Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes novada sakoptāko viensētu veido paaudžu darbs

Ik gadu Smiltenes novada pašvaldība rīko konkursu, vērtējot sava  novada sakoptākos īpašumus.  

Šogad nominācijā  “Sakoptākā viensēta Smiltenes novadā 2018” ir pat divi laureāti, pašvaldības pasniegtās goda plāksnes ieguvēji  – Iras Gailes ģimenes īpašums “Kamaldiņa 13” Smiltenes pagastā un Rēpeļu ģimenes īpašums “Lūžņas” Palsmanes pagastā. 

“Ļoti atšķirīgi un ļoti skaisti īpašumi, katrs ar savu raksturu,” vērtē konkursa komisijas pārstāve, Smiltenes novada domes teritorijas apsaimniekošanas speciāliste Agija Kukaine.

“Kamaldiņas 13” ir mājīga un gaumīgu apstādījumu ieskauta viensēta, kurā apstādījumus kopj un veido vairākas paaudzes.  

Savukārt Rēpeļu ģimenes “Lūžņas”  ir meža un miera ieskauta lauku sēta, kuras plašumos un apstādījumu teritorijā labi jutīsies arī putni un dzīvnieki, jo par viņiem tiek īpaši padomāts.  Abās viensētās pagalmā mastā plīvo Latvijas karogs, un “Lūžņās” to izceļ  masta pakājē iestādītās sarkanbaltsarkanās rozes.

“Ziemeļlatvija” nesen viesojās Smiltenes pagasta viensētā “Kamaldiņa 13”, kur dzīvo un kopā saimnieko četras paaudzes. 

Ieskatu šajā patiesi skaistajā un omulīgajā lauku sētā sniegsim laikraksta “Ziemeļlatvija” piektdienas, 10. augusta, numurā.


Attēlā: Dienā, kad Smiltenes novada sakoptākajā viensētā, Smiltenes pagasta “Kamaldiņā 13” viesojas “Ziemeļlatvija”, mājās no sešu cilvēku lielās ģimenes ir Laimdota Ivanova (no kreisās), Samanta Ģēģere un Ira Gaile, kura arī ir lauku sētā iekoptā daiļdārza galvenā plānotāja un veidotāja. FOTO: SANDRA PĒTERSONE

Novados