Zatlers darba vizītē apmeklēja a/s "Smiltenes piens", kur iepazinās ar ražošanas ceha darbu un tikās ar uzņēmuma valdi.

 

Diemžēl preses pārstāvjiem klātbūtne prezidenta sarunā ar a/s "Smiltenes piens" valdi bija liegta. Pēc tam sazinoties ar prezidenta preses dienestu, atbildi uz to, kā V. Zatleram patika viesošanās uzņēmumā, neizdevās rast. Toties izdevās uzzināt uzņēmuma pārstāvju vērtējumu par piena pārstrādātāju bēdīgo situāciju valstī.

 

A/s "Smiltenes piens" valdes priekšsēdētāja Gita Mūrniece pastāstīja, ka pērn uzņēmumā apgrozījums bija 6,8 miljoni latu, eksportēja ražojumus par 1,9 miljoniem.

 

Lai gan pagājušais gads a/s "Smiltenes piens" bija salīdzinoši veiksmīgs, jo par 15 procentiem palielinājās izejvielas un piena iepirkuma apjoms, kā arī bija ekonomiski izdevīga eksporta cena.

 

 

Tomēr šā gada pirmie trīs mēneši piena pārstrādātājiem bija kritiski, jo realizācija būtiski samazinājās. "Sākoties sezonai un palielinoties piena daudzumam, produkcijas pārpalikums ir aptuveni 40 procenti no saražotā. Tam nākas meklēt eksporta iespējas," atklāj G. Mūrniece.

 

Viņa piebilst, ka, neraugoties uz to, uzņēmums pienu no zemniekiem vienmēr iepērk, pat tad, ja saražoto produkciju nav izdevīgi pārdot.

 

"Nedzīvojam izolēti. Ekonomiskā lejupslīde pasaulē spēcīgi ietekmējusi gan Eiropu, gan mūs," paskaidro G. Mūrniece.

 

 

A/s "Smiltenes piens" valde uzskata, ka regulāri jāpārskata visas uzņēmuma iespējas, katra mēneša izmaksas, resursi, jo krīze ir jāpārdzīvo.

 

Jau pērn uzņēmumā plānoja ieviest suliņu pārstrādi, bet, jaušot ekonomisko situāciju valstī un redzot augstos banku procentus, izlēma, ka pagaidām šī iecere jāatliek.

 

"Primārais ir nepazemināt apgrozījumu, piena iepirkumu un pēc iespējas efektīvāk izmanot ražošanas jaudas, kā arī strādāt ar mazākiem zaudējumiem," uzskata G. Mūrniece.

 

Nesen plašsaziņas līdzekļos izskanēja ziņa, ka Latvijā ir iespējams nopirkt vairākus piena pārstrādes uzņēmumus. Vai tas ir kas ārkārtējs? G. Mūrniece uzskata, ka tā ir normāla situācija visā pasaulē. "Tas ir bizness - kaut ko sakārtot, pārdot un paņemt ko jaunu, bet smiltenieši pagaidām to neplāno," piebilst a/s "Smiltenes piens" valdes priekšsēdētāja.

Komentāri 2

Smiltene