Šodien svinam Latvijas dzimšanas dienu

Valsts svētku pasākumi Ziemeļlatvijas novados:

Smiltenes novads

Valsts svētku pasākums “Audiet mani karogā sarkanbaltisarkanā”

18. novembrī plkst.18.00 svinīgais Valsts svētku pasākums “Audiet mani karogā sarkanbaltisarkanā” un Smiltenes novada apbalvojumu pasniegšana. Piedalās vokālā grupa “Latvian Voices”.

Pasākuma laikā pasniegs Smiltenes novada apbalvojumus septiņās nominācijās, kā arī sešus Pateicības un Septiņus goda rakstus. Pasākuma apmeklētāji ir aicināti ņemt līdzi ziedus, lai suminātu balvu ieguvējus.

Valkas novads

 18. novembrī kultūras namā notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 97. gadadienai veltīts pasākums “Mēs Tev, Latvija!”. Valkas kultūras nama kultūras pasākumu organizatore Līga Šnuka aicina iedzīvotājus no pulksten 16 Lugažu laukumā no līdzi nestām svecītēm veidot Auseklīti – gaismas un atjaunotnes zīmi. Tā ir zīme, kas dod dzīvības spēku, pati senākā un spēcīgākā zīme, kas  ietver sevī vairākus latvietības simbolus.

No pulksten 16.30 kultūras nama 1. stāva foajē uz svētku tostu visus gaidīs Valkas novada domes vadītāji. 

Pulksten 17 lielajā zālē sāksies svinīgais pasākums ”Mēs Tev, Latvija!’’, kura laikā paredzētas svētku uzrunas, Valkas novada domes Atzinības rakstu pasniegšana. Pēc vairāku gadu pārtraukuma pasniegs arī Valkas novada domes apbalvojumu “Valkas pilsētas Goda pilsonis”.

 Pasākumā piedalīsies Rīgas 45.vidusskolas koris un deju kolektīvi. Pēc svinīgā sarīkojuma balle kopā ar brāļiem Auzāniem.

Valmiera

Latvijas Republikas proklamēšanas dienā, 18.novembrī, no plkst.16.00 Valmieras centra laukumos un zaļajās zonās ikviens valmierietis un pilsētas viesis būs aicināts apmeklēt pasākumu „Mūsu gaisma Latvijai”, no svecītēm kopīgi veidojot uguns spēka zīmes un Latvijas kontūru.

 Savukārt plkst.17.00 Valmieras Kultūras centrā sāksies Latvijas Republikas Proklamēšanas dienai veltīts svinīgs sarīkojums – pašvaldības apbalvojumu „Goda valmierietis 2015”, „Gada valmierietis 2015” un „Pateicība” pasniegšana un svētku koncerts. Tajā piedalīsies Valmieras Kultūras centra un Vidzemes Augstskolas jauniešu koris „Skan”, Valmieras Mūzikas skolas koris „SolLaRe” un grupa „Lata Donga”. Ieeja bez maksas.

Cēsis

Latvijas Republikas Neatkarības proklamēšanas 97. gadadienā cēsnieki un pilsētas viesi tiek aicināti mīlestībā, saticībā un lepnumā par savu valsti baudīt svētku koncertu “Ikviens ir Latvija”, kas notiks 18. novembrī plkst.17.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”.

Cienot un izjūtot atbildību to cilvēku priekšā, kuri izloloja mūsu mīļās Latvijas ideju un izcīnīja to, svinēsim mūsu Valsts dzimšanas dienu, piepildot to ar siltām emocijām un kopā būšanas prieku. Koncertu caurvīs apliecinājums tam, ka mūsu Latvija ir skaista un bagāta, te dzīvo dzīvespriecīgi un stipri cilvēki.


Koncertā piedalās Cēsu Kultūras centra mākslinieciskie kolektīvi - kori “Ābele”, “Vidzeme”, “Cēsu Pils koris”, “Beverīna” un “Wenden”, deju kolektīvi “Raitais solis”, “Randiņš”, “Dzirnas” un “Saulgrieži”, tautas vērtes kopa “Dzieti”, bērnu popgrupa “Hey” un pūtēju orķestris “Cēsis”.


Koncertā dzirdēsim tautā mīlētas dziesmas „Svētī debesīs šo zemi”, „Tad, kad latvieši iet Dievu lūgt”, „Cielaviņa”, „Dzimtā valoda” un daudzas citas. Skaistas melodijas izspēlēs pūtēju orķestris “Cēsis” un viņu pavadījumā deju kolektīvi izdejos tautā labi zināmas dejas „Nurmes polka”, „Pēc tolkas” un „Maģais dancis”. Koncerta režisore ir Inese Mičule, un to vadīs Valmieras Drāmas teātra aktieris Rihards Rudāks un Katrīna Marta Rinķe.


Ieeja koncertā ir bez maksas. Aicinām uz koncertu ierasties savlaicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots.

Novados