Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šodien un rīt seminārs par iespējamajiem atbalsta pasākumiem mazāk attīstīto teritoriju izaugsmei

2017.  gada 26. un 27. janvārī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) organizē semināru – diskusiju par mazāk apdzīvoto un vājāk attīstīto teritoriju izaicinājumiem, kā arī esošajiem un iespējamajiem atbalsta pasākumiem šo teritoriju attīstībai.

 

Latvijas reģionālajā politikā publisko investīciju atbalsts tiek paredzēts „Latvija 2030” noteiktajām mērķteritorijām. Tās ir starptautiskas, nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centri un lauku attīstības telpa, kā arī Rīgas metropoles areāls, Baltijas jūras piekraste un Austrumu pierobeža. Vienlaikus tiek ievērota investīciju koncentrācija starptautiskas, nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centros kā reģionu izaugsmes virzītājspēkos reģionālās attīstības atbalsta pasākumos. Veicot reģionālās politikas vidusposma pārskatīšanu un gatavojot jauno politikas piedāvājumu, jāanalizē izaicinājumi un plašākas atbalsta iespējas arī citu teritoriju izaugsmei.

 

Ar mērķi sagatavot priekšlikumus reģionālās politikas saturam pēc 2020.gada, tai skaitā balstoties uz norvēģu ekspertu sagatavotajām rekomendācijām Latvijai par iespējām pārņemt Norvēģijas pieredzi, notiks seminārs-diskusija. Pasākumā norvēģu eksperti dalīsies savā pieredzē, kā arī ar savu redzējumu par iespējām to pārņemt Latvijā.

 

Vidzemes plānošanas reģionā (Pārgaujas novadā) diskutēs par mazāk apdzīvoto un vājāk attīstīto teritoriju lomu un nozīmi reģiona kopējā attīstības stratēģijā. Pašvaldību pārstāvji diskutēs par aktivitātēm iedzīvotāju un uzņēmēju noturēšanai un jaunu piesaistīšanai, nozīmīgākajiem izaicinājumiem vietējās ekonomikas stimulēšanai, pakalpojumu nodrošināšanai un mobilitātes veicināšanai, kā arī esošiem un nākotnes atbalsta pasākumiem. Plānota vizīte uz Raunas novadu, kur apmeklētāji iepazīsties ar esošo situāciju reģionā un vērtēs pašvaldības veiktās darbības situācijas uzlabošanai.

 

Plānota arī diskusija starp nozaru ministriju un citu valsts pārvaldes iestāžu ekspertiem.

 

Pasākumā piedalīsies VARAM, nozaru ministriju, Vidzemes plānošanas reģiona un tā pašvaldību pārstāvji, kā arī eksperti no Norvēģijas,

 

Diskusija tiek rīkota Norvēģijas finanšu instrumenta programmas LV07 “Kapacitātes stiprināšanas un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta “Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” (projekta Nr. 4.3-24/NFI/INP-001) ietvaros.

Novados