Viesnīcai Smiltenē, Tepera ezera krastā, vajadzētu būt uzceltai līdz 2009. gada 31. janvārim. 5

Līdz 2009. gada 31. janvārim Cēsu firmai SIA "Mārtiņš VR" atbilstoši līgumam vajadzētu pabeigt atpūtas un rekreācijas kompleksa būvi Smiltenē, Tepera ezera krastā, ieskaitot teritorijas labiekārtošanu. Pagaidām tur ir nezālēm aizaudzis laukums, kuru daļēji ierobežo nepievilcīga izskata sēta.

 

Smiltenes pilsētas dome aizsūtījusi vēstuli SIA "Mārtiņš VR" un līdz 3. oktobrim gaidīs atbildi par iespējamām izmaiņām projekta īstenošanas grafikā, iecerēto tālāko darbību un arī par to, vai firma "Mārtiņš VR" vispār vēlas šo projektu īstenot.

 

"Līdzšinējās darbības, kas saistītas ar projekta realizāciju, neatbilst plānotajam apjomam un pašvaldību neapmierina. Ja arī turpmāk nekas nenotiks, tad līgums varētu tikt pārskatīts vai pat lauzts," informē Smiltenes pilsētas domes izpilddirektors Uldis Rudzītis.

 

Firma "Mārtiņš VR" uzvarēja Smiltenes pilsētas domes izsludinātajā konkursā par pašvaldības īpašuma (zemes un ēkas) nomu Dakteru ielā 2 ar apbūves tiesībām. 2006. gada sākumā pašvaldība ar šo uzņēmumu noslēdza līgumu, piešķirot nekustamā īpašuma nomas tiesības līdz 2018. gadam. Līgumu pašvaldība var lauzt, ja nomnieks neievēro līguma nosacījumus.

 

SIA "Mārtiņš VR" plāno Tepera krastā būvēt atpūtas un rekreācijas kompleksu, kurā atrastos viesnīca, telpas konferenču un banketu rīkošanai un spa centrs ar baseinu un saunu.

 

Pagaidām ir nojaukta vecā ēka, bet pamatu likšana jaunbūvei nav pat iesākta. Firmas "Mārtiņš VR" valdes priekšsēdētājs Raitis Sijāts nenoliedz, ka līdz nākamā gada janvārim jaunais objekts netiks uzcelts. No būvniecības ieceres firma tomēr neesot atteikusies un būvdarbu sākumu plāno pavasarī.

 

 

 "Nedaudz pamainīsim tehnisko projektu, pie kura strādājam. Smiltenē peldbaseinu un spa centru būvēs igauņi, un nevar divas lietas taisīt līdzīgi. Nedaudz jāpārveido nianses," skaidro R. Sijāts.

 

Viņš piebilst, ka uzņēmējdarbību iespaido ekonomiskā krīze valstī. "Ja mēs uzceltu viesnīcu 2009. gadā, tad strādātu ar zaudējumiem. Šogad Latvijā katastrofāli samazinājušies uzņēmumu pasūtījumi, kas saistās ar banketiem un semināriem," secina R. Sijāts.

Komentāri 5

LUUŪ

R.SIJĀTS VIENKĀRŠI CERĒJA UZ EIROPAS LĪDZFINANSĒJUMU, BET TĀ KĀŠIS FINANSĒJUMS JAUNĀM BŪVĒM NEPIENĀKAS, TAD ARĪ SMILTENEI NEKAS PAR TO NEBŪS. NEIES TAK VISU SAVU NAUDU IZLIKT, UN VĒL JA NAV 100 PROCENTU ATDEVES.

pirms 12 gadiem, 2008.09.29 08:59

Smiltene