Veco parku Smiltenē turpina veidot par pievilcīgu atpūtas vietu 6

Pirmajās siltajās pavasara dienās arvien vairāk cilvēku, patīkami pārsteigti, novērtē šoziem Smiltenē, Vecajā parkā paveikto. Parka nogāzē pie Vidusezera nozāģēti bojātie, pāraugušie koki, un likvidēts pamežs un krūmi.

Rezultātā Vecajā parkā, kur pie ezera krustojas asfaltētie celiņi, izveidota sakopta, labi pārredzama ainava.

Vēl strādās Tepera priedēsSakopto ainavu ievērojušas arī Zane Priedīte un Rasma Boļša no Smiltenes ģimnāzijas 11. klases. "Parks palicis tīrāks, skaistāks. Kad zāle izaugs, būs pavisam smuki," spriež jaunietes.

Viņas dažreiz cauri parkam dodas uz skolu un atpakaļ. Vecais parks ir arī Smiltenes jauniešu iecienīta atpūtas vieta. Salīdzinot ar Jauno parku, tur ir vairāk soliņu, un arī teritorija ir krietni plašāka, Rasma un Zane nosauc priekšrocības. "Vienīgi miskastes vajag vairāk, citādi atkritumus samet zemē vai ezerā," secina meitenes. "Ziemeļlatvija" gan rakstīja, ka vandāļi citreiz ezerā iestumj pat pašas smagās atkritumu tvertnes.

Vecajā parkā bojātos kokus, - pārsvarā slimās, nokaltušās gobas, šoziem zāģēja pašvaldības uzņēmums "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde" (NKUP). Zarus savāca pašvaldības nodarbinātie 100 latu stipendijas saņēmēji. "Tas, ka Vecais parks ir tik sakopts, pamatā ir sētnieces un stipendiātu darba rezultāts," atzīst NKUP ainavu tehniķe Baiba Rubene.

Kad paliks sausāks, Vecajā parkā ainavas veidošana turpināsies Tepera priedēs pie vanšu tiltiņa.

Jaunu apstādījumu nebūs B. Rubene informē, ka pilsētas parki un apstādījumi, gaidot vasaru, jau pārsvarā ir sakopti. Novada dome šo darbu uzdevusi NKUP.

"Jāņukalnā atlikusi ikdienas kopšana. Lazdukalnā simtlatnieki tīra pamežu un zāģē kritušos un bojātos kokus. Jauno parku tīrīsim talkās. Nedaudz darba tur atstāsim arī 100 latu stipendiātiem un skolēniem," piebilst ainavu tehniķe.

B. Rubene paredz, ka šomēnes gaidāmajā Lielajā talkā visvairāk darba talciniekiem Smiltenē būs piepilsētas mežos.

Smiltenē šogad lielus darbus pilsētas apstādījumos un parkos neplāno arī novada dome. "Pamatā būs tikai ikdienas sakopšana. Vēl apsekosim cilvēku iecienītas pulcēšanās vietas un pārbaudīsim tajās kārtību," atzīst Smiltenes novada domes ainavu arhitekte Agija Bērtiņa. Viņa aizvieto šajā amatā Laimu Šmiti-Ūdri.

A. Bērtiņa šobrīd pilda L. Šmites-Ūdres pienākumus arī Smiltenes novada Apstādījumu saglabāšanas komisijā. Pie viņas var arī vērsties, ja iedzīvotājiem problēmas rada nokaltuši, bīstami koki. Tad komisija lems par to nozāģēšanu. A. Bērtiņa piebilst, ka kokus nedrīkst zāģēt no 15. aprīļa līdz 30. jūnijam.

Komentāri 6

zars

Bet kāpēc atstāja alkšņus? Cik man zināms, ainavas izkopšanā alkšņus izzāģē.

pirms 10 gadiem, 2010.04.07 14:01

skatitajs

Uz vecā parka fona skaisti izceļas Abula pretējais krasts-tehnikuma pusē.Tā laikam dabīgo džungļu teritorija.

pirms 10 gadiem, 2010.04.07 14:56

Kārlis

tā izzāģēts ka vairs jauniestādīto kociņu nav-kur palika -tak 5.gadus atpakaļ stādīja gan eglītes dekoratīvās gan ozolus-

pirms 10 gadiem, 2010.04.08 08:47

īgņa

Kā tad ar nokaltušo koku izzāģēšanu nogāzē aiz Abulas dzirnavām? Tur ir šausmu skats, kas paveras katru dienu kāpjot pa Kalnamuižas trepēm. Cik esmu interesējies, tā ir pilsētas teritorija.
Ziemeļlatvijai vajadzētu izveidod iespēju iedzīvotājiem ievietot portālā bildes ar talkā sakopjamo teritoriju amatierfoto. Būtu iespēja vieglāk plānot talkas vietas, jo nesakoptā un tīši piegružotā Smiltenes novada teritorijā vēl tomēr ir daudz.

pirms 10 gadiem, 2010.04.08 10:08

GINTA

JĀ - jĀ TO JAUNO KOCIŅU VAIRS NAV -KO TEHNIĶIS DARA KA NEKĀ NEREDZ-NEKAD NEESMU VIŅU PARKĀ REDZĒJUSI

pirms 10 gadiem, 2010.04.08 16:08

ese

Tā nu gluži nav,ka jaunie kociņi nozāģēti!Dekoratīvās eglītes ir otrpus strautiņam un vienai pat kāds jau pamanījies nozāģēt galotni priekš Z-svētkiem! Kalnu priedītes ir sastāditas pie vanšu tiltiņa. Tika izzāģēts tas kļavu biezoknis pie dīķīša. un ainavu tehniķe savas teritorijas apseko gandriz katru dienu!
Atkritumu konteineri parkā tagad ir,taču diemžēl jaunieši tāpat tukšās pudeles sit uz asfalta,vai met ezerā!Pati redzēju,kad aizrādiju-kāpec met ezerā,džeks atbildēja-gribu un metu!taču pārējie pasmējās un varēja dzirdēt ari lamu vārdus! kamer jauniešiem būs tāda attieksme un pieradums ka setniece aiz viņiem savāks visus mēslus,tikmēr arī mūsu pilsētā daudz nekas nemainīsies!

pirms 10 gadiem, 2010.04.12 12:12

Smiltene