Vētras postījumi: Smiltenes domes speciālists skaidro situāciju 15

"Esmu saņēmis vairāku iedzīvotāju, kas saistīti ar Smilteni, bet tagad pastāvīgi te nedzīvo, zvanus par aprakstītajiem vētras postījumiem portālā ziemellatvija.lv.," informē Smiltenes novada domes tehniskais direktors Uldis Rudzītis.

U. Rudzītis paskaidro, lai cilvēki lieki neuztrauktos par reālajiem postījumu apjomiem, būtu nepieciešams precizēt rakstā "Spēcīga vētra plosās arī bijušā Valkas rajona robežās" neprecīzi norādīto:

1. Jumti nevienai mājai nav norauti! Jumta skārda seguma daļa ir norauta Baznīcas laukumā no I.Upenieces īpašuma.Daļēji bojātas jumta skārda plātnes SIA "8 CBR" darbnīcu korpusa jumta daļai.Daļai māju ir bojātas atsevišķas jumta segumu vietas.

2. Daugavas ielā nekāds asfalts nav izskalots!! Izskalojums ir Abulas ielas nogāzē,tas ir daļāji arī zem asfalta kārtas,kas pati nav bojāta.Šajā posmā bojāta ir ietve. Līdz izskalojuma likvidēšanai Abulas ielas posms satiksmei ir slēgts.

3. Smiltenes ģimnāzijas mākslīgā seguma futbola laukums ir izmantojams treniņiem.Vētra bija izraisījusi vietējus bojājumus atsevišķām seguma joslām,kas jau vakar tika sakārtotas.(Nav pamatoti teikt ,ka norauts mākslīgais segums) .

4. Kapos ir nolauzti pavisam tikai 3 koki (tie nav pārāk lieli,SIA Smiltenes NKUP dati)(.Nav pamatoti teikt,ka izpostīta kapu teritorija!);

5. Postījumus novērš ne jau tikai VUGD- Smiltenē lielu darba apjomu izdara SIA Smiltenes NKUP; AS Sadales tīkls Ziemeļu reģions Smiltenes iecirknis un SIA Vidzemes energoceltnieks un pilsētas iedzīvotāji.

No redakcijas: Vakardienas publikācija tapa telefoniski apvaicājot  iedzīvotājus. Cilvēki pārdzīvoto atstāstīja ļoti emocionāli, tāpēc iespējams radušās neprecizitātes.

Šodien par notikušo pilsētas kapos pārliecinājās arī ziemellatvija.lv. Pievienojam fotogrāfijas, kas tapušas tikko pilsētas kapos.

Komentāri 15

Ceļinieks

Kā var nebūt bojāts asfalts ja apakšā ir tukšums? Varbūt var paskaidrot cik līdzekļi jau iztērēti "aizberot " upīti?

pirms 10 gadiem, 2010.08.09 12:38

alīda

Nu re skaisti daba parāda savu spēku. Mīļais cilvēk, mācies,skaties dabā, strādā godprātīgi, cītīgi pildi darbu tad šādas problēmas nebūs.Tas viss aiz cilvēku slinkuma un alkatības daba parāda mūsu kļūdas.Te nav ko brīnīties bet ātri mākam novākt drazu ko vējš sapūta.Tā skopais maksā divreiz,tā lūk ir par ko padomāt mazāk ierēdņus aiz datoriem vairāk iet dabā un strādāt pēc dabas likumiem. Un ja cilvēks nemainīsies daba parādīs kā mums cilvēkiem strādāt nevis slinkot pēc eiropas standartiem.Tas nebūs pēdējais pūtiens.Sargāsim paši sevi.

pirms 10 gadiem, 2010.08.09 13:51

AVS

Rudzīša kungs, kāda ir Jūsu iaglītība, ka skaitīt protat tikai līdz 3. Pat 1.klasi beidzot jāprot vairāk. Runājot par Smiltenes kapiem (ja skaita Līdz 3), cik reizes sanāc pa 3x3. Kapos ir nogāzti vairāki desmiti koku, resns koks pat mēģināts izgāzt ar saknēm (saknes paceltas un koks mazliet šķībs). Nolauzti arī vecie nokaltušie koki (Kāpēc viņi tur ir?). Dabiski vētra nav plosījusies pa visiem kapiem, bet kritušo koku daudz. Ja kompetenta persona kaut ko mēģina skaidrot, tad skaidrojumam jābūt patiesam!

pirms 10 gadiem, 2010.08.09 14:13

pff

Nu, Rudzīša kungs. Segums tomēr ir norauts. Kāda starpība - vietām, nevietām, bet norauts ir. Pats redzēju.

pirms 10 gadiem, 2010.08.09 15:13

kāds

Galvenais,ka kapi patiešām nav izpostīti!Nav pat svarīgi cik koku ir pilnībā nogāzti,vai 3 kā ziņojis NKUP vai mazliet vairāk,jo kapu pieminekļi ir skarti pavisam minimāli.Galvenokārt tomēr tur vietām ir nolauztie zari,daži pat diezgan lieli.Izskatās,ka bez problēmām tuvākajā laikā visu savāks un satīrīs.Raksta autoram gan vispirms vajag padomāt,jo apgalvojot,ka izpostīti kapi var iedomāties nezin ko,un tas nevajadzīgi provocē lasītāju.

pirms 10 gadiem, 2010.08.09 17:15

Vērotājs

Vakar jau gan neredzēju ne Rudzīša kungu ne Lapiņa kungu un kur nu vēl Mežuļa kungu. Vai tad viņiem rūp Smiltene? Rūp tikai krēsls uz kura sēž. Cilvēki paši strādāja un visu novāca protams ugunsdzēsēji un kUK ,arī Latvenergo- paldies viņiem, malači . Mums jau visiem ir jāstrādā un jāpalīdz līdzcilvēkiem, ja tas ir nepieciešams.

pirms 10 gadiem, 2010.08.09 17:18

Brinos

Nu patiešām Rudzīša kungs neprot skaitīt, ja saka, ka kapos ir tikai trīs koki nolauzti. Varbūt, lai pieceļas un aizbauc apskatīt un tikai tad komentē.

pirms 10 gadiem, 2010.08.09 17:23

atbilde kādam

Kapi ir izpostīti! Vai pats/pati maz esat aizgājis/usi apskatīties?

pirms 10 gadiem, 2010.08.09 17:30

Nevietējā

Izskatās, ka fotogrāfam viena lieta jānofotografē no desmit skata punktiem...
Es gan Lapiņa kungu vakar redzēju, liekas, ka viņam tik krēsls nerūp...
Es Jūs nesaprotu, ko te var savas negācijas rakstīt....Kādreiz Jums smilteniešiem būs pa prātam un labi????

pirms 10 gadiem, 2010.08.09 18:40

a

Man gan labi- strāvu atjaunoja ,bet lauztos kokus pats savācu!!!

pirms 10 gadiem, 2010.08.09 21:53

Lapsa

Ko ņaudat. Visi dara savu darbu. Cilvēkiem jau patīk visu pārspīlēt, un piekasīties. Ko paši neejat Rudzīša vietā strādāt? Vai smadzenes par īsām? Ja reiz vētra kādam īpašumā nolauza kokus, tad lai paši arī savāc. Nekas traks nenotiks.

pirms 10 gadiem, 2010.08.10 18:43

Smiltenietis

Piekrītu Lapsai. Ko piikstat ka viss slikti, un te jau tikai (NŪĢI) vien raksta par grūto dziivi. Ja tiešām nezinat tad ar nevajag vērt muti vaļā. Runa par Rudzīša kungu un Lapiņa kungu, Viņi bija lietas kursā un ne tikai aplūkoja postijumus pilsētā, bet arī vāca informāciju par novada teritorijā notikušajiem postijumīem. Tā ka ne tikai pilsētā strādāja Smiltenes atbildīgās amatpersonas, bet arī pagastu pārvaldes darbinieki.

pirms 10 gadiem, 2010.08.10 20:22

Iedzīvotāja

Vakar gāju gar Abulas ielas upīti. Nezinu cik Rudzīša kungam vispār ir skaidrs par šo nogāzi, atkal ir piebērta krava ar granti, drīz jau šo upīti aizbērs ciet. Vai nevajadzētu vienreiz sabetonēt vai kā savādāk, es neesmu šajās lietās speciāliste, bet skaidrs gan ir tas, ka Rudzītis ir vienas dienas dzīvotājs nevis cilvēks,kas domātu uz priekšdienām. Jau sola nākamo vētru un būs atkal izskalots un vedīs atkal kravas. Cik tas Maksā? Vai nav lētāk vienreiz sameklēt kādu speciālistu ( jo Rudzīša kungs tur neko nesaprot) lai šo vietu saved kārtībā uz ilgāku laiku. Varbūt kāds var pieteikties ar labiem padomiem.

pirms 10 gadiem, 2010.08.12 10:14

Smiltenietis

Ļoti godājamā Iedzīvotāja Ja neko nesaprotat tad arii pakluseejat. To ka šo ielu taisaas pilniibaa rekonstruēt laikam neesat dzirdeejusi. Takā vai veerts ieguldīt liidzeklus tagad. Un parasti muti ver vaļā ja ir skaidrs ko un kaa vajag dariit labaak. Taakā turat muti un nečivinat. Tracina tie piiksteetaaji un ņuņas.

pirms 10 gadiem, 2010.08.12 17:41

Smiltenietim

Pats pēc ņuņņas izkalusāties. To visu var pieklājīgi paskaidrot, ja esat tas lielais gudrinieks, bet Jums labi ja 5 klases ( konstatēju pēc šāda komentāra). Varbūt pats Rudzīša kungs raksta, ja tik labi zin,ka šo ielu rekonstruēs. Varat jau šos komentārus nelasīt, ja tā tracina, ka vēl traks nepaliekat.

pirms 10 gadiem, 2010.08.12 21:17

Smiltene