Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes novadam balva - nominācijā “Pašvaldība izglītotam, radošam un aktīvam iedzīvotājam “ 3

Jelgavā piektdien svinīgā ceremonijā apbalvoti konkursa “Eiropas Gada pašvaldība” laureāti, sveicot gan uzvarētājus lielo pilsētu, mazo novadu un lielo novadu kategorijās, gan atsevišķās nominācijās, un īpaši suminot arī novadu un pilsētu virzītos “Eiropas Gada cilvēkus”.


No lielajām pilsētām uzvarējusi ir Jelgavas pilsēta. Novadu konkurencē ar iedzīvotāju skaitu līdz 7000 ir uzvarējis Rundāles novads, savukārt Tukuma novads ir uzvarētājs starp novadiem ar iedzīvotāju skaitu virs 7000.  Katra uzvarējusī pašvaldība saņēma naudas balvu no konkursa atbalstītājiem “Swedbank”, statueti un goda plāksni no Eiropas Komisijas Latvijā.

Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis noslēguma ceremonijā pauda: “Konkurss jau notiek trešo gadu, un tā mērķis ir izcelt labo, kas notiek katrā pašvaldībā, kā arī tā ir iespēja pavērtēt, kādi darbi vēl darāmi. Konkursa komisija pārliecinājās, ka pašvaldībās nepārtraukti notiek attīstība. 

Varu apgalvot, ka mūsu novadi un pilsētas ir bagātas ar entuziastiskiem cilvēkiem, kuri spēj aizraut sev līdzi citus, no kā nepārprotami iegūst visa Latvijas sabiedrība.”Tāpat kā galvenās balvas ieguvēji, arī atsevišķu nomināciju laureāti sveikti trīs kategorijās – starp lielajām pilsētām, novadiem ar iedzīvotāju skaitu līdz 7000 un novadiem ar iedzīvotāju skaitu virs 7000.

Nominācijā “Pašvaldība izglītotam, radošam un aktīvam iedzīvotājam “ tika sveikta Valmieras pilsētas pašvaldība, Smiltenes novada pašvaldība un Nīcas novada pašvaldība.  Uzvarētāji saņem naudas balvu no Taipejas misijas Latvijā, kā arī balvas no Izglītības un zinātnes ministrija.

Nominācijā “Pašvaldība veselam iedzīvotājam” saņem vitamīnus no uzņēmuma “Grindex” un īpašas veltes no Veselības ministrijas. Uzvarētāji ir Jūrmalas pilsēta, Dagdas un Jaunpils novadi.

Nominācijā “Pašvaldība iedzīvotāju iesaistīšanai’ uzvarējusi Ventspils pilsētas pašvaldība, Tukuma novads un Viļakas novads – šīs pašvaldības saņēma noderīgu biroja tehniku no konkursa sadarbības partnera “Lattelecom”, kas apbalvoja uzvarētājus ar tehnoloģiskām balvām pēc pašvaldību izvēles - Ventspils pilsēta dāvanā saņēma multimediju projektoru un projekcijas ekrānu, savukārt Tukuma 2. pamatskola projektoru un Tukuma 2. vidusskola – 2 portatīvos datorus, bet Viļakas novads balvā ieguva astoņus “Canon” printerus.  

Balvas pasniedza arī Kultūras ministrija un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.Visbeidzot nominācijā “Pašvaldība ES vērtību un iespēju popularizēšanai” Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā apbalvoja Jelgavas pilsētas pašvaldību, Jelgavas novada pašvaldību un Rundāles novada pašvaldību.

Savukārt atzinību nominācijā “Pašvaldība izglītotam, radošam un aktīvam iedzīvotājam” UNESCO, Latvijas Dzelzceļš un Kultūras ministrija pasniedza atzinības rakstu Daugavpils pilsētas pašvaldībai, bet Raunas novada pašvaldība no LPS žurnāla “Logs” UNESCO un tirdzniecības nama “Kurši” saņēma īpašo balvu nominācijā “Pašvaldība iedzīvotāju iesaistīšanai”.

Kā jau katru gadu konkursa noslēgumā tika sumināti 42 Eiropas Gada cilvēki no visām pašvaldībām, kas piedalījās konkursa otrajā kārtā. Apbalvoto cilvēku sarakstu un īsu aprakstu par viņu devumu skatiet pielikumā.Konkurss “Eiropas Gada pašvaldība’ tiek organizēts ar mērķi veicināt pašvaldību atbalstu iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā, nodrošinot to iedzīvotājiem daudzveidīgas un kvalitatīvas izglītības, atpūtas un iesaistīšanās iespējas.

Apbalvotie cilvēki no Smiltenes novada

Ļubova Ņikiforova, Smiltenes novada Bērnu un ģimenes atbalsta centra direktore.  

L. Ņikiforova caur visiem laikiem ir spējusi izveidot un saglabāt krīzes centru bērniem un māmiņām ar maziem bērniem. Šajā centrā veido atmosfēru kā ģimenē, lai gan pati ir rūpīga un prasīga. Savu bagāto dzīves pieredzi piemēro arī visā jaunajā, aktīvi piedalās dažādās aktivitātēs un projektu konkursos. Bērnu centrā atbalstu var saņemt ne tikai bērni, bet arī krīzes situācijā nonākušās ģimenes, kurām tiek sniegta palīdzība caur dažādiem labdarības fondiem (Teterevu fonds, ziedot.lv). Ar fondiem ir izveidojusies ilgtspējīga un laba sadarbība, jo L. Ņikiforova  ir ļoti atbildīga un godīga savā darbā.   Ģimenes centrā ir izveidojusi atbalsta programmas māmiņām ar bērniem, bēbīšu skolu, bērnu emocionālās audzināšanas skoliņu vecākiem.   


Smiltenes pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde „Pīlādzītis” vadītāja 

S.Rudzīte ir nerimstoša jaunu ideju un risinājumu meklējumos, vienmēr iestājas par izglītības iestādes attīstību un izaugsmi. S.Rudzītes vadības stils ir vērsts uz sadarbību, kopīgu problēmu apspriešanu, mērķu izvirzīšanu un risinājumu meklēšanu, viņa vienmēr atrod iespēju, lai tiktos ar darbiniekiem un bērnu vecākiem, uzklausītu ierosinājumus iestādes darba uzlabošanai. S.Rudzītes vadītā iestāde realizē ar viņas iniciatīvu izveidotu pirmsskolas izglītības autorprogrammu, kuras saturā akcentēta bērnu emocionālās inteliģences izkopšana, kā arī latviskās kultūrvides un tradīciju apgūšana. S.Rudzīte ir mērķtiecīga un rezultatīva Smiltenes novada pirmsskolas metodiskās apvienības vadītāja, kas vienmēr cenšas izzināt aktuālās tendences pirmsskolas pedagoģijā un nodrošina novada pirmskolas pedagogu profesionālu tālākizglītību, kas sekmē pirmskolas audzēkņu pilnvērtīgu attīstību un sagatavošanos skolai.

Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlētikas treneris, Sporta pārvaldes vadītājs 

G.Markss ilggadīgi trenējot Smiltenes sporta skolas audzēkņus vieglatlētikā, prot un spēj atklāt un sagatavot nākamos čempionus gan valsts, gan pasaules mērogā, iemācot topošajām personībām, ko nozīmē mērķtiecība, neatlaidība, drosme, kā arī palīdzot kalt nākotnes plānus. Kā īstens Smiltenes patriots un veselīga dzīvesveida atbalstītājs, Guntars ar entuziasmu strādā, lai Smiltenes pilsētas apkārtnē izveidotu labiekārtotu distanču slēpošanas trasi; kvalitatīvi organizē aizraujošas, veselību stiprinošas sporta aktivitātes (piem. „Top ielu stafetes", skriešanas seriāls „Tepera takas", tautas skrējiens „Smiltenes apļi"), kas ir kļuvušas par ikgadējiem, tradicionāliem pasākumiem, tādējādi ar katru gadu veicinot arvien vairāk iedzīvotāju, t.sk., daudz ģimeņu ar bērniem, brīvo laiku pavadīt aktīvi.  


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

=Latvijas Pašvaldību savienība konkursu rīko sadarbībā ar Kultūras ministriju, Labklājības ministriju, Veselības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Eiropas Parlamenta Informācijas biroju Latvijā un Plānošanas reģioniem. Konkursa ģenerālsponsors ir AS „Swedbank”. Konkursa sadarbības partneri ir SIA “Lattelecom”, VAS “Latvijas dzelzceļš”, Latvenergo koncerns. Konkursu atbalsta AS “Grindeks”, Taipejas misija Latvijas Republikā, AS “Valters un Rapa”, AS “Latvijas Valsts meži” un SIA „Tirdzniecības nams Kurši”. Konkursa informatīvie atbalstītāji ir “Latvijas Avīze”, Latvijas Radio 1, portāls DELFI, žurnāls “Logs”.

Komentāri 3

?

nepatīk, ka fotogrāfijai ir autors vai pati fotogrāfija? Ja nepatīk fotogrāfija, tad vajag ņemt un iet bildēt un likt savas bildes.

pirms 4 gadiem, 2014.09.29 23:06

bremze

Jauki, ka balva.
Bet internetā/portālā normāli ziņas nonāk minūtēs/sekundēs (ZL stundās), bet ne pēc dienām.
Skatoties jaunumus (citus novada) izbrīna Jūsu darbalaiks.

pirms 4 gadiem, 2014.09.28 19:53

Novados