Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes novada pagastu pārvaldēs samazina darbinieku skaitu 22

Veidojot Smiltenes novada pagastu pārvalžu struktūru, agrākajās pagastu padomēs ir samazināti štati. Būs pašvaldību speciālisti, kuri zaudēs darbu. "Dažos pagastos līdz šim ir dzīvots par treknu," izskatot štatu sarakstu un līdzekļu izlietojumu, secina novada domes izpilddirektors Kārlis Lapiņš.

"Dažos pagastos līdz šim ir dzīvots par treknu."

Kārlis Lapiņš

 

Smiltenes novada domes administrācijas ekonomiste Sintija Averāte informē, ka bijusī Smiltenes pilsētas dome savus štatus, tai skaitā arī domes pakļautības iestādēs pārskatīja jau 2008. gadā un veica nopietnu reorganizāciju. Līdzšinējās pilsētas domes speciālisti tagad strādā novada pārvaldē.

"Pienākumi nāk tikai klāt, bet jauni speciālisti - ļoti maz," informē S. Averāte.

Tagad štatu apcirpšana ir skārusi visas pagastu pārvaldes, un tai vēl nav pielikts punkts. Ņemot vērā situāciju novada budžetā, šis process turpināsies, ietaupot pašvaldības naudu.

Novada domes izpilddirektors secina, ka dažos pagastos, piemēram, Palsmanē, Launkalnē un Variņos, pārvaldes struktūra jau agrāk izveidota tuvu optimālajai, taču vienā otrā pagastā bija ļoti liels štats, neraugoties uz tā reālajām funkcijām.

Pirms novada pagastu pārvalžu veidošanas visvairāk štata vienību Smiltenes novada teritorijā bija līdzšinējā Smiltenes pagasta padomē (15,3) un Brantu pagasta padomē (12,3), vismazāk - Variņu pagasta padomē (7,25).

Pirmdien Smiltenes novada deputāti apstiprināja novada pagastu pārvalžu struktūru, ko veido uz bijušo pagastu pašvaldību bāzes.

Štati ir samazināti visās pagastu pārvaldēs. Šis process notiek diferencēti, līdzsvarojot darbinieku skaitu katrā pārvaldē ar tās veicamajām reālajām funkcijām.

K. Lapiņš uzsver, ka turpmāk būs jāstrādā optimāli, domājot par darba efektivitāti un līdzekļu taupīšanu, jo būs vēl sliktāk.

"Agrāk, ja pašvaldībai bija iespēja nopirkt piecas mašīnas, tad tā arī pirka piecas mašīnas, bet varbūt vajadzēja vienu vai divas. Neviens nedomāja ekonomiskās kategorijās. Vēlreiz iesim cauri visai pagastu saimniecībai.

Viennozīmīgi pagastos tiks samazinātas transporta vienības. Vecās automašīnas, kuru uzturēšana ir nelietderīga, norakstīs, bet atlikušās izmantos optimāli," paredz novada izpilddirektors.

S. Averāte atturas nosaukt konkrētus skaitļus, cik pagastu pārvalžu darbiniekiem tiks uzteikts darba līgums, jo katrā pagastā situācija atšķiras, piemēram, viens cilvēks veica vairākus pienākumus.

"Notiek funkciju pārdale, un ir pienākumi, kas no pagastu pārvaldēm tiek pārlikti uz novadu. Līdz ar to samazinās pagastu pārvalžu reālais ikdienas darbs, un štati ir pārskatīti atbilstoši paliekošajām funkcijām," informē ekonomiste.Arī turpmāk Smiltenes novada dome centīsies maksimāli saglabāt iespēju lauku ļaudīm saņemt pakalpojumus savu pagastu pārvaldēs. Tomēr līdzšinējā apjomā tie nepaliks.

No šā gada 1. septembra novadā strādās tikai viena dzimtsarakstu nodaļa, un tā atradīsies novada centrā Smiltenē. Izmaiņas plānotas bāriņtiesā. Pagastos tiek samazināti nekustamā īpašuma administrēšanas speciālisti un grāmatveži.

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka no jūlija sākuma finansējuma trūkuma dēļ pagastos vairs nav lauku attīstības speciālistu. Smiltenes novada pārvaldē plānots drīzumā algot divus lauksaimniecības konsultantus. Katra pārziņā būs puse no novada teritorijas.

Arī Smiltenes novada domes deputāts grundzālietis Gints Kukainis domā, ka pašreiz pagastu pārvaldē veiktais samazinājums vēl ir mazs, jo pagastu budžetā var nepietikt finansējuma, lai saglabātu tik daudz štata vietu.

"Noteikti darbiniekus nedrīkstētu apcirpt sociālajā jomā. Jāskatās, lai pagasta pārvalde varētu pildīt savas primārās funkcijas, piemēram, uzturēt skolas un komunālo saimniecību," domā G. Kukainis.

Kā piemēru labas pārvaldes izveidošanā jau iepriekšējos gados viņš uzskata Palsmanes un Launkalnes pagastu. Arī Palsmanes pagasta pārvalde tagad ir samazinājusi speciālistu skaitu.

Tie ir: lauku attīstības konsultants, darba aizsardzības speciālists, skolas psihologs un zemes ierīkotājs.

"Kopumā tās ir divas slodzes, kuras pildīja četri cilvēki," informē bijusī Palsmanes pagasta padomes priekšsēdētāja Tigna Podniece.

Novada dome viņai uzticējusi pildīt pagasta pārvaldes vadītājas pienākumus.

Lauksaimniecības uzņēmuma "Palsmane" agronome Mārīte Stāvause pagaidām nejūt izmaiņas pagastā pēc novadu reformas.

"Pašreiz vara ir tepat uz vietas, tāpat arī komunālās saimniecības darbinieki, grāmatveži un sekretārs. Ko pagastā vajadzētu saglabāt? Katrā ziņā bērnudārzu un skolu. Mūsu uzņēmumā ir daudz jaunu strādnieku, kuriem ir bērniņi.

Noteikti vajag sociālo darbinieku un lauksaimniecības speciālistu, kaut vai uz diviem pagastiem vienu. Ja platību maksājumi būs jāiesniedz elektroniski, tad cilvēki, kuri datoru nav pat redzējuši, netiks galā," saka M. Stāvause.

Kaimiņu pagasta iedzīvotāja variniete Taiga Jakimenko vēlas, lai Variņos tiktu saglabātas visas pašvaldības iestādes: skola, bērnudārzs, bibliotēka, tautas nams.

"Par novadu pat neesmu īpaši aizdomājusies, bet droši vien kaut kas būs citādāk. Galvenais, lai pilsēta neaizmirst par laukiem," saka T. Jakimenko. Viņa ikdienā strādā par pārdevēju un piebilst, ka vairāk par novada lietām cilvēki spriež par cenām veikalā.

Kas Smiltenes novada pagastu pārvalžu izpildvarā paliks mazāk?

 

Visu pagastu pārvaldēs finansējums pārtraukts lauku attīstības speciālistiem (funkcijas plāno pārņemt novads); no šā gada 1. septembra pagastu pārvaldēs likvidēs dzimtsarakstu nodaļas vadītāja štata vietu (funkciju pārņems novads).

 

Papildu tam sakarā ar darbu reorganizāciju un pienākumu pārdali plānots samazināt:

 

Brantu pagasta pārvaldē (iekavās norādītas slodzes)sekretāri (no vienas slodzes uz 0,5); grāmatveža palīgu (no vienas slodzes uz 0,5); juristu (vienu slodzi); kasieri (0,5); automobiļa vadītāju (0,5); sētnieku (0,35); plānotāju (0,5); sporta organizatoru (0,3).

 

 

Bilskas pagasta pārvaldēvieglās automašīnas vadītāju (no vienas slodzes uz 0,5)

 

Grundzāles pagasta pārvaldēdarba aizsardzības speciālistu (0,25); grāmatvedi (0,5); sporta metodiķi (0,5)

 

Launkalnes pagasta pārvaldē lietvedi (0,5); juristu (0,25); Privatizācijas komisijas priekšsēdētāju (0,25); Privatizācijas komisijas sekretāri (0,25); teritorijas attīstības plānotāju (no vienas slodzes uz 0,5).

 

Palsmanes pagasta pārvaldēdarba aizsardzības speciālistu (0,5); Administrācijas komisijas sekretāri (0,2); zemes ierīkotāju (0,5).

 

Smiltenes pagasta pārvaldējuristu (viena slodze); nekustamā īpašuma nodokļa administratoru - iepirkuma speciālistu (vienu slodzi; iepirkumu funkciju pārņem novads); uzņēmējdarbības konsultantu (0,5); vides pārvaldes speciālistu (no 0,5 slodzes uz 0,3); teritorijas plānotāju - sabiedrisko attiecību speciālistu (viena slodze); īpašuma apsaimniekošanas speciālistu (viena slodze); datorspeciālistu (no 0,5 slodzes uz 0,3); sporta darba organizatoru (0,5); palīgstrādnieku (viena slodze).

 

Pārskatot struktūru, Blomes un Variņu pagastu pārvaldēs štata vietas un slodzes nav plānots samazināt, izņemot jau minēto lauku attīstības speciālistu un dzimtsarakstu nodaļu.

 

Komentāri 22

Karla

Brīnumi gan,ka Smiltenē paliek pensionāri un turpina strādāt-nebūtu laiks tos ar beidzot atlaist?

pirms 11 gadiem, 2009.07.24 09:58

novadniece

Smieklīgi ! Priekš kam tā novadu veidošana , ja kopā cik redzams samazinās tikai par aptuveni 12 slodzēm.

pirms 11 gadiem, 2009.07.24 10:28

//

Ir muļķīgi priecāties, ka laukos viss samazinās. Lauki kļūs vēl nabadzīgāki, dzīvība apsīks un tikai tad attapsities, cik neinteresanti kļuvis tur dzīvot. Vai neesat ievērojuši, kā varas aparāts piebriest pilsētās un kādas algas tur saņem?
Tā attieksme - tur laukos jūs cita šķira, jums jābūt priecīgiem par 0,25 slodzēm, maize sanāks, bet mums novada centrā jādzivo kā ķeizariem. Ja lauki tik nevajadzīgi, kādēļ to pārvaldniekiem tik lielas algas - ko tad viņi darīs?
Aprakstiet vienu darba dienu pagastā pēc tam, kad tur uz pusslodzi būs sekretāre jeb lietvede, uz pusslodzi šoferis un varbūt sociālais, pie kura mēnesī atnāk augstākais 10 cilvēki un jāapseko 3 mājas. Pārvaldnieks viens nespēs neko un nekas jau arī nenotiks.

pirms 11 gadiem, 2009.07.24 11:15

Pārvaldniekiem lai samazina algas. Uz pārējo fona tās ir pārāk lielas. Smiltenē arī vajadzētu šo to atlaist. Varbūt ir kādas ziņas, kas mainīsies šeit?

pirms 11 gadiem, 2009.07.24 13:10

''

Ja samazina pārvaldniekiem, tad arī citiem, kuriem tās ir otrtik. Varbūt vispār visu novadu var pārvaldīt mērs, viņa vietnieks un izpilddirektors. Priekš kam citus? Ja pagastos neko nevajag, kāpēc lai vajadzētu pilsētās. Visas izziņas dabūsim no interneta. Naudu samaksāsim internetā utt.

pirms 11 gadiem, 2009.07.24 14:24

#

Domāju ka liela daļa šo darboņu nav pelnījuši pat minimālo algu. Lai nopelna savā biznesā šādas algas tad sapratīs naudas vērtību. Saņemt lielu algu un savus pienākumus veikt vāji ir iegājies gadu no gada nemaz jau nerunājot par pašvaldību darbinieku ētiku. Ja cilvēks ir apņēmies strādāt pašvaldībā jāprot runāt un uzklausīt iedzīvotāji viņu velmes un ieteikumi .vajadzības. Kauns lasīt par Zīveres kundzes augstprātību līdzīgi arī sociālajā palīdzības nodaļā pēc viena apmeklējuma tur vēlreiz doties tiešām vairs negribu. šie cilvēki nav ielāgojuši ,ka viņu algas nopelna iedzīvotāji maksājot nodokļus tāpēc arī atbildīgiem ir jābūt sava novada iedzīvotāju priekšā.

pirms 11 gadiem, 2009.07.24 19:19

Tautas balss

Nost ar Zīveri un pensionāriem,kas turpina sēdēt siltajās vietās Smiltenes nov.domē.

pirms 11 gadiem, 2009.07.24 20:15

xxx

tas tiešām ir fakts, ka Smiltenes sociālās palīdzības nodaļā zūd vēlmē griezties pēc palīdzības, jo bieži vien komentāri ir aizskaroši.

pirms 11 gadiem, 2009.07.24 20:44

Rita

Domāju, ka jaraksta iesniegums Smiltenes novada domei, ja neapmierina attieksme. Te jau atkal ir, ka lieli esam tad, kad anonīmi.

pirms 11 gadiem, 2009.07.24 21:11

Anna

Viss tikai novada domē, laukiem nevienu vairs nevajag.Vai nabaga laucinieks būs laimīgs un apmierināts ieejot pie lepnajām domes darbiniecēm?

pirms 11 gadiem, 2009.07.25 17:23

Annai

Vai tad viņas ir tik lepnas? Lepnākas par pagastu padomju darbiniecēm?

pirms 11 gadiem, 2009.07.26 10:12

cālis

Diezgan apaudzis tas novada un domes aparāts ar tām štata vienībām.Jāsamazina papīru kaudzes,tad nevajadzēs tik daudz ķadru.Šoferēšanas pienākumus ar var visi paši veikt!Kafijos retāk.

pirms 11 gadiem, 2009.07.27 09:24

s

Pilsētnieki domā tik pa sevi laucinieks jau priekš viņiem nekas nav. Viņiem gan darba vietas paplašinās un algas nesamazina , laukos tik visu likvidē, bet gan jau mēs izdzīvosim.....

pirms 11 gadiem, 2009.07.27 10:04

sīkziņa

Jā žēl, bet Aurika ļoti mainījusies uz slikto pusi.
Dzīves pārbaudījumu neiztur.

pirms 11 gadiem, 2009.07.27 10:17

Zinaīda

Es uzskatu Smiltenes un Brantu pagastos atsevišķu pilnvarnieku nemaz nevajag, ja Smiltenes pilsētas dome pārgāja uz novada vadīšanu un vis kārtībā ta šeit vajag taupīt līdzekļus. tad līdzekļu būs vairāk sociālai jomai veselības aprūpei kultūrai utt.

pirms 11 gadiem, 2009.07.27 12:10

Kolēģe

Smiltenes soc. dienestā strādā tik foršas kolēģes, dabiskas un zinošas. Brīnos par dažu xxx repliku. Varbūt xxx kaut ko vēlējās, kas viņai nepienākas un atteikums aizskāra? Katrā miestā atradīsies kāds, kuram kaut kas nav paticis. Manu darbu arī nopēla kāda, kurai pat nav priekšstata, ko šajā jomā dara, vienkārši kaut kāda skaudība un viss notiek.

pirms 11 gadiem, 2009.07.27 13:10

ES

Kolēģei. Ja esi kolēģe tu nezini kā jūtas klieents apmeklējot sociālo nodaļu.

pirms 11 gadiem, 2009.07.27 15:15

''''

Diemžēl darbs sociālajā un bāriņtiesu jomā nesaistās ar dzīves gaišākajām pusēm un katrā vietā būs kāds, kuram šo jomu darbinieki būs "sariebuši", kaut vai pasakot to, ko negribas dzirdēt. Šeit strādājošiem jāsasniedz tāds līmenis, kad visas runas paliek kaut kur apakšā, Tevi neaizsniedzot. To arī novēlu savām kolēģēm sociālajā/bāriņtiesu jomā!
Tāds muļķīgs teiciens - jūs tur sēžat par mūsu, nodokļu maksātāju naudu un jums jābūt laipniem. Laipniem, jā, normas robežās, bet ne tur, kur vajadzīgs stingrāks vārds, un nodokļu maksātāju nauda jau sen sastāda niecīgu procentu no pašvaldību naudas un uz sociālo dienestu visbiežāk dodas tie, kuri paši nepelna. Kāpēc gan lai citādi turp dotos? Tikai, lai kaut ko palūgtu, kā pašam trūkst, vai atskaitītos par rūpēm par saviem bērniem, jo nav tikts ar to galā.

pirms 11 gadiem, 2009.07.27 15:24

ES

,,,, Slikti ja Tu strādā sociālājā/bāriņtiesu jomā tieši šādi darboņi valsti ir noveduši tur kur tā ir.Nauda ir jānopelna un savi pienākumi arī ir jāpilda godprātīgi.

pirms 11 gadiem, 2009.07.27 15:32

Novados