Variņu skolā atklāj Latvijas valsts svētkiem veltītu izstādi

Ceturtdien Variņu pamatskolā atklāja Latvijas valsts dzimšanas dienai veltītu izstādi. Skolas darba laikā līdz 18. novembrim to var apskatīt ikviens interesents.

Izstāde ir Variņu tautas nama mākslas pulciņa vadītājas Maigas Āboliņas un viņas audzēkņu, vietējās pamatskolas skolēnu, dāvana pagasta iedzīvotājiem svētkos.

Eksponātu vidū ir 1. līdz 4. klases skolēnu šoruden veidotie keramikas darbi, 6. klases skolnieces Lauras Brasles apgleznots zīds, gliemežvāku kolekcija no M. Āboliņas privātmuzeja, skulptora Laimoņa Upmaļa darbi un viņa dāvinātās mākslas grāmatas, un vēl daudz kas cits.

Jau ceturtdien pirms Latvijas svētkiem veltītās svinīgās līnijas izstādē izliktos darbus ziņkāri aplūkoja Variņu pamatskolas skolēni.

Sigitai Butkinai un Kristīnei Stulpinskai no 7. klases visvairāk patīk no māla darinātas, krāsainas koku lapas, kas ir viņu jaunāko skolasbiedru veikums, kā arī gliemežvāki un Lauras gleznas. "Ļoti skaista izstāde! Skolā ir interesantāk, ja ko tādu sarīko," spriež meitenes.

M. Āboliņas vadītajā mākslas pulciņā vietējās pamatskolas skolēni strādā ar mālu, dzintaru, stiklu un citiem materiāliem, apglezno zīdu un zīmē. Atsevišķi pulciņa audzēkņi guvuši panākumus lielās izstādēs. Tā, piemēram, tagad skolā apskatāmās L. Brasles divas gleznas uz zīda auduma atceļojušas no Čehijas, kur tās rādīja starptautiskā bērnu mākslas izstādē.

Unai Muižniecei no 4. klases mākslas pulciņā vislabāk patīk līmēt klāt dzintarus visādām lietām. Taču šajā izstādē goda vietā ir cits viņas darbs - sarkanā krāsā apgleznots un dekorēts stikls. "Tas domāts kā karogs Latvijas dzimšanas dienai," skaidro meitene.

Aptaujātajiem Variņu pamatskolas audzēkņiem jau tagad ir svētku noskaņa. Tās gaisotni ievadīja Lāčplēša dienas atzīmēšana, ceturtdien, kad skolēni piedalījās lāpu gājienā un pludināja lejup pa Palsas upi iedegtas svecītes.

Tagad skolas jaunā pašpārvalde palīdzēs rīkot valsts svētku koncertu, kas notiks Variņu tautas namā 16. novembrī. Koncertā piedalīsies arī skolēni un skauti un gaidas. Uzstāsies tautas nama pašdarbības kolektīvi: deju kopa "Varis" un "Dancātājs", vokālais ansamblis "Sinkope" un "Lailas ritma deju grupa". Sākums - pulksten 20.00. Pēc tam būs balle, kurā spēlēs grupa "Ceļavējš" no Gulbenes novada. Pēc valsts svētkiem skolas pašpārvalde ķersies pie citiem darbiem.

"Starpbrīžos gribam sarīkot atraktīvas spēles mazajiem, lai viņiem nebūtu visus starpbrīžus jāskraida apkārt bezdarbībā," sola pašpārvaldes prezidente Liene Ciemiņa (9. klase). Viņa pilda skolas prezidentes pienākumus jau otro mācību gadu pēc kārtas.

Smiltene