Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šodien sāksies Notāru dienas; konferencē prezentēs aptauju par nereģistrētu laulību

Šodien sāksies Latvijas Zvērinātu notāru padomes (ZNP) rīkotās Notāru dienas, kas šogad notiks arī 6.martā. Šodien preses konferencē plkst.12 tiks prezentēta ZNP un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā aptauja par nereģistrētas kopdzīves iemesliem un laulību priekšrocībām.

Kā aģentūru LETA informēja sabiedrisko attiecību konsultante Ilze Meirupska, lai arī 70% Latvijas iedzīvotāju kopdzīvi bez laulības uzskata par pieņemamu, divas trešdaļas jeb 68% iedzīvotāju personīgi ir saskārušies ar problēmsitācijām nereģistrētu attiecību dēļ vai zina kādu, kuru tās skārušas.Attiecībām beidzoties, partneris nemaksāja uzturlīdzekļus, radās sarežģījumi ar kopīgas mantas sadali, partneris izlika no dzīvesvietas un atstāja bez kopīpašuma daļas - šīs ir tikai dažas no situācijām, kad savlaicīgi nenoformētas attiecības iedzīvotājiem sagādājušas problēmas. 

Turklāt puse jeb 52% iedzīvotāju, kuri dzīvo nereģistrētās attiecībās, nav pārliecināti, ka attiecību statuss garantēs drošību krīzes situācijās, secināts ZNP un SKDS veiktajā aptaujā.Pasākumā piedalīsies tieslietu ministre Baiba Broka (VL-TB/LNNK), ZNP priekšsēdētāja Sandra Jakušenoka, resursu centra sievietēm "Marta" vadītāja Iluta Lāce,

 "Māmiņu kluba vadītāja" Sandija Salaka un SKDS direktors Arnis Kaktiņš.Kā ziņots, Zvērinātu notāru padomes rīkotajās gadskārtējās Notāru dienās šodien un 6.martā zvērināti notāri sniegs bezmaksas konsultācijas un skaidros, kā nodrošināt savu tiesisko drošību gan nereģistrētās, gan reģistrētās attiecībās.

Laulība jeb juridiski noformētas attiecības ir vienīgais veids, kā valsts var garantēt zināmu aizsardzību ģimenes locekļiem, kas nav asinsradinieki. Tikmēr nereģistrētās attiecībās abi partneri no juridiskā viedokļa ir sveši cilvēki, un savas tiesiskās drošības garantēšanai tiem būtu jāpievērš īpaša vērība."Nenoformētu attiecību riski jo īpaši izgaismojas smagās un sarežģītās dzīves situācijās - kādam no kopdzīves partneriem ejot bojā, sastopoties ar nopietnām veselības problēmām, arī attiecību izbeigšanās gadījumā, kad rodas strīdi par uzturlīdzekļu vai kopīgā īpašuma sadali.

 Informējot un skaidrojot nereģistrētu attiecību modeļa būtiskākos trūkumus un riskus, zvērināti notāri var sniegt savu palīdzību juridiskās drošības stiprināšanai partnerattiecībās, vienlaikus pievēršot uzmanību reģistrētas laulības nozīmei un priekšrocībām," pauda Zvērinātu notāru padomes rīkotājdirektore Vija Piziča.Šogad bezmaksas konsultācijās zvērināti notāri iedzīvotājiem palīdzēs izvērtēt būtiskākos kritērijus, kam jāpievērš uzmanība, dzīvojot nereģistrētās un reģistrētās attiecībās. Tāpat tiks sniegti padomi, kā izvairīties no problēmsituācijām un riskiem.

Bezmaksas konsultācijas Notāru dienu laikā būs iespējams saņemt 111 notāru birojos 30 Latvijas pilsētās.Notāru dienas ir Zvērinātu notāru padomes iniciatīva reizi gadā notāru birojos visā Latvijā nodrošināt bezmaksas juridiskās konsultācijas ikvienam iedzīvotājam. Tās notiek jau kopš 2006.gada, un kopumā šo septiņu gadu laikā iespēju bez maksas saņemt notāru padomu par tādiem jautājumiem kā darījumu drošība ar nekustamo īpašumu, dāvinājuma un mantojumu lietas, sākumdeklarēšanās u.c. izmantojuši aptuveni 30 000 Latvijas iedzīvotāju.


Novados