Vēlēšanas 2009: Smiltenes novada domes vēlēšanām sarakstus jau iesniegušas ZZS un LPP/LC 15

Šodien pie Smiltenes novada vēlēšanu komisijas darba telpas durvīm deputātu kandidātu sarakstu iesniedzēji sēdēja rindā. Komisija sāka pieņemt sarakstus no pulksten 9.00. Politisko partiju apvienības "Zaļo un Zemnieku savienība" pārstāves Vinete Brunovska un Vita Gredzena ieradās jau pulksten 7.30.

Smiltenes novada vēlēšanu komisija pieņem kandidātu sarakstus pilsētas domes ēkas zālē Pils ielā. Pie nama slēgtām durvīm saraksta iesniedzējām nevajadzēja gaidīt, jo atsevišķi pašvaldības darbinieki parasti agri ierodas darbā.

"Tas nav tik būtiski, ar kādu numuru katra partija startē vēlēšanās. Domāju, ka novados vēlētāji skatīsies personālijas. Taču gribas, lai vēlēšanas iesākas labi," par pusotru stundu ilgo gaidīšanu rindā V. Brunovska nesūrojas. Viņa ir pilnvarotā persona "Zaļo un Zemnieku savienības" (ZZS) deputātu kandidātu saraksta iesniegšanai novada domes vēlēšanām, kas notiks 6. jūnijā.

Ap pulksten 7.50 ar partijas "Latvijas Pirmā partija/Latvijas ceļš" (LPP/LC) deputātu kandidātu sarakstu ieradās šīs partijas pilnvarotā persona Laima Šmite - Ūdre.Deputātu kandidātu sarakstus vēlēšanu komisijas pieņem no 17. līdz 27. aprīlim. Smiltenes novadā sarakstus pašvaldību vēlēšanām drīkst iesniegt tikai reģistrētas partijas un reģistrētas partiju apvienības.

"Pirmajā dienā ir iesniegti divi saraksti Smiltenes novada domes vēlēšanām. Sarakstus iesniedza politisko partiju apvienība "Zaļo un Zemnieku savienība" un partija "Latvijas Pirmā partija/Latvijas ceļš"," informē Smiltenes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Aurika Zīvere.

Šodien pēcpusdienā vēlēšanu komisija sēdē pārbaudīja iesniegto sarakstu atbilstību vēlēšanu likuma prasībām un lēma par sarakstu reģistrēšanu vēlēšanām vai arī reģistrēšanas atteikšanu.

"Reģistrēti ir abi saraksti. Tad, kad tiks iesniegti visi kandidātu saraksti, tad arī būs zināms, kādā kārtas secībā tie startēs pašvaldību vēlēšanās," skaidro A. Zīvere.

ZZS saraksta līderi Smiltenes novada domes vēlēšanās ir četri līdzšinējie pagastu pašvaldību vadītāji. Kandidātu vidū ir arī vairāki tagadējā sasaukuma pašvaldību deputāti. Sarakstam "jaunas asinis" piedod jaunieši - Latvijā pazīstams auto sportists Jānis Aleksejevs un grupas "Kreisais pagrieziens" muzikants Dzintars Ziediņš.

Sarakstā ar pirmo numuru startē Uldis Birkenšteins, Variņu pagasta pašvaldības vadītājs un Valkas rajona padomes priekšsēdētājs. Pārējie kandidāti viņam seko šādā secībā: Māris Lazdiņš (Launkalnes pagasta padomes priekšsēdētājs), Velga Līdaciņa (Smiltenes pagasta padomes priekšsēdētāja),

Mārīte Treijere (Brantu pagasta padomes priekšsēdētāja), Biruta Sorokina (Brantu pagasta padomes lauksaimnieciskā darba organizatore, SIA "Vidzemīte" galvenā agronome), Gatis Krūmiņš (pensionārs), Aivars Birkenšteins (Smiltenes tehnikuma direktora vietnieks saimnieciskajā darbā),

Vairis Tralla (uzņēmuma "Dzērvenīte" valdes priekšsēdētājas vietnieks, tehniskā sporta kluba "Smiltene" valdes priekšsēdētājs), Pēteris Kokarēvičs (Valkas rajona bērnu un jaunatnes sporta skolas treneris, sporta skolotājs), Dzintars Ziediņš (Smiltenes sporta skolas treneris, sporta skolotājs),

Dzintra Ķikase (Grundzāles pagasta padomes lauku attīstības speciāliste), Mārtiņš Sorokins (Smiltenes Profesionālās vidusskolas sporta skolotājs, Smiltenes pagasta padomes sporta speciālists), Anna Lavrinoviča (Smiltenes ģimnāzijas bioloģijas skolotāja),

Daira Antona (Valsts meža dienesta Ziemeļvidzemes virsmežniecības Smiltenes mežniecības mežzine), Jānis Aleksejevs (Transporta un sakaru institūta students), Jānis Ķikuts (Smiltenes pagasta uzņēmuma "Ķikuti 99" valdes priekšsēdētājs), Ainārs Melderis (zemnieku saimniecības "Kadiķīši" īpašnieks), Dzintars Zvaigzne (uzņēmuma "Ziķeri" valdes priekšsēdētājs, Palsmanes pagasta padomes priekšsēdētājas vietnieks).

LPP/LC saraksta "lokomotīve" jeb pirmais numurs ir Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis. Šajā sarakstā viņš ir vienīgais līdzšinējais pašvaldības vadītājs.

Kandidātu vidū ir vairāki pašreizējā sasaukuma pilsētas un pagastu pašvaldību deputāti. Arī šajā sarakstā iespēja startēt vēlēšanās dota jaunajai paaudzei. Turklāt tās pārstāve Smiltenes ģimnāzijas 11. klases skolniece Ilze Saviele kandidē ar 4. numuru.A. Mežulim sarakstā seko: Māris Savielis, (Blomes pagasta uzņēmuma "MMM" valdes priekšsēdētājs), Kaspars Markss (SEB bankas Gaujas reģiona pārvaldnieks),

Ilze Saviele (Smiltenes ģimnāzijas skolēnu pašpārvaldes prezidente), Māra Leja (Smiltenes kultūras un sporta centra koncertmeistare, Blomes pamatskolas mūzikas skolotāja), Jānis Cīrulis (uzņēmuma "Mežoles mežs" valdes priekšsēdētājs), Raitis Melderis (Smiltenes pilsētas pašvaldības uzņēmuma "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde" valdes priekšsēdētājs),

Ansis Dzērve (Variņu pagasta uzņēmuma "Dzērve" valdes priekšsēdētājs), Guntars Markss (Smiltenes pilsētas domes sporta darba vadītājs, biedrības "Smiltenes sporta centrs" priekšsēdētājs), Ivars Ādamsons (Smiltenes pagasta zemnieku saimniecības "Rožkalni" īpašnieks),

Inese Raiskuma (Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas direktore), Valdis Bormanis (uzņēmuma "Latvijas Valsts mērnieks" valdes loceklis), Sarmīte Zvirgzdiņa (SIA "Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca" valdes priekšsēdētāja), Ilze Bogdanova (akciju sabiedrības "Smiltenes piens" izpilddirektore), Dace Pērle (Palsmanes pamatskolas direktore).

Komentāri 15

Vēlētāja

Vai būs arī kandidātu bildes ar aprakstiem?

pirms 12 gadiem, 2009.04.17 21:26

OzolaS

Ziemellatvija jau nākamajā mēnesī organizēs publiskās diskusijas, uz kurām aicināsim gan deputātu kandidātus, gan visus interesentus, kuri vēlēsies ar viņiem tikties klātienē. Šajās diskusijās redzēto un dzirdēto atspoguļosim portālā. Vēlētājiem noteikti būs iespēja iepazīties gan ar potenciālajiem deputātiem, gan viņu solījumiem. Sekojiet informācijai portāla sadaļā - "Vēlēšanu ziņas 2009"!

pirms 12 gadiem, 2009.04.17 21:37

Arī

Ar nepacietību gaidīšu pārējos sarakstus.

pirms 12 gadiem, 2009.04.18 20:18

dzenis

Jā -jāredz viss saraksts-varbūt kas cerīgāks parādās. Izbrīna gan tā LPP kandidātu liste-itkā daži domājoši cilvēki, bet tai grimstošajā kuģī vēl sēž ai ai ai.

pirms 12 gadiem, 2009.04.19 10:45

dzenim

Par kuģa grimšanu vai negrimšanu jārūpējas tiem, kas tai kuģī sēž. Vai tu domā, ka tie kas 'pārceļas no kuģa uz kuģi lielāku komfortu meklējot, būs tie īstie? Tos sauc par laimes meklētājiem. Ja viena partija slikta,tad jāvaino sevi, ka nepapūlējās neko tur mainīt. Vai citā partijā viņi spēs vairāk?? Un vispār, vai tu domā ka novadā partijas nosaukumam ir kāda nozīme? Vienkārši bez tās izkārtnes nevar iet uz vēlēšanām, tātad kādā jābūt. Bet visu nosaka konkrētie cilvēki, ko viņi spēj un ko nespēj, tā kā nav ko spekulēt uz partiju nosaukumiem.

pirms 12 gadiem, 2009.04.19 11:27

OzolaS

Šobrīd jau ir iesniegti vēl divi saraksti. Jau rīt par tiem informēsim lasītājus. Sekojiet informācijai!

pirms 12 gadiem, 2009.04.21 14:06

Arī (Arī)

Tas labi. Citādi tie divi saraksti tādi pašvaki izskatās.

pirms 12 gadiem, 2009.04.21 14:47

attieksme

Lai arī tiek sludināts, ka novados partiju nosaukumiem nav liela nozīme, es tam nepiekrītu. Ir svarīgi, vai deputātu kandidāta uzvārds tiek piesaistīts Lembergam (Rozem!!!) vai Šleseram, vai nē! Diemžēl, lai arī vairākas personas ir cienīgas, šie nosaukumi neatbilst cerīgai nākotnei.

pirms 12 gadiem, 2009.04.23 10:47

Partiju piederībai ir nozīme.Vēlētāji neuzķeraties uz veciem āķiem.Ja partijai nav nozīmes tad kāpēc tāds likums.Deputātu kandidāti ir vērtējami ļoti rupīgi. zināšanas un prasmes pšvaldības vadīšanas jomā. Pašvaldībā jadarbojas deputātam kurš aizstāv iedzīvotāju intereses prot veidot dialogu ar sabiedrību un lēmumus pieņem sabiedrības vairākuma interesēs.

pirms 12 gadiem, 2009.04.23 18:27

zzs

Deputāti arī salīduši ZZS sarakstā, kas neapmeklēja sēdes.

pirms 12 gadiem, 2009.04.23 22:33

Aiva

Izbrīnu rada vājais deputātu kandidātu sastāvs. Īpaši LPP/LC saraksts.

pirms 12 gadiem, 2009.04.25 09:05

zinu, ka par šiem sarakstiem nebalsošu, jo visi vecie pagastveči vienā sarakstā, nez kas tad būs labāks, lai nāk jaunas sejas. Jauns novads, jauni cilvēki, ar svaigu domāšanu un skatu uz problēmām. Dažs jau tikpat kā Smiltenē nemaz nav, ko tad var zināt no Rīgas noraugoties, kas notek te laukos.

pirms 12 gadiem, 2009.04.27 10:22

Smiltene