“Ziemeļlatvija” noskaidro vietējo Cūkmenu 14

Pateicoties iedzīvotāju vērīgumam un veicot žurnālistisko izmeklēšanu, mums izdevās noskaidrot vienu no vietējiem Cūkmeniem.

 

Šorīt "Ziemeļlatvijas" Smiltenes birojā atskanēja telefona zvans un kāda satraukta sieviete pastāstīja par notikumu, kas risinājies netālu no Smiltenes, autoceļa Smiltene - Valka malā. Viņa redzējusi, ka ceļa malā piestāj sarkans golfiņš un no tā izkāpj vīrietis ar atkritumu maisu. Neskatoties uz to, ka sieviete signalizējusi, golfiņa šoferis savu nodomu nav mainījis, un atkritumu maiss palicis guļam ceļam tuvējā koku pudurī.

 

 

To, ka šāds notikums tiešām bijis, pārliecinājās arī "Ziemeļlatvija". Fotogrāfijā variet aplūkot maisa saturu. Izbrīnu radīja fakts, ka mēslotājs uz ceļmalu aizvedis stikla un plastmasas pudeles, kuras bez maksas var ievietot Smiltenē daudzviet novietotajos dzeltenajos konteineros.

 

 

Veicot nelielu izmeklēšanu, mums izdevās noskaidrot arī Cūkmenu un ar to sazināties. Vīrietis skaidroja, ka viņam bijusi noruna ar paziņu, kas maisu apsolījis paņemt, un viņam neesot bijis nodoms piemēslot ceļmalu. Golfiņa šoferis solīja atkritumus savākt, tāpēc šoreiz izpaliks viņa vārda publicēšana, jo ļoti gribas ticēt, ka varbūt cilvēks tiešām labosies.

 

 

Tomēr īpaši vēlamies pateikties vērīgajai garāmbraucējai, kas fiksēja automašīnas numuru. Tas savukārt ļāva atrisināt problēmu un rezultātā vismaz viena ceļmala palika nepiemēslota. Publikācijas tapšanas laikā "Ziemeļlatvija" saņēma apstiprinājumu, ka atkritumu maiss vairs nav iepriekšminētajā vietā. Tomēr pastāv nelielas bažas, vai šoreiz pudeļu "kolekcija" ir nokļuvusi līdz konteineram.

Komentāri 14

biežāk šādus kretīnus noķert! skumji skatīties, ka pilsētas apkārtne tiek piemēslota. :(

pirms 13 gadiem, 2008.04.18 14:43

zaļais

Un vēl nav kauna melot, ka paziņa savāks to pudeļu maisu?Tiešām - ne kauna, ne goda. :(((

pirms 13 gadiem, 2008.04.18 16:57

woldis16

gan jau mizmetis bus kaut kur citur !(to maisu)
viena vieta izmeta, sirdsapzina citam cilvekam redzot lika savakt to maisu, un izmeta tapat otra vietaa,
Netaisnigi ka nepubliceja vardu:(
citiem gan vardus publicee, nemaz ne par tik lieliem grekiem.

pirms 13 gadiem, 2008.04.18 17:12

help

Ja, kas kur tad ir tie konteineri, kur to var izmest? Palīdziet, es tiešām nezinu!

pirms 13 gadiem, 2008.04.18 22:15

OzolaS

Pie vairākām daudzdzīvokļu mājām Smiltenē ir novietoti dzelteni zvanveida konteineri, kuros ikviens var par velti izmest visa veida iepakojumu - plastmasu, stiklu, metālu. Tādējādi iespējams samazināt par samaksu izvedamo sadzīves atkritumu apjoms. Dzeltenajos konteineros aizliegts mest citus sadzīves atkritumus - ēdienu atliekas un tamlīdzīgi. Smilšu ielā, Audēju ielā aiz bij. universālveikala un citviet.

pirms 13 gadiem, 2008.04.19 07:48

taa pati

par pilseetas apkaartni man vienalga, bet par mezhu piemeesloshanu gan man ir skumji

pirms 13 gadiem, 2008.04.19 13:52

XXX

Ir konkrētas vietas, kur sistemātiski tiek izgāzti sadzīves atkritumi. Nesaprotu, kas traucē atbildīgajām iestādēm noķert vainīgos. Ir taču 21 g.s., kad tehnoloģijas ir attīstītas tik augstu, ka nav problēmu uzlikt nomaskētas novērošanas kameras, kas visu piefiksē. Tas nav tik dārgi, kā dažs labs, varbūt, iedomājas.

pirms 13 gadiem, 2008.04.20 10:42

OzolaS

Pieķert mēslotājus ir ļoti viegli, tikai nepieciešama vēlēšanās to darīt. Žēl, ka tās amatpersonas, kurām ir tiesības un pienākums mēslotājus sodīt, pagaidām tikai bargi brīdina, ka būs represijas. Daudz lielāks efekts būtu, ja tiešām sodītu un šos faktus publiskotu.
Mēslotāji pēc savas būtības ir slinki, tāpēc savos atkritumos parasti atstāj vēstules, rēķinus, bērnu skolas burtnīcas un tamlīdzīgas lietas, uz kurām ir visi nepieciešamie norādījumi par Cūkmeņu identitāti. Bet tas jau laikam nevienu īpaši neinteresē?!

pirms 13 gadiem, 2008.04.20 13:38

hau

kamēr nenosauks uzvārdus - tīe ceļmalu piedrsēji mēslos. Šito varzu var apturēt tikai ar naudas sodiem un skaļu negodu

pirms 13 gadiem, 2008.04.21 10:11

tieši tā

kamēr atbildīgie dienesti neveiks savu darbu un nesodīs šitos cūkas -nekas nemainīsies. Bet grūti, ja tas cūka, kas jāsoda ir paziņa, kaimiņš vai pat radinieks -kā jau mazpilsētā

pirms 13 gadiem, 2008.04.21 10:13

GI

Viena lieta ir atbildīgie dienesti, bet otra ,ka jebkurš, kas kaut ko tādu pamana, nevis slēpjas, bet aizrāda tūlīt.Es personīgi neciešu šitos drazotājus un, tāpēc arī uz ielas pilsētā papīrīšu palaidējiem pa vējam lieku tos pacelt, lielākoties cilvēki nokaunās un tomēr paceļ.Mans īpašums arī ir pakļauts cūkmenu drazām, jo atrodas blakus lielajam ceļam,un viss, kas nu kuram ir lieks-grāvī ir atrodams.Nu ar šo kategoriju ir grūtāk cīnīties,jo tiek pavērts logs un lieta darīta.

pirms 13 gadiem, 2008.04.21 11:05

eva

Jā, kamēr nesauks vārdos , neliks tos publiski un nesodīs ar piespiedu pilsētas sakopšanas darbiem un naudas sodu, nekas nemainīsies...Ticiet man tikai ar naudu un lieku darbu var sabaidīt.

pirms 13 gadiem, 2008.04.24 19:00

Smiltene