Vidzemes šosejas viaduktā brūk ietve 3

Speciālisti mierina, ka tilta konstrukcijas ir stingras"Pa tiltu brauca smagā automašīna. Paskatījos augšup un ieraudzīju izdrupušu apmali. Iespaids bija šokējošs. Šķita, ka kāds betona gabals var uzkrist mašīnai," "Ziemeļlatvijai" stāsta kādas automašīnas pasažiere Sintija.

 

Jaunā sieviete redakcijai lūdz noskaidrot, cik drošs ir viadukts Launkalnes pagastā, autoceļa Rīga - Sigulda - Igaunijas robeža un šosejas Smiltene - Gulbene krustojumā. Tagad viņa, automašīnai tuvojoties tiltam, visu laiku vēršot skatienu augšup.

"Ziemeļlatvija" konstatēja, ka viadukta abās pusēs dažviet izdrupis ietves betona segums, atsedzot aprūsējušus armatūras stieņus.

Valsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts autoceļi" Valkas nodaļas vadītājs Juris Jansons par to jau ir informēts. "Speciālisti, apsekojot tiltu, konstatēja, ka trotuāra bloki ir kritiskā stāvoklī. Nav izslēgts, ka kāds fragments varētu nokrist lejā uz šosejas. Taču par pašu tiltu autovadītājiem nav jāraizējas. Tā konstrukcijas ir stingras," saka J. Jansons. Turklāt ceļu uzturētāji viaduktu regulāri paturot redzeslokā.

"Latvijas valsts ceļi" drīzumā plāno viadukta rekonstrukcijas projektu, tai skaitā trotuāru seguma un brauktuves atjaunošanu. "Brauktuvē izveidojušies iesēdumi un brīžiem rodas izskalojumi. Jāskatās, kas tur par vainu,"saka J. Jansons un piebilst, ka tas, vai viaduktu tuvākajos gados tiešām rekonstruēs, būs atkarīgs no valsts budžeta iespējām.Viaduktu uzcēla 1974 gadā. Kopš tā laika objekts nav rekonstruēts.

Komentāri 3

Kapēc vienlīmeņa?šitāds pats ir foršs ,tikai vajag atjaunot!

pirms 11 gadiem, 2009.11.30 11:24

'M.G.

Pētot vēsturiskos materiālus par 8CBR būvētiem tiltiem, ir redzams, ka 70-os gados ir bijušas lielas problēmas ar saliekamo dz/bet. konstrukciju kvalitāti. Tik lielas , ka tā laika ministra vietnieks Jānis Mengots raksta:" Izbūvējot ceļa pārvadus šķērsojuma mezglā pie Smiltenes pagrieziena, vairākas sijas izrādījās brāķis, kuras izgatavoja Aglonā" . Šīs sijas izbrāķēja, bet ietvju blokus nē. Un tur arī rezultāts. Nav jau betona tilti mūžīgi , bet vēl 10 gadus bez remonta varēja kalpot.

pirms 11 gadiem, 2009.12.01 20:13

Smiltene